חברת הנדסה – כיצד משתלבות עבודות ניסור וקידוח בתהליך התכנון והעבודה

כיצד משתלבות עבודות ניסור וקידוח בתהליך התכנון והעבודה

כשאנחנו ניגשים אל פרויקט בנייה, הן של מבנה מגורים והן של מבנה מסחרי, עסקי או ציבורי, וכן כשהמדינה או רשות מקומית ניגשת לביצוע פרויקט רחב שאמור לשרת בסיומו את כלל הציבור, הרי שנהוג להיעזר באנשי מקצוע וחברות מתחומים שונים בכל שלב ושלב של הפרויקט. 

כך למשל, נהוג להיעזר בשירותיה של חברת הנדסה אשר תיקח על עצמה את כל הנושא של התכנון, כיצד לבצע את הפרויקט בשטח, בפועל. היא תבצע את כל החישובים הנדרשים, מהיכן יש להעביר קווים מסוימים, איך יש להעביר אותם, מה צריך לשבור, איך צריך לשבור, מה צריך להשאיר, מה צריך לפנות ועוד. על פי התוכניות שהצוות המקצועי יוצר, בהתאם לפרמטרים שונים, אזי שהעבודה תתבצע בפועל. 

כך למשל, הצוות המקצועי של החברה יבצע את כל תהליך התכנון מבחינה הנדסית בהיבטים של גודל, מרחק, תכנון חלוקת השטח ועוד. בהתאם, ייקבע איך אנשי מקצוע בתחומים אחרים אמורים לפעול, מה הם אמורים לעשות בשביל שיהיה ניתן לייצר תהליך עבודה נכון ולקדם אותו. 

בין היתר, יידרשו לפרויקט צוות שמתמחה בניסור וקידוח בטון וחומרים אחרים. סביר להניח, שבמקום בו רוצים לבצע את הפרויקט, יהיה צורך לא פעם להסיר אלמנטים שונים שנמצאים בשטח ומפריעים להתקדמות על פי התוכנית, כמו כן, לא פעם יהיה צורך לנסר קירות בטון על מנת שיהיה ניתן לקבל קירות ישרים וחלקים, איתם יעבדו בהמשך. למשל, אם מדובר בפרויקט בנייה של דירות מגורים או משרדים, הרי שיהיה צורך לנסר קירות או מרכיבים אחרים, בשביל שיהיה ניתן לעבוד איתם בצורה פשוטה, נוחה ובטוחה. 

החשיבות של ניסור וקידוח בכל הקשור לתכנון הנדסי

כאשר מהנדסים מתכננים מבנה בצורה מסוימת, הם מן הסתם משתמשים בתוכנות ואמצעים שונים שמאפשרים להם לקבל תוכניות מדויקות ברמה של מאה אחוז. לא מדובר על הנחות או דברים ליד, אלא הכל חייב להיות מדויק לגמרי, בשביל שיהיה ניתן להוציא את התוכנית לפועל במלואה, בצורה בטוחה, כפי שצריך. 

אם נניח החליטו על אורך ספציפי של פרט מסוים, למשל, הנחת תשתית מסוימת לאורך עשרה מטר במקום מסוים, אזי צריך לוודא שאפשר באמת לפנות עשרה מטר לשם כך. כאן נכנסים לעבודה אנשי מקצוע שמתמחים בכל מה שקשור לניסור בטון וחומרים אחרים. מאחר והם יידרשו לוודא שהשטח פנוי ואין שום דבר שיפריע להניח את התשתית המדוברת. 

מן הסתם, הצוות ההנדסי יצטרך לעבוד באופן צמוד עם בעלי מקצוע שונים כולל הצוות שמתמחה בניסור וקידוח בטן, בשביל לוודא שאכן זה אפשרי, אכן עומדים לרשות הכלים והידע הנדרש, אחרת, יהיה צורך לשנות את התוכנית ולבחון אופציות אחרות שיאפשרו להתגבר על המכשולים שמפריעים להנחת התשתית, ובמקום זה להניח אותה בצורה אחרת. 

אז מה היה לנו עד עכשיו?

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
רפאל קונו
רפאל קונו

במשך הרבה שנות ניסיון בתחום הבנייה שיפוצים ובעיקר עבודות הריסה, יש לי הרבה ידע לתת לכם הגולשים אם אתם מוצאים טעות כל שהיא אנחנו נשמח שתיידעו אותנו כמה שיותר מהר כי בסך הכל אנחנו רוצים שיהיה חומר טוב לקוראים שלנו.

מומלצים בשבילכם

Under

איתור נזילות מתחת לבטון

*הבהרה* אנו לא נותנים שירותי איתור נזילות – מאמר זה בא לתת ידע בלבד. אנו נותנים שירותי ניסור וקידוח בטון. כאשר נזילה מתרחשת מתחת לפני

קרא עוד »

השיחה הזו תחסוך לכם

*מתחייבים לספק שירות עד 48 שעות מרגע הפניה

דיסק יהלום
חייגו עכשיו

וקבלו ייעוץ והצעת מחיר במיוחד עבורך