קידוח בטון עבור מעברים לצינורות אינסטלציה

קידוח בטון עבור מעברים לצינורות אינסטלציה

הבנייה בבטון נפוצה ברחבי הארץ ממגוון סיבות: בטיחות, בידוד, טווח החיים הארוך של מוצרי הבטון, עמידות וחוזק. יש רק חיסרון אחד מרכזי לבנייה בבטון, בו נתקל כל אינסטלטור ומתקין צנרת – הבטון כל כך חזק ועמיד, עד שכמעט בלתי אפשרי לפרק חלקים ממנו לאחר הבנייה.

מאפיין זה גורם לצרות רבות בקרב בעלי המקצוע שמתעסקים בשיפוצים והתקנה לאחר מעשה: מתקיני מזגנים וונטות בחדרי ביטחון מגלים שקשה לבצע את העבודה בלי לגרום נזק לבטון או למקדחה בה הם ינסו להשתמש, מנהלי פרויקטים לשיפוץ והוספת מעלית לבניינים נתקלים בבעיות בעיצוב הציר, ואנשי אינסטלציה מגלים שעבודות פשוטות שכוללות העברת צינורות הפכו למסובכות מתמיד.

מה לא כדאי לעשות בניסיון לקדוח בטון למטרות אינסטלציה?

לפני שתחליטו שאפשרי לקדוח בבטון בעצמכם ותעשו ניסויים בתחום, עלינו להזהיר אתכם: קידוח בטון לא מקצועי עלול ליצור סדקים בבטון ולפגום ביציבות שלו, דבר שיקצר את חיי המבנה ועלול אפילו לגבות פגיעות בנפש. בנוסף, גם איש המקצוע שאינו מנוסה עלול להינזק מהניסיון לקדוח בבטון: הצינורות המוטמעים בבטון מכילים חומרים מסוכנים (גז, חשמל) ועלולים לפגוע בכם. כלי העבודה לביצוע קידוחים בבטון מסובכים מכלי הקידוח הרגילים ויקרים יותר.

אז מה עושים כשצריך לקדוח בבטון למעבר צינורות אינסטלציה?

לשמחתנו, עקב התפוצה הרחבה של קירות בטון נולדו חברות ייעודיות שמתמחות בנושא זה בדיוק, ומבצעות קידוחים בבטון באמצעות מכשירים מיוחדים. בעלי המקצוע משתמשים באוסף של מכשירים ייחודיים שעושים שימוש ביהלום – מקדחות בטון, מקדחות כוס עם אבק יהלומים לקדיחת צינור, מסור בטון וכו'.

אינסטלטור יצאת צדיק המתמחה בקידוח בטון יגיע עם מקדחת כוס אותה יחדיר לתוך הקיר ויחצוב בבטון תעלות באורך הרצוי כדי לאפשר מעבר צינורות אינסטלציה דרך הקירות. 

אחרי שיתבצע הקידוח תוכלו לבצע את העברת הצינורות בקלות תוך שימוש בחלל הייעודי שנפער בקיר וללא פגיעה בעמידות הקיר. 

יתרונות קידוח איכותי בבטון:

קידוח מקצועי בקירות בטון יתאפיין במספר מאפיינים שיקלו על המתקין לעבוד:

  • מזעור כמות האבק שמשתחרר לאוויר בעזרת הרטבה מחושבת של הבטון, חיבור זרם למכשיר ושימוש במכשירים יעילים שיפחיתו את שחרור האבק – כך התוצאה בריאה יותר לסביבה, נקייה יותר ומהירה יותר.
  • המקדחות הייעודיות לבטון ממזערות את הרעש המופק מהעבודה.
  • כדי לשמור על מפעילי המקדחה, הקודחים מפעילים את המכשיר ממרחק של כמה צעדים מהקיר.
  • טכניקת הקידוח בבטון מתאימה גם לחומרים קשים נוספים כגון סלעים ואספלט.
  • גדלי הפתחים יכולים להשתנות בקלות לפי גודל הצינורות הרצוי.

לסיכום, גם אם במהלך עבודת האינסטלציה גיליתם מכשול בטון שמקשה עליכם להתקדם בהתקנה או בתיקון – לא מאוחר להציל את המצב. בעזרת שירות קידוח בטון מקצועי תוכלו לחצוב בקיר כמעט כמו בקיר גבס, לשמור על יתרונות הבטון ועל עמידותו ולסיים את תשתית האינסטלציה בקלות.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
רפאל קונו
רפאל קונו

במשך הרבה שנות ניסיון בתחום הבנייה שיפוצים ובעיקר עבודות הריסה, יש לי הרבה ידע לתת לכם הגולשים אם אתם מוצאים טעות כל שהיא אנחנו נשמח שתיידעו אותנו כמה שיותר מהר כי בסך הכל אנחנו רוצים שיהיה חומר טוב לקוראים שלנו.

מומלצים בשבילכם

בטון סדוק

האם ניתן לתקן בטון סדוק?

בטון הוא אחד מחומרי הבניין העתיקים ביותר הידועים לאדם. אולם למרות עמידותו הרבה לאורך זמן, למרבה הצער, במצטבר, הבטון אינו מתמודד היטב עם לחצים סביבתיים,

קרא עוד »
שיטת ברנוביץ'

שיטת ברנוביץ'

בין הגישות הבולטות בעשורים האחרונים בענף הבנייה הישראלי ניתן למנות את שיטת ברנוביץ' – שיטת בנייה אשר פותחה בשנות השמונים של המאה הקודמת בידי הקבלן

קרא עוד »
בטון מוחלק

בטון מוחלק – עשה זאת בעצמך

אם עד לפני שנים ספורות השימוש בבטון מוחלק היה מיועד לריצוף תעשייתי בלבד, הרי שכיום הוא נחשב לאופציית ריצוף ייחודית, יוקרתית ונחשקת בנישה הביתית. לשימוש

קרא עוד »

השיחה הזו תחסוך לכם

*מתחייבים לספק שירות עד 48 שעות מרגע הפניה

דיסק יהלום
חייגו עכשיו

וקבלו ייעוץ והצעת מחיר במיוחד עבורך