לוגו יהלומי ניסור בטון חדש

הכנת תשתיות בבניין – מה זה כולל?

תשתיות בבניין 

בניית מבנה דורשת תכנון וביצוע קפדניים. הכנת תשתיות בבניין היא חלק חשוב בתהליך, שכן היא מניחה את התשתית לבניית המבנה כולו ולשימושו בעתיד. הכנת התשתית כוללת משימות מקצועיות ביותר כמו הנחת יסודות, התקנת שירותים. התהליך כולל גם הערכת סיכונים פוטנציאליים הקשורים לפרויקט, כגון שיטפונות או רעידות אדמה ובהתאם לכך הכנה נכונה של תשתיות חיונית כדי להבטיח שהבניין יהיה בטוח למגורים או למשרדים. זו הסיבה שהפעולות מתבצעות על פי החלטתם של מהנדסים ואדריכלים, אשר מחשבים את הכמויות הנדרשות לביצוע כל מהלך. 

עם זאת יש מקרים שבהם יש צורך לבצע גם שינויים של תשתיות בבניין קיים וזאת לצרכים שונים כמו לדוגמה עבור הקמה של עמדות טעינת רכב חשמלי . אנשי המקצוע המנוסים שבוחנים את החניונים כדי למצוא את המיקומים הטובים ביותר שיוקצו לטובת טעינת הרכבים החשמליים, ממליצים לא אחת לבצע ניסור של קירות בטון מסוימים שהם מיותרים ואינם קירות תומכים. כך אפשר יהיה לייצר כמה עמדות טעינה. זהו פתרון אידאלי הן עבור מבני מגורים שיש בהם צורך בכמה עמדות כיוון שכמות הרכבים החשמליים של הדיירים עולה והן במבנים של משרדים שבהם לעובדים רבים יש צורך בטעינת רכביהם במהלך יום העבודה.

טיפול בתשתיות בניין 

הכנת התשתיות בבניין היא חלק קריטי בכל פרויקט בנייה. זה כרוך בהתקנה של אלמנטים חיוניים כמו אינסטלציה, חשמל, אוורור ומערכות תקשורת. יש להתקין מערכות אלו בצורה נכונה כדי להבטיח שלדיירי הבניין תהיה גישה לכל השירותים הדרושים. מעבר לכך הכנת תשתית נכונה מסייעת למזער את צריכת האנרגיה ולהפחית את עלויות התפעול השוטפות. 

היערכות לעבודות בנייה 

הכנת תשתיות בבניין כוללת הערכה של תנאי הקרקע על ידי ביצוע בדיקות מעבדה של הקרקע, מדידת הקרקע, תכנון ניקוז, התקנת שירותים כגון אספקת חשמל ומים והקפדה על עמידה בכל תקנות הבטיחות. בהתאם לכך מכינים המהנדסים את כתב הכמויות אשר מגדיר באופן מדויק ביותר באילו חומרי בנייה יש להשתמש בכל אחד מרבדי הבנייה. כמו לדומה הקוטר של הצנרת, אם היא תהיה עשויה מ – PVC מברזל או מנחושת, רמת העמידות שלה, אילו אביזרים יחוברו אליה ועוד. 

אולי יעניין אותך: כל מה שחשוב לשאול את קבלן הבטון שלכם | כמה זמן לוקח לבטון להתבייש

פיקוח על עבודות הבנייה 

ההנחיות לגבי הכנת תשתיות בבניין אינן עניין של מה בכך, הן נקבעו לאור ניסיון של שנים רבות בעבודות הבנייה של מבנים בסדרי גודל שונים ולכל מיני מטרות. לכן יש להקפיד על כל תחומי העשייה כמו לדוגמה יציקת הבטון שתהיה בשקיעה הנכונה כדי ליצור את האפקטיביות הנדרשת. לאחר בדיקת הבטון במעבדה וקבלת התוצאות, יקבעו המפקחים אם היציקה בוצעה כראוי ואם היא תהיה עמידה בהתאם לדרישות שפורטו בכתב הכמויות. כמו כן הם יעקבו באופן רציף על כל חומרי הבנייה שבהם משתמשים העובדים, כדי לוודא שהם על פי התקן הישראלי המחמיר. 

אז מה היה לנו עד עכשיו?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Picture of רפאל קונו
רפאל קונו

במשך הרבה שנות ניסיון בתחום הבנייה שיפוצים ובעיקר עבודות הריסה, יש לי הרבה ידע לתת לכם הגולשים אם אתם מוצאים טעות כל שהיא אנחנו נשמח שתיידעו אותנו כמה שיותר מהר כי בסך הכל אנחנו רוצים שיהיה חומר טוב לקוראים שלנו.

מומלצים בשבילכם

בניית שלד

בניית שלד

שלד המבנה, בדומה למערכת השלד בגוף האנושי, הוא זה שמבטיח את היציבות של המבנה כולו. לכן זהו גם השלב הראשון בכל פרויקט בנייה, ואין ספק

קרא עוד »
שיטת בניה קנדית

שיטת בניה קנדית

זו אחת משיטות הבניה המתקדמות בעולם, ובשנים האחרונות היא נכנסה גם אלינו, לישראל. אז בואו נכיר לעומק את שיטת הבניה הקנדית, ונדבר על: אנחנו בחברת

קרא עוד »
איך הורסים מבנים בתמא 38

איך הורסים מבנים בתמ"א 38?

פרויקטים של תמ"א 38 הם פרויקטים גדולים מאוד, בלשון המעטה. היערכות נכונה היא המפתח להצלחה, ויש כמה דברים שכדאי לעשות לפני שיוצאים לדרך. הנה רשימה

קרא עוד »
שיפוצים מומלצים לקיץ

4 שיפוצים מומלצים לקיץ

העונה החמה היא זמן אידיאלי לערוך שיפוץ בבית. השילוב בין מזג האוויר החמים, שעות האור הממושכות והזמן הרב שיש לכם בין כותלי הבית, זה בדיוק

קרא עוד »

רוצה לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית?

כשאנו אומרים שאנו מתחייבים להצעת מחיר הטובה ביותר אנו מתכוונים לכך.
מלאו את הפרטים:

קטגוריות

פוסטים אחרונים

השיחה הזו תחסוך לכם

*מתחייבים לספק שירות עד 48 שעות מרגע הפניה

דיסק יהלום
חייגו עכשיו

וקבלו ייעוץ והצעת מחיר במיוחד עבורך