לוגו יהלומי ניסור בטון חדש

כמה עולה מכונת ניסור בטון? ואיך היא עובדת? 

עד לפני לא מעט שנים אם היינו רוצים לנסר או לקדוח בבטון, היינו צריכים להשתמש בכלי חציבה והריסה מאסיביים. 

כיום, מכונת ניסור בטון היא אחד מהכלים הנפוצים לצורך ניסור בטון והיא מאפשרת עבודה נקייה, מהירה ומדויקת הרבה יותר. באמצעות מכונות לניסור בטון ניתן לבצע מגוון רחב של עבודות כגון ניסור קירות, רצפות, מדרכות, הסרת בטון פגום ויצירת פתחים בבטון כמו לחלונות ודלתות למשל. 

כמה עולה מכונת ניסור בטון?

מכונת ניסור בטון היא עסק לא זול בכלל. מחיר מכונת ניסור בטון יכול לנוע בין טווח של אלפי שקלים למאות אלפי שקלים ואף יותר, תלוי בסוג המכונה. לפניכם טבלת מחירים עם מידע מאתר HILTI, כדי לתת לכם קצת תמונת מצב על העלויות:

סוג המוצרטווח מחירים
מסור יהלום על מסילה250,000 – 400,000 ש"ח
מסור בטון ידני עוצמתי7,800 – 8,500 ש"ח
מסור כבל יהלום720,000 ש"ח – יותר ממיליון ש"ח
מקדחות בטון14,000 – 53,000 ש"ח
מעמד למקדחת בטוןמ-3,000 ש"ח עד לעשרות אלפי שקלים
 • מסור יהלום על מסילה – המחיר של מסור יהלום על מסילה נע בסביבות 250,000 ש"ח למסור שמיועד לעבודות חיתוך קטנות עד בינוניות, לבין 400,000 ש"ח למסור שמיועד לעבודות חיתוך קשות ומורכבות יותר.
 • מסור בטון ידני עוצמתי – המחיר של מסור בטון ידני עוצמתי נע בין 7,800 ש"ח ל-8,500 ש"ח, כאשר המחיר הנמוך יותר מתייחס לדגם של מסור חיתוך אלחוטי ואילו המחיר הגבוה יותר מתייחס לדגם של מסור חיתוך כבד בעל ידית אחורית.
 • מסור כבל יהלום – המחיר של מסור כבל יהלום הוא למעשה המחיר הגבוה ביותר. העלויות יכולות להגיע לסכומים של 720,000 ש"ח למסור תיל חשמלי של 15 קילו וואט אשר מיועד לעבודות חיתוך כבדות, ויכול להגיע לקצת יותר ממיליון ש"ח כשמדובר במסור תיל חשמלי של 30 קילו וואט שמיועד לביצוע חיתוכים מורכבים ויוצאי דופן.
 • מקדחות בטון – קיים מגוון רחב של מקדחות בטון ולכל מקדחה הייעוד שלה. המחירים של מקדחות בטון נעים בין 14,000 ש"ח לבין 53,000 ש"ח בהתאם לסוג המקדחה. 
 • מעמד למקדחת בטון – לכל סוג מקדחה קיים מעמד ספציפי שמתאים לה, לכן גם כאן מדובר במגוון רחב מאוד של מעמדים למקדחות בטון, כאשר מחירם של המעמדים הזולים יותר יכול להתחיל מסביבות 3,000 ש"ח ושל היקרים יותר יכול להגיע עד לעשרות אלפי שקלים. 

כפי שניתן לראות, מחיר מכונת ניסור יכול לנוע על פני טווח רחב של עלויות והוא יקבע בהתאם לסוג המכונה הרצויה ועבודת החיתוך הנדרשת. 

כמו כן, בתהליך של ניסור וקידוח בטון נעשה שימוש גם בכלים ועזרים נוספים כגון כלי עבודה תומכים וציוד בטיחות, מה שהופך את התחום ליקר עוד יותר. 

איך עובדת מכונת ניסור בטון?

קיימות מספר שיטות לניסור בטון כאשר הבחירה בכלי הספציפי נעשית בהתאם לסוג העבודה, סוג הבטון והחיתוך הרצוי. 

השיטה הנפוצה ביותר לניסור בטון כיום היא באמצעות מסור יהלום לבטון. לא סתם מסור יהלום נקרא כך, השם ניתן לו בגלל שאת הלהב של המסור מכסות אבני יהלום. יהלום הוא החומר הקשה ביותר בטבע ובשל כך הוא מסוגל לקדוח ולנסר אפילו את הבטון החזק והעוצמתי. מסור יהלום לבטון שימושי בעבודות חיתוך בטון מדויקות בעומקים שונים. מסור יהלום לבטון הוא למעשה דיסק גדול שמורכב על גבי מסילה אשר מאפשרת לו לבצע את החיתוך באופן המדויק ביותר והעבודה מתבצעת בקלות ובמהירות יחסית לעומת מסורים אחרים שקיימים בשוק. 

בנוסף, מסור מסילה נחשב לכלי בטיחותי לעומת מכונות אחרות שקיימות בשוק כיוון שניתן להפעילו מרחוק ובכך להפחית את הסיכונים הקיימים בעת ביצוע העבודה.

ככה זה נראה בפועל (מתוך פרויקט ניסור קיר שביצענו בבית פרטי)

מהם היתרונות (המדהימים) של מכונת ניסור בטון?

למכונת ניסור בטון מספר יתרונות עיקריים:

 • דיוק – לעומת שבירה או חציבה בבטון, שיטת ניסור בטון באמצעות מסור בטון מאפשרת חיתוך מבוקר ומדויק. קיימות גם מכונות לניסור בטון בעלות אמצעים מתקדמים (כמו למשל מערכות הנחיית לייזר או עומקי חיתוך מתכווננים) שבעזרתם ניתן לבצע את חתך מדויק אף יותר.
 • בטיחות – ניסור בטון נחשבת לשיטת העבודה הבטוחה ביותר מבין החלופות האחרות, אשר עוסקות בשינוי תצורת הבטון. במקרים מסוימים ניתן לבצע את העבודה מרחוק. כלומר, המפעיל ימקם את המסור במיקום הרצוי ולאחר מכן יפעיל את המכונה באמצעות שלט רחוק.  
 • סביבת עבודה בטוחה ונוחה – עבודת ניסור הבטון מלווה בהרבה מאוד רעש ולכלוך. מכונת ניסור בטון מצוידת במערכות נלוות שמונעות את התפשטות האבק ומסייעות בלכידתו ובכך מצמצמות סכנות בריאותיות. מעבר לכך, מכונת ניסור הבטון מגיעה גם עם מערכות שיכוך רעידות שמפחיתות רעשים וממזערות את הסיכון לנזקי שמיעה. 
 • זמני עבודה קצרים  – השימוש במכונת ניסור בטון חוסך זמן רב של עבודה. בעוד שבעבר למשל אם היינו רוצים להגיע לצנרת היינו צריכים לשבור את הקיר, כיום ניתן באמצעות מצלמה תרמית לזהות את המיקום המדויק של התקלה ובאמצעות ניסור או קידוח להגיע למקום הספציפי בצנרת שבו אנו נדרשים לטפל. 
 • מניעת זעזועים במבנה – כאשר מבצעים שבירה של קיר למשל עם כלים מאסיביים שגורמים לזעזועים חזקים, קיימת סכנה לאורך החיים של המבנה. לעומת זאת, השיטה של ניסור הבטון עובדת בצורה חלקה, נכנסת לבטון לאט לאט ומנסרת אותו בדיוק ועדינות. 

מי יכול להפעיל מכונת ניסור בטון?

מאחר ומדובר בתהליך מורכב שכולל שימוש בכלים מסוכנים, לא כל אחד רשאי להפעיל מכונת ניסור בטון. 

מי שעובד עם מכונת ניסור בטון הוא קבלן ניסור בטון מורשה שעבר הסמכה מקצועית על הכלים והכשרה לעבודה בגובה וחובתו לפעול בהתאם לתקנות הבטיחות המתעדכנות. כמו כן, הכלים נדרשים לעבור בדיקות בטיחות רבות ולעמוד בחוקים ובתקנות שנקבעו בנוגע לבטיחות במקום העבודה.

מי יכול להפעיל מכונת ניסור בטון

האם כדאי לקנות מכונת ניסור בטון יד שניה?

מכונת ניסור בטון יד שניה אולי תחסוך לכם בעלויות. אבל לפני שרצים לרכוש מכונה כזו מיד שניה, יש מספר דגשים שצריך לקחת בחשבון:

 1. אפיון הצורך – תחילה, עליכם להבין את הצרכים שלכם, לדעת מהו סוג הבטון בו מעוניינים לבצע את הניסור וכל מידע נוסף שיכול להשפיע על הבחירה של סוג המכונה המתאים. 
 2. תיקונים ותקלות – טרם הרכישה, מומלץ לסקור את היסטוריית התיקונים שבוצעו למכונה ולוודא האם היו תקלות וכיצד הן טופלו. באופן אישי הייתי ממליץ לבקש תיעוד של התיקונים והטיפולים שעברה המכונה. 
 3. מצבה של המכונה – חשוב מאוד לשים לב למצב הכללי של המכונה וחלקיה. לשים לב שהמנוע פועל כראוי, שהלהבים במצב טוב וכו'. 
 4. מחיר – ניתן להשוות את הצעת המחיר שקיבלתם לעומת מחירים של מכונות דומות בשוק ולקחת בחשבון את היכולות של המכונה, העוצמה, המפרט ועוד. 
 5. ביצוע בדיקה ע"י מומחה – במידה ואתם נטולי ידע וניסיון בתחום ניסור הבטון והמכונות, אני ממליץ לכם לקחת את המכונה לבדיקה אצל מומחה מוסמך. 
 6. לדעת ממי לרכוש – בנימה אישית, בגלל שמדובר בתחום מאוד מסוכן ומורכב והמכונות חייבות לעמוד בסטנדרטים בטיחותיים, הדבר המשמעותי ביותר הוא לברר ממי אתם רוכשים את המכונה. בררו לגבי אמינותו של המוכר, בקשו לקבל תעודה של המכונה וכל מה שניתן כדי לאפשר לכם לדעת שביצעתם רכישה בטוחה מאדם הגון וישר. בנוסף, גם כאשר רוכשים את המכונה מיד שניה, יש לוודא שאתם מקבלים תעודת אחריות של יבואן רשמי עבורה, כיוון שרק כך תוכלו לקבל שירות ראוי בעת הצורך.

מותגים מומלצים למכונות ניסור בטון

 1. הילטי
 2. פנטרודר 
 3. Husqvarna 

ניסור וקידוח בטון – לא כל אחד יכול

עכשיו אתם יודעים כמה עולה מכונת ניסור בטון!

חשוב לציין, ניסור בטון היא טכניקה מיוחדת שלא כל אחד יכול לבצע. בכדי לבצע עבודה טובה ומדויקת נדרשת מיומנות ברמה גבוהה, ביצוע הדרכות והסמכות על הכלים וכן שימוש במכשור מתאים ובטיחותי.

חוסר ניסיון וידע טכני עלולים לגרום לנזק גדול, לכן כשנדרשים לבצע עבודות ניסור וקידוח בטון אני ממליץ בחום לפנות לחברה מוכרת שעובדת עם כלים טובים כמו מסור יהלום לבטון ותוכל לבצע את העבודה האיכותית ביותר בדרך הבטוחה ביותר. 

מעוניינים לבצע עבודת ניסור או קידוח בטון? פנו אלינו ונשמח להעניק לכם את השירות המקצועי ביותר בתחום. 

יהלומי מומחים לניסור בטון

אז מה היה לנו עד עכשיו?

Facebook
Twitter
LinkedIn
רפאל קונו
רפאל קונו

במשך הרבה שנות ניסיון בתחום הבנייה שיפוצים ובעיקר עבודות הריסה, יש לי הרבה ידע לתת לכם הגולשים אם אתם מוצאים טעות כל שהיא אנחנו נשמח שתיידעו אותנו כמה שיותר מהר כי בסך הכל אנחנו רוצים שיהיה חומר טוב לקוראים שלנו.

מומלצים בשבילכם

מחיר קוב בטון

מהו מחיר קוב בטון?

מחיר קוב בטון נע בין 250-350 ש"ח, ומושפע מכמה גורמים מרכזיים כמו החומרים מהם מורכב הבטון והיחס ביניהם. לפניכם מחשבון מחיר קוב בטון: גובה (במטרים):

קרא עוד »
מה זה ניסור בטון

מה זה ניסור בטון?

ניסור בטון הוא תהליך של חיתוך או הסרה של בטון באמצעות ציוד ומסורים עוצמתיים ומדויקים. ניסור בטון מתבצע בדרך כלל בפרויקטים של בנייה, שיפוץ והריסה,

קרא עוד »

רוצה לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית?

כשאנו אומרים שאנו מתחייבים להצעת מחיר הטובה ביותר אנו מתכוונים לכך.
מלאו את הפרטים:

קטגוריות

פוסטים אחרונים

השיחה הזו תחסוך לכם

*מתחייבים לספק שירות עד 48 שעות מרגע הפניה

דיסק יהלום
חייגו עכשיו

וקבלו ייעוץ והצעת מחיר במיוחד עבורך