לוגו יהלומי ניסור בטון חדש

מתי צריך לבצע בדיקת בטון?

Picture of רפאל קונו
רפאל קונו

בדיקה יסודית של המרכיבים המבניים של מבנה יכולים לכלול מספר בדיקות שונות. למשל, ניתן לבצע בדיקת בטון במקרים בהם מחפשים סדקים, התפשטות של רטיבות\נזילות או פגמים אחרים במבני בטון. מתי עוד נבצע בדק בטון ובית? המשיכו לקרוא. 

תהליך בדיקת הבניין לבעיות מבניות עשוי להיות ארוך ויקר, אלא אם מסתייעים באנשי המקצוע הנכונים שמדייקים, מייעלים ומוזילים תהליכי בדק בית למיניהם. יש לציין, לפני שמדברים על בדיקת בטון, חשוב לזכור שבדיקות בדק בית יכולות לכלול המון סוגי בידוק שונים. חוץ מבדיקת בטון, בדק הבית יכול לכלול בדיקת תשתיות אינסטלציה וגז, חשמל, בדיקות של מכשור מכאני (כמו חדרי מעליות) ועוד. מעבר לכך, חברות בדק בית יבצעו גם בדיקת בטון, בואו נבין מתי, כיצד ומדוע מבצעים את הבדיקות האלו.

אולי יעניין אותך: כמה זמן לוקח לבטון להתייבש | שיפוצים וניסור בטון, מתי הם באים ביחד?

באילו מקרים מבצעים בדיקת בטון

כל חברות בדק הבית יגידו לכם שתהליך הבדיקה הוא חלק בלתי נפרד והכרחי מתהליך בדיקת הנאותות של רוכש דירה. אם אתם לקראת רכישת נכס כזה או אחר, יהיה חשוב מאוד לבצע בדיקת בטון לתקינות המבנית של המבנה.

כמו כן, אם המבנה לאחרונה או אי פעם ניזוק מנזקי מים או שריפה, רעידות אדמה וכדומה, אז חשוב שיהיה לכם מומחה שיוכל להעריך את התקינות המבנית של הנכס. זאת, במיוחד אם אתם לקראת ביצוע שינויים או שיפוצים משמעותיים בנכס. ולא פחות חשוב, יש לבצע בדיקת בטון כאשר ישנם סדקים גלויים בפני השטח של הבטון או כאשר הוא מתפורר, שבור או לח מאוד כתוצאה מרטיבות\נזילות. 

כיצד מבצעים בדיקת בטון 

כאשר מדובר על בדיקת בטון, לרוב יהיה צורך להסתייע באנשי המקצוע שעוסקים בהדסה אזרחית, כמו גם באדריכל בחלק מהמקרים. מהנדסים וכן אדריכלים יכולים להשתמש במגוון כלים שונים כדי לבדוק את חוזק הבטון, כאשר כלים אלה כוללים בדרך כלל מודדי ובוחני לחצים מסוגים שונים.

הבדיקה של הבטון אמורה להתבצע בהתאם לתוכניות הקונסטרוקציה של המבנה, כאשר את תוכניות הבנייה המהנדסים יצטרכו לדעת לפענח. זאת, כדי למנוע נזק מבני לנכס עקב בטון שגם ככה סדוק, פגום וכולי. אם לאחרונה המבנה עבר זעזוע מכל סוג (כמו רעידת אדמה), כמובן שיהיה חשוב לעדכן מראש את המהנדס או את חברת בדק הבית. 

טיפים לאיתור חברת בדק בית שמבצעת בדיקת בטון 

מציאת חברת בדק בית המבצעת בדיקת בטון אינה מאוד מורכבת, אבל בכל זאת, צריך לדעת מה לחפש. קודם כך, צריך לברר אם לחברה יש ניסיון בביצוע בדיקות כאלו, כמו גם לוודא כי התמחור שלה תחרותי וכן מתאים לתקציב שלכם. ולא פחות חשוב, כאשר מחפשים חברות בדק בית מומלצות צריך לוודא כי הן מורשות ומבוטחות וכן פועלות בשיתוף אנשי מקצוע מורשים. כל עוד תקפידו על הכללים הפשוטים האלו, תוכלו למצוא את מקצועני בדק הבית שאתם צריכים.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

Picture of רפאל קונו
רפאל קונו

במשך הרבה שנות ניסיון בתחום הבנייה שיפוצים ובעיקר עבודות הריסה, יש לי הרבה ידע לתת לכם הגולשים אם אתם מוצאים טעות כל שהיא אנחנו נשמח שתיידעו אותנו כמה שיותר מהר כי בסך הכל אנחנו רוצים שיהיה חומר טוב לקוראים שלנו.

מומלצים בשבילכם

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית

כשאנו אומרים שאנו מתחייבים להצעת מחיר הטובה ביותר אנו מתכוונים לכך.
מלאו את הפרטים:

קטגוריות

פוסטים אחרונים

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית - בהתחייבות!

השיחה הזו תחסוך לכם

*מתחייבים לספק שירות עד 48 שעות מרגע הפניה

דיסק יהלום
חייגו עכשיו

וקבלו ייעוץ והצעת מחיר במיוחד עבורך