לוגו יהלומי ניסור בטון חדש

כמה זמן לוקח לבטון להתייבש?

בכל הנוגע לייבוש בטון, חשוב לקחת בחשבון מספר גורמי מפתח חשובים המשפיעים על רמת עמידות של התוצר הסופי. ככל שהליך ההתייבשות יהיה נכון יותר, משטח הבטון הסופי יהיה חזק יותר ועמיד יותר לאורך זמן.

מה חשוב לקחת בחשבון לצורך הגדרת זמן הייבוש הדרוש?

משך הזמן הדרוש לייבוש מלא של משטח בטון עשוי להגיע לכחודש ימים, אך ניתן בהחלט להתחיל במסגור הבטון או בחיתוך שלו גם קודם לכן. לרוב, ניתן להתחיל במסגור הבטון כשבוע לאחר יציקת הבטון. בשלב זה, הבטון מגיע לרמת חוזק של כשבעים אחוזים מדרגת החוזק המלאה הצפויה לו. רמה זו נחשבת מספקת לנשיאת עומסים כמו מסגרת לבית. 

במקביל, חשוב לתת את הדעת על חיתוך במועד של מפרקי ההתרחבות בבטון. את חיתוך מפרקי הבטון חשוב לבצע מיד כאשר הבטון יכול לשאת את החיתוך מבלי לזוז ממקומו או להתפרק. לכן, יש לבצע חיתוך בטון בתוך שש עד שמונה עשרה שעות מיציקת הבטון, ולא יאוחר מעשרים וארבע שעות מהיציקה. תזמון מדויק של שלב זה הינו חיוני, היות והוא מונע היווצרות סדקים בבטון. במידה והחיתוך יתבצע בשלב מוקדם מדי, הוא יהיה חסר כל תועלת. במידה והחיתוך יתבצע לאחר חלון הזמן האידיאלי, סביר להניח שהסדקים בבטון כבר ייוצרו ויהפכו את החיתוך ליעיל הרבה פחות. 

כמה זמן לאחר יציקת הבטון ניתן להתחיל במסגור?

לאחר חיתוך מפרקי ההתרחבות, יש לתת את הדעת על ארבעה גורמים נוספים במטרה לבחון את רמת העמידות של הבטון ואת יכולת נשיאת העומסים שלו:

  • גודל משטח הבטון: ככל שמשטח הבטון יהיה גדול ועבה יותר, הליך הייבוש שלו יהיה ארוך יותר.
  • אחוז המים בתערובת: ככל שאחוז המים בתערובת גבוה יותר, זמן הייבוש של הבטון יהיה ארוך יותר ורמת החוזק של הבטון לטווח ארוך תהיה גבוהה יותר. 
  • טמפרטורה סביבתית: טמפרטורה סביבתית גבוהה עשויה להגביר את קצב ההתייבשות של הבטון אך תפגע ברמת העמידות שלו לטווח הרחוק.
  • סוג התערובת: קיימים סוגים שונים של תערובות בטון, ובמידת הצורך, ניתן לבחור בתערובת בטון שהליך הייבוש שלה מהיר יחסית.

על מה חשוב להקפיד במהלך ייבוש משטח הבטון? 

במהלך הייבוש, חשוב לשמר רמת לחות מספקת של משטח הבטון המאפשרת להליך הייבוש להתבצע באופן אופטימלי, תוך שמירה על רמת העמידות של הבטון. לצורך כך, יש להתיז מים על משטח הבטון מספר פעמים ביום בשבוע בראשון. חשוב לדעת, כי במידה והבטון מאבד את רמת הלחות הרצויה, עלולים להיווצר סדקים והבטון יהיה חלש יותר לאחר הייבוש הסופי.

למה חשוב לאפשר לבטון להתייבש באופן מלא?

לפני הכל, בטון לח אינו כשיר לנשיאת עומסים, ולכן יש לאפשר לבטון להתייבש. מעבר לכך, ייבוש מלא של הבטון הכרחי למניעת היווצרות סדקים בבטון כמו גם לצורך שמירה על רמת עמידות מלאה שלו לאורך זמן ועל יכולת ההגנה שלו מפני רטיבות לטווח הרחוק. 

כיצד ניתן לזרז את הליך הייבוש של הבטון?

בעולם הבנייה, זמן הוא משאב חיוני. על כן, מומלץ לנקוט בצעדים שיאפשרו לכם לזרז ככל האפשר את הליך הייבוש. 

לזירוז הליך הייבוש:

  • הפחיתו לחות באמצעות שימוש במערכת חימום, קירור ומיזוג אוויר (HVAC)
  • השתמשו בכמות מים נכונה – מים בכמות מוגזמת עלולים להאט את הליך הייבוש של הבטון. במקביל, חשוב שלא להפחית את רמת הלחות של הבטון יתר על המידה, על מנת למנוע היחלשות שלו והיווצרות סדקים.
  • הימנעו ממריחת חומר איטום מעל גבי הבטון היות והוא משמר את רמת הלחות ומאט את הליך הייבוש של הבטון.
  • השתמשו בתוסף ייעודי להאצת הייבוש. תוספים מסוג זה מאיצים את הליך הייבוש מבלי לפגוע ברמת העמידות של הבטון.

נשמח לספק לכם שירות מקצועי, אמין, יעיל ומהיר!

כחברה מובילה בענף ניסור בטון, אנו גאים להעמיד לרשותכם את המענה המקצועי והאמין ביותר בתחום בדגש על מקצוענות ללא פשרות, על אמינות גבוהה, על יעילות לכל אורך הדרך ועל שירות אישי ומסור שעושה את ההבדל. על חוג לקוחותינו המרוצים נמנים לקוחות קבלניים, מוסדיים, פרטיים וציבוריים הנהנים מהחדשנות הטכנולוגית, מצוותי העובדים המיומנים ומתודעת השירות הגבוהה שלנו, המבטיחה את שביעות רצון הלקוח בכל שלב לאורך התהליך.

נשמח לעמוד גם לשירותכם בכל פרויקט של ניסור וקידוח בטון!

אז מה היה לנו עד עכשיו?

Facebook
Twitter
LinkedIn
רפאל קונו
רפאל קונו

במשך הרבה שנות ניסיון בתחום הבנייה שיפוצים ובעיקר עבודות הריסה, יש לי הרבה ידע לתת לכם הגולשים אם אתם מוצאים טעות כל שהיא אנחנו נשמח שתיידעו אותנו כמה שיותר מהר כי בסך הכל אנחנו רוצים שיהיה חומר טוב לקוראים שלנו.

מומלצים בשבילכם

מחיר קוב בטון

מהו מחיר קוב בטון?

מחיר קוב בטון נע בין 250-350 ש"ח, ומושפע מכמה גורמים מרכזיים כמו החומרים מהם מורכב הבטון והיחס ביניהם. לפניכם מחשבון מחיר קוב בטון: גובה (במטרים):

קרא עוד »
מה זה ניסור בטון

מה זה ניסור בטון?

ניסור בטון הוא תהליך של חיתוך או הסרה של בטון באמצעות ציוד ומסורים עוצמתיים ומדויקים. ניסור בטון מתבצע בדרך כלל בפרויקטים של בנייה, שיפוץ והריסה,

קרא עוד »
ביקוע בטון והריסת מבנים עם יהלומי

ביקוע בטון

אם אתם מחפשים שירות ביקוע בטון מקצועי ואמין, הגעתם למקום הנכון! אתם מוזמנים ליצור קשר עם חברת יהלומי המובילה בישראל, לקבלת הצעת מחיר משתלמת לפרויקט

קרא עוד »

רוצה לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית?

כשאנו אומרים שאנו מתחייבים להצעת מחיר הטובה ביותר אנו מתכוונים לכך.
מלאו את הפרטים:

קטגוריות

פוסטים אחרונים

השיחה הזו תחסוך לכם

*מתחייבים לספק שירות עד 48 שעות מרגע הפניה

דיסק יהלום
חייגו עכשיו

וקבלו ייעוץ והצעת מחיר במיוחד עבורך