לוגו יהלומי ניסור בטון חדש

3 דרכים יצירתיות לפינוי בטון לאחר ניסור

בטון נחשב לאחד החומרים החזקים והפופולריים ביותר בעולם הבנייה, ומשום כך הוא גם אחד הנפוצים בתהליכי הריסת מבנים ושיפוצים. בתהליכים אלה נדרש לא פעם לבצע גם ניסור ופינוי בטון, בפרט במצבים בהם אין לנו עוד צורך בו. למעשה, פינוי הבטון הוא קריטי. לא זאת בלבד שהוא מסייע לנו בשמירה על הסביבה, אלא שללא תכנון מוקדם של תהליך זה, אתם חשופים לקנסות שונים. 

אז איך אפשר לעשות את זה בצורה טובה ונכונה, ומה חשוב לדעת לפני שמקבלים את ההחלטה?

פינוי בטון בעבודות שיפוץ קטנות

כאשר מדובר בעבודות פשוטות ובהיקפים קטנים יחסית כמו פתיחת חלון קטן או ניסור חומה נמוכה, פינוי בטון אפשרי באמצעות כלים פשוטים למדי. כך ניתן להשתמש בעגלת טרקטור לפינוי מהיר מהאתר, ואף באמצעים אחרים כדוגמת קלנועיות מתקפלות שיאפשרו לכם להגיע גם אל בטון מנוסר במקומות עם גישה מוגבלת. פתרונות אלה יאפשרו הובלה נוחה של פסולת הבטון למכולה קרובה או לאתר הפינוי הרלוונטי.

פינוי באמצעות מנוף

אחת החלופות הקלאסיות והמוכרות כוללת שימוש במנוף, אותו ניתן להציב באתר כדי להוביל בקלות רבה את הפסולת מן המבנה אל המכולה. אחד היתרונות המרכזיים של שיטה זו היא שהמנוף מאפשר העברה נוחה של בטון גם בכמויות גדולות, ואף ניתן להגיע לגובה רב ולמקומות שהגישה אליהם, לרוב, מורכבת יותר. בנוסף לכך, פינוי באמצעות מנוף גם מצמצם את הסיכון לנזקים ופגיעות שונות בעקבות נשיאת החומר הכבד, ובנקודה זו חשוב להזכיר כי מדובר במהלך שמחייב תכנון מקסימלי ועבודה עם צוות מקצועי, אשר מקפיד על כל כללי הבטיחות.

אם אתם רוצים לקבל ייעוץ מקצועי בנושא, צרו איתנו קשר ונשמח לעזור!

הריסה-ופינוי-זה-יהלומי

פינוי באמצעות ריסוק בטון

מאחר והבטון הוא חומר חזק וכבד, ניתן לבצע ריסוק בטון ולהפוך את הקירות העבים שניסרנו לגרגרים קטנים יותר. כך ניתן לפנות אותם באמצעים פשוטים יחסית, ואף באמצעות דליים. באופן טבעי, פעולה מהסוג הזה דורש שימוש מקצועי בכלים ייעודים כמו קונגו, באמצעותם ניתן לרסק את הבטון ולהפוך אותו לגרגרים הניתנים לפינוי מהיר.

השימוש בשרוול פינוי

דרך פשוטה ויעילה להעביר את פסולת הבטון אל המשאית או המכולה, היא באמצעות שרוול פינוי. למעשה, בשיטה זו ניתן לצמצם משמעותית את הפגיעה בסביבה בעת הפינוי, אך חשוב לזכור כי השימוש בשרוול מהסוג הזה מוגבל בזמן. במילים אחרות, חשוב להגדיר מראש מתי יידרש השרוול ולמשך כמה זמן, כדי להבטיח פינוי של הפסולת במועד הנכון. 

כמה עולה תהליך של פינוי בטון?

אם החלטתם לבצע ניסור בטון, ואתם זקוקים גם לפינוי שלו לאחר השלמת הפעולה, כדאי להכיר את טווח המחירים הנדרש לביצוע משימה. הרף התחתון הוא לרוב כ-800 שקלים, בהשוואה ל-1,200 שקלים בפרויקטים מעט יותר מורכבים, ובמקרים מסוימים ייתכן כי העלות תהיה גבוהה אף יותר. תלוי בהיקף הפרויקט, בציוד הנדרש ובמורכבות הגישה לאתר. לדוגמה, כאשר עולה הצורך להביא אל המקום מנוף, הדבר בהחלט עלול להשפיע על עלות העבודה.

כמה עולה מטר הריסה ופינוי

סיכום

לאחר השלמת תהליכי הבינוי והשיפוץ, לא פעם נותרת מאחור פסולת בטון, אותה יש לפנות מהאתר באופן מפוקח ומסודר. השארת הפסולת היא בגדר סכנה לסביבה והיא עלולה להוביל לזיהום סביבתי, אותו ניתן למנוע באמצעות פינוי מקצועי. עם זאת, כדאי לבחון לעומק את הכלים והחלופות שעל הפרק, את העלויות ואת הרישיון שנמצא בידי אנשי המקצוע. רק קבלנים מורשים (כמו חברת יהלומי) הפועלים עם רישיון מתאים יוכלו לבצע פינוי בצורה טובה, בטיחותית ומדויקת.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Picture of רפאל קונו
רפאל קונו

במשך הרבה שנות ניסיון בתחום הבנייה שיפוצים ובעיקר עבודות הריסה, יש לי הרבה ידע לתת לכם הגולשים אם אתם מוצאים טעות כל שהיא אנחנו נשמח שתיידעו אותנו כמה שיותר מהר כי בסך הכל אנחנו רוצים שיהיה חומר טוב לקוראים שלנו.

מומלצים בשבילכם

בניית שלד

בניית שלד

שלד המבנה, בדומה למערכת השלד בגוף האנושי, הוא זה שמבטיח את היציבות של המבנה כולו. לכן זהו גם השלב הראשון בכל פרויקט בנייה, ואין ספק

קרא עוד »
שיטת בניה קנדית

שיטת בניה קנדית

זו אחת משיטות הבניה המתקדמות בעולם, ובשנים האחרונות היא נכנסה גם אלינו, לישראל. אז בואו נכיר לעומק את שיטת הבניה הקנדית, ונדבר על: אנחנו בחברת

קרא עוד »
איך הורסים מבנים בתמא 38

איך הורסים מבנים בתמ"א 38?

פרויקטים של תמ"א 38 הם פרויקטים גדולים מאוד, בלשון המעטה. היערכות נכונה היא המפתח להצלחה, ויש כמה דברים שכדאי לעשות לפני שיוצאים לדרך. הנה רשימה

קרא עוד »
שיפוצים מומלצים לקיץ

4 שיפוצים מומלצים לקיץ

העונה החמה היא זמן אידיאלי לערוך שיפוץ בבית. השילוב בין מזג האוויר החמים, שעות האור הממושכות והזמן הרב שיש לכם בין כותלי הבית, זה בדיוק

קרא עוד »

רוצה לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית?

כשאנו אומרים שאנו מתחייבים להצעת מחיר הטובה ביותר אנו מתכוונים לכך.
מלאו את הפרטים:

קטגוריות

פוסטים אחרונים

השיחה הזו תחסוך לכם

*מתחייבים לספק שירות עד 48 שעות מרגע הפניה

דיסק יהלום
חייגו עכשיו

וקבלו ייעוץ והצעת מחיר במיוחד עבורך