לוגו יהלומי ניסור בטון חדש

קידוח בממ"ד – איך עושים את זה?

להצעת מחיר מנצחת עבור קידוח בממ"ד שלכם בכל קוטר, חייגו עכשיו 077-805-3023

חדרי ממ"ד עשויים בטון עבה במיוחד. יש בהם גם כמות גדולה של ברזל שנועדה לחזק את הקירות ולהעניק לחדר את החוזק והעמידות גם במצבים של רעידות אדמה. מעבר לכך, הממ"ד הוא גם חדר אטום. הוא בנוי באופן כזה שעם סגירת החלון והדלת, הוא נאטם לחלוטין, מה שיעיל למצבים של לוחמה כימית, טילים (ושאר צרות, שלא נדע!).

האם אפשר לבצע קידוח בממד מבלי לפגוע באטימותו? איך עושים את זה? מה חשוב לדעת? וממה להיזהר? הכל במאמר שלפניכם!

קידוח בממד – האם זה אפשרי ואיך עושים את זה?

השאלה הזו עולה בדרך כלל כמעט אצל כל מי שיש לו חדר ממד. כי גם האבזור הכי מינימלי בחדר מחייב יצירת חורים כלשהם בקירות. אם זה לצורך תליית תמונה ואם זה כדי לתלות מדפי אחסון וכדומה.

אז כאן חשוב להבדיל בין שני הסוגים של קידוחים בממ"ד. 

  1. קידוח שטחי לצורך תליית מדפים, תמונה, מראה וכו' – קידוח מהסוג הזה הוא לא מאוד עמוק ועל כן הוא לא פוגע באטימות הממד. עם זאת, כאשר מדובר בקידוח עמוק ויש סיכוי שהקודח יגיע עד לברזלים, חשוב לבחור את הנקודה הנכונה וכך להימנע ממפגש עם הברזל.
  2. קידוח שעובר את קיר הממד. כלומר קידוח של חור שעובר את כל הקיר. קידוח כזה נדרש לצורך התקנת מזגן או העברת צנרת וכדומה. יש לתת את הדעת על כך כי קידוח כזה שהוא אמנם אפשרי מבחינה טכנית, יפגע באטימות של הממ"ד, ולכן חשוב מאוד ליצור קשר עם מהנדס לפני הקידוח!
קידוח בממד בטון

למה מתכוונים כשמדברים על קידוח בממד?

כפי שכבר הסברנו לעיל, קידוח בממד היא פעולה מורכבת. הן מהבחינה הטכנית היות וזהו לא קיר רגיל כמו קיר גבס או בלוק והן מבחינת הפגיעה באיכות החדר ובייעוד שלו. אז כשמדברים על קידוח בממד מתייחסים לשני הסוגים כאשר חשוב ללמוד איך לבצע את המלאכה וזאת על מנת להצליח בביצוע של הקידוח וכך גם להוביל למטרה הרצויה בצורה הכי מדויקת ואם אפשר גם תקנית עבור החדר.

קידוח חור בממד

אנשים רבים מבקשים להסב את חדר הממד לטובת חדר מגורים נוסף בבית. חדר שינה או חדר עבודה. 

הם לא תמיד יודעים כי קידוח חור בממד לצורך העברת צנרת או קידוח בממד למזגן, יבטלו למעשה את האפקט של החדר שזו האטימות שלו. עם זאת, עדיין רבים מוכנים לשלם את המחיר ולו כדי ליהנות מתנאים נוחים בחדר הממ"ד. 

אז כפי שכבר אמרנו, טכנית אין שום בעיה לבצע את העבודה והיא יכולה להיעשות בצורה מוצלחת ומדויקת גם כאשר מדובר בקירות עבים וחזקים. אך כאן חשוב לדעת כי מדובר במשימה שלא כל כך קלה ולא בכל מקדח ניתן להגיע לביצועים ברמה הרצויה. הדרך הכי מקצועית היא בעזרת מקדח בטון עליו נרחיב בהמשך. למעשה זהו הכלי היחיד שאכן מסוגל לספק את המענה הרצוי ולחדור את הבטון המזוין.

קידוח בממד לטובת תליית מראה, מדפים

רוצים להתחיל באבזור החדר? רק עבור המינימום הנדרש אתם כבר חייבים לקדוח בקיר. אם זה כדי לתלות מתלים לבגדים ואם זה כדי לתקוע דיבל עבור תמונה לחדר. שלא לדבר על מראה, מדפים לאחסון וכן הלאה. כאמור זהו קידוח בבטון שאינו בעייתי מבחינת האטימות של הממד אך זה כן מחייב שימוש בכלים מתאימים. 

האם מותר לקדוח בממד? מה הסיכונים?

קידוח בממד למטרות הנ"ל אינו מסכן את הקירות או את החדר, אך כפי שציינו, במידה ותרצו לפתוח חור בקיר, פעולה זו תבטל את אטימות הממד, עם זאת חשוב לזכור שיש להיעזר באנשי מקצוע למשימה, מכיוון שמדובר בבטון עבה וחזק במיוחד. כאשר מדובר בקידוח שהוא עמוק מהרגיל ועשוי להגיע עד לברזלים שבקיר, הברזלים ייצרו התנגדות ויהיה קשה להמשיך בקידוח. אין סיכון ממשי של פגיעה בברזל אך המקדח עלול להיפגע ויש צורך להשתמש במקדח מתאים לקידוח בברזל, ובמידה ואפשר, פשוט לזוז קצת לאחד הצדדים ולא לקדוח בברזל. 

מקדח יהלום
מקדח יהלום לביצוע קידוח עמוק בממ"ד

על מה חשוב להקפיד כשרוצים לבצע קידוח בממד?

כאשר אתם באים לבצע קידוח בממד עליכם לתת את הדעת על כך שבחרתם בכלים המתאימים ואתם עושים את זה בצורה הכי בטוחה. זה אומר קידוח שייעשה עם מקדח המיועד לעבודות בטון כמו כן היערכות נכונה לקראת העבודה שזה מחייב בדיקה של הקיר בהתחשב בעומק הקידוח הנדרש. ככל שמדובר בקידוח שטחי ממש, לא תהיה לכאורה כל בעיה. ככל שתבקשו להעמיק יותר, יהיה עליכם לשים לב כי אכן מדובר בפעולה אפשרית מבחינת הרכב הקיר. במקרים כאלה מומלץ להיעזר במהנדס כדי לבחון את הקיר ולקבוע את מקום הקידוח המתאים ביותר.

מה התהליך הבטוח לביצוע קידוח בממד?

קידוח בממד אמור להתבצע רק על ידי אנשי מקצוע שיש להם את הידע המקצועי והם מכירים את העבודה. זה אומר שהם יודעים באלו כלים לבחור, הם יודעים באילו מקומות ניתן לקדוח והם גם יודעים להכין את השטח מבחינה בטיחותית כדי להבטיח ביצוע איכותי שלא יפגע לא בסביבה האנושית ולא בחדר או במבנה כולו.

מה החשיבות של עבודה עם כלים מקצועיים לקידוח בממד?

כאמור הקידוח בממד מחייב שימוש בכלים מתאימים.

הכלי שמיועד לקידוח בממד ולקידוח בבטון באופן כללי זהו מקדח היהלום.

מקדח יהלום הוא מקדח שמונע על ידי מנוע עוצמתי במיוחד המסובב את כוס הקידוח במהירות עצומה. הלהבים של כוסות הקידוח מצופים בשבבי יהלום כתושים מה שהופך את המקדח לחזק במיוחד. היהלום הוא חומר מאוד חזק, למעשה זהו החומר הכי חזק הקיים בטבע! ברור שככל שמדובר בחומר שהוא חזק יותר מהבטון הרי שהוא יוכל בקלות להתגבר על הבטון הקשיח וליצור בו את החור בקלות וביעילות.

איך בוחרים חברה לעבודות קידוח בממד?

כשאתם באים לבחור חברה שתבצע עבורכם את העבודה, אתם חייבים לוודא כי אכן מדובר בכזו שמסוגלת לבצע עבורכם את המשימה בצורה הכי בטוחה וללא שייגרם כל נזק לקיר, לחדר הממ"ד או למבנה כולו!

חשוב עוד יותר לוודא כי החברה פועלת על פי הנהלים המבטיחים את בטיחותם של העובדים ושל האנשים הנמצאים בסביבה. היו כבר קידוחי בטון שהסתיימו באסון בגלל עבודה לא זהירה או חוסר הכנה של השטח. בעת קידוח חורים בבטון עשויים ליפול חלקי בטון גדולים אל הקרקע ולפגוע במבנה או חלילה באנשים הנמצאים במקום, ולכן יש להיערך בהתאם.

חברת יהלומי ניסור וקידוח בטון היא החברה עליה תוכלו לסמוך בכל העבודות מהסוג הזה, בין אם מדובר על קידוח בממ"ד או ניסור ממד בטון. צרו איתנו קשר ותוכלו להיות רגועים ובטוחים בביצוע המקצועי והעבודה שתיעשה בצורה מושלמת.

לסיכום

קידוח בממד הוא ממש לא כמו כל קידוח אחר בבית וגם לא כמו כל קידוח בבטון. העבודה חייבת להיעשות בצורה מקצועית מאוד ורק לאחר בדיקה של הקיר ושל המיקום בו אתם צריכים את הקידוח.

אם מדובר בעבודה של קידוח חור בממד למטרה שטחית שלא יעבור לכל רוחב הקיר זה יהיה פשוט יותר אך ככל שמדובר בקידוחים כמו קידוח בממד למזגן, מה שיעבור את כל הקיר, שם כבר ממש חייבים את היד המקצועית ואת הכלים המתקדמים כדי לקבל את התוצאות הכי טובות.

חברת קידוח בטון יהלומי – לשירותכם עם הידע, הניסיון, המקצועיות וכל הציוד הנדרש!

צרו קשר ונשמח לעזור!

אז מה היה לנו עד עכשיו?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Picture of רפאל קונו
רפאל קונו

במשך הרבה שנות ניסיון בתחום הבנייה שיפוצים ובעיקר עבודות הריסה, יש לי הרבה ידע לתת לכם הגולשים אם אתם מוצאים טעות כל שהיא אנחנו נשמח שתיידעו אותנו כמה שיותר מהר כי בסך הכל אנחנו רוצים שיהיה חומר טוב לקוראים שלנו.

מומלצים בשבילכם

בניית שלד

בניית שלד

שלד המבנה, בדומה למערכת השלד בגוף האנושי, הוא זה שמבטיח את היציבות של המבנה כולו. לכן זהו גם השלב הראשון בכל פרויקט בנייה, ואין ספק

קרא עוד »
שיטת בניה קנדית

שיטת בניה קנדית

זו אחת משיטות הבניה המתקדמות בעולם, ובשנים האחרונות היא נכנסה גם אלינו, לישראל. אז בואו נכיר לעומק את שיטת הבניה הקנדית, ונדבר על: אנחנו בחברת

קרא עוד »
איך הורסים מבנים בתמא 38

איך הורסים מבנים בתמ"א 38?

פרויקטים של תמ"א 38 הם פרויקטים גדולים מאוד, בלשון המעטה. היערכות נכונה היא המפתח להצלחה, ויש כמה דברים שכדאי לעשות לפני שיוצאים לדרך. הנה רשימה

קרא עוד »
שיפוצים מומלצים לקיץ

4 שיפוצים מומלצים לקיץ

העונה החמה היא זמן אידיאלי לערוך שיפוץ בבית. השילוב בין מזג האוויר החמים, שעות האור הממושכות והזמן הרב שיש לכם בין כותלי הבית, זה בדיוק

קרא עוד »

רוצה לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית?

כשאנו אומרים שאנו מתחייבים להצעת מחיר הטובה ביותר אנו מתכוונים לכך.
מלאו את הפרטים:

קטגוריות

פוסטים אחרונים

השיחה הזו תחסוך לכם

*מתחייבים לספק שירות עד 48 שעות מרגע הפניה

דיסק יהלום
חייגו עכשיו

וקבלו ייעוץ והצעת מחיר במיוחד עבורך