לוגו יהלומי ניסור בטון חדש

הריסת בית מעץ VS. הריסת בית מבטון

בתים מעץ ובתים מבטון שונים אלה מאלה. בתים מעץ לרוב קלים יותר, והם עשויים מחומרים טבעיים המאפשרים גמישות רבה. מנגד, בתים מבטון כבדים וחזקים מאוד, ומשום כך גם יציבים למדי. ההבדלים הללו משמעותיים, משום שהם משפיעים גם על תהליכי ההריסה שלהם.

תהליך ההריסה של בית מעץ

באופן כללי, תהליך הבנייה של בית מעץ נחשב פשוט יותר, ומשום כך גם הריסת הבית איננה מורכבת במיוחד. כדי לעשות זאת נכון נדרשים כלים מתאימים, לרבות מסורים, פטישים וציוד מכני המותאם לעבודה עם עץ. לצד מהירות העבודה והפשטות שלה, יש להריסת בתים מעץ יתרונות נוספים, בפרט בכל הקשור לעלות העבודה, הנחשבת נמוכה יחסית, וכן ליכולת למחזר את החומרים ולהשתמש בעץ לצרכים אחרים.

תהליך ההריסה של בית מבטון

מאחר ובתים שתוכננו ונבנו באמצעות בטון הם חזקים ויציבים מאוד, הרי שתהליך ההריסה שלהם מעט יותר מורכב. כדי לעשות זאת בצורה טובה ובטוחה, יש ליצור קשר עם קבלן הריסת מבנים המצויד בכלים ייחודיים המותאמים לעבודות ניסור וקידוח בטון. בשל מורכבות העבודה חשוב לתכנן אותה בזהירות רבה, וכן להיעזר באנשי המקצוע הטובים ביותר. כדאי גם לזכור כי בניגוד לבתים מעץ, את חומר הגלם העוצמתי הזה תתקשו למחזר לצרכים אחרים.

הריסה-ופינוי-זה-יהלומי

השפעות סביבתיות שחשוב להכיר

בין אם אתם מתכננים הריסת בית מעץ או בית מבטון, כדאי לזכור כי לתהליכים אלה יש השפעות סביבתיות. למשל, בפירוק בית מעץ חשוב להימנע מזיהום הסביבה בחומרים כימיים, כאלה אשר עשויים להימצא בעץ עצמו. לעומת זאת, בהריסת בתים מבטון יש לתת את הדעת לסוגיות הקשורות לרעש או אבק. זאת בנוסף לצורך בהקפדה על תקנות הבטיחות המחמירות ביותר, כדי למנוע תאונות אפשריות.

עלויות התהליך וזמן הביצוע

כאמור, בתים מעץ פשוטים יותר לפירוק. משום כך גם עלות העבודה נמוכה אף היא, והזמן הנדרש לביצוע קצר משמעותית. לעומת זאת, הריסת בתים מבטון היא פעולה מורכבת ומשום כך יקרה יותר. בהתאם לגודל המבנה ייתכן כי גם יידרש גם זמן ממושך יותר להשלמת תהליך הפירוק.

פינוי פסולת ומיחזור

סוגיה נוספת שכדאי להתייחס אליה, והיא רלוונטית לשני התהליכים, היא סוגיית הפסולת. כאשר מדובר בבתים מעץ, עם תהליך הפירוק יש לוודא כי החומרים מפונים מהאתר באופן שאינו מזהם את הסביבה. בבטון עשויה להיווצר כמות גדולה יותר של פסולת, ולכן יש לשבור אותה לחלקים קטנים יותר טרם העברתה למיחזור. 

סיכום

אין ספק כי הריסת בתים מעץ או בטון הן שתי משימות שונות ומיוחדות. מאחורי ההחלטה להרוס בתים אלה יש שורה ארוכה של שיקולים, בפרט בנושאים הקשורים בבטיחות, בשמירה על הסביבה וכמובן בעלויות ובזמן העבודה. לכן, רגע לפני שתקבלו את ההחלטה, מומלץ להתייעץ עם אנשי המקצוע הטובים ביותר. הם יוכלו להציג את כל החלופות ואת כל המשמעויות, ולסייע לכם להגיע אל ההחלטה המדויקת ונכונה עבורכם.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Picture of רפאל קונו
רפאל קונו

במשך הרבה שנות ניסיון בתחום הבנייה שיפוצים ובעיקר עבודות הריסה, יש לי הרבה ידע לתת לכם הגולשים אם אתם מוצאים טעות כל שהיא אנחנו נשמח שתיידעו אותנו כמה שיותר מהר כי בסך הכל אנחנו רוצים שיהיה חומר טוב לקוראים שלנו.

מומלצים בשבילכם

בניית שלד

בניית שלד

שלד המבנה, בדומה למערכת השלד בגוף האנושי, הוא זה שמבטיח את היציבות של המבנה כולו. לכן זהו גם השלב הראשון בכל פרויקט בנייה, ואין ספק

קרא עוד »
שיטת בניה קנדית

שיטת בניה קנדית

זו אחת משיטות הבניה המתקדמות בעולם, ובשנים האחרונות היא נכנסה גם אלינו, לישראל. אז בואו נכיר לעומק את שיטת הבניה הקנדית, ונדבר על: אנחנו בחברת

קרא עוד »
איך הורסים מבנים בתמא 38

איך הורסים מבנים בתמ"א 38?

פרויקטים של תמ"א 38 הם פרויקטים גדולים מאוד, בלשון המעטה. היערכות נכונה היא המפתח להצלחה, ויש כמה דברים שכדאי לעשות לפני שיוצאים לדרך. הנה רשימה

קרא עוד »
שיפוצים מומלצים לקיץ

4 שיפוצים מומלצים לקיץ

העונה החמה היא זמן אידיאלי לערוך שיפוץ בבית. השילוב בין מזג האוויר החמים, שעות האור הממושכות והזמן הרב שיש לכם בין כותלי הבית, זה בדיוק

קרא עוד »

רוצה לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית?

כשאנו אומרים שאנו מתחייבים להצעת מחיר הטובה ביותר אנו מתכוונים לכך.
מלאו את הפרטים:

קטגוריות

פוסטים אחרונים

השיחה הזו תחסוך לכם

*מתחייבים לספק שירות עד 48 שעות מרגע הפניה

דיסק יהלום
חייגו עכשיו

וקבלו ייעוץ והצעת מחיר במיוחד עבורך