לוגו יהלומי ניסור בטון חדש

קידוחי בטון באתרי בניה

קידוח בטון הוא תהליך קריטי בענף הבנייה, המשמש ליצירת פתחים במשטחי בטון כדי להקל על התקנת צינורות, כבלים ושירותים נוספים. תהליך זה חשוב במיוחד בבניית בניינים רבי קומות, גשרים פרויקטי תשתית גדולים אחרים. 

תהליך קידוח בטון

קידוח בטון הוא תהליך מורכב הדורש ציוד מיוחד ומומחיות. התהליך כולל שימוש במקדחה עם קצה יהלום כדי לחתוך את פני הבטון.

המקדח מסתובב במהירות גבוהה, טוחן את הבטון עד ליצירת הפתח הרצוי. התהליך רועש ויכול לייצר אבק רב ולכן קבלנים ובונים נוקטים באמצעי זהירות על מנת להבטיח שהעבודה תתבצע בצורה בטוחה.

לפני תחילת תהליך הקידוח, על הקבלן לסמן תחילה את מיקום החור על משטח הבטון. זה נעשה בדרך כלל באמצעות קו גיר או כלי סימון אחר. לאחר סימון המיקום, קבלן הבטון יקדוח חור פיילוט כדי לקבוע את עומק הבטון וקשיותו. מידע זה הוא קריטי שכן הוא מאפשר לקבלן לבחור את המקדחה ואת טכניקת הקידוח המתאימה.

קידוחי בטון ביהלום

קידוח בטון ביהלום הוא מרכיב חיוני בפרויקטי בנייה רבים באזור. בעיר מספר חברות המציעות שירותי קידוח בטון לקבלנים ולבונים. חברות אלו משתמשות בציוד חדיש ומעסיקות אנשי מקצוע מנוסים על מנת להבטיח שהעבודה תתבצע בצורה יעילה ואפקטיבית.

סוגי טכניקות קידוח בטון

ישנם 2 סוגים עיקריים של טכניקות קידוח בטון: 

קידוח רטוב

קידוח רטוב הוא טכניקה הכוללת שימוש במים לקירור המקדחה ולמזעור אבק. טכניקה זו משמשת בדרך כלל בעת קידוח בבטון מזוין או חומרים אחרים שעלולים להכיל אבק סיליקה מזיק.

על ידי הוספת מים לתהליך הקידוח, האבק נשלט ואינו הופך לאוויר, מה שעוזר להפחית את הסיכון לבעיות נשימה לעובדים.

אחד היתרונות המשמעותיים של קידוח רטוב הוא שהוא עוזר למנוע נזק לפלדת החיזוק בבטון. בעת קידוח בבטון מזוין, המים עוזרים לשמן את המקדחה ולהפחית את החום שנוצר בתהליך הקידוח. זה, בתורו, עוזר למנוע נזק לפלדת החיזוק, שעלול להחליש את השלמות המבנית של הבטון.

קידוח יבש

קידוח יבש הוא טכניקה שאינה משתמשת במים ובדרך כלל משתמשים בה בעת קידוח בבטון שאין לו חיזוק. טכניקה זו יכולה להיות מהירה יותר מקידוח רטוב ואינה דורשת ציוד מיוחד לשליטה במים.

אחד היתרונות המשמעותיים של קידוח יבש הוא היותו נוח יותר מקידוח רטוב. מכיוון שאין מים מעורבים, ניתן לבצע קידוח יבש באזורים בהם יש גישה מוגבלת למים או בהם לא ניתן להשתמש במים, כגון בחדרי חשמל או מרכזי נתונים.

יתרון נוסף של קידוח יבש הוא שהוא מייצר פחות רפש מאשר קידוח רטוב. זה יכול להיות מועיל כאשר מבצעים קידוח באזורים שבהם התרחיץ יכול להוות בעיה, כגון על משטחים מוגמרים או באזורים שבהם התמיסה עלולה ליצור סכנת החלקה.

עלות קידוח בטון באתר בנייה

עלות קידוח בטון באתר בנייה יכולה להשתנות משמעותית בהתאם לגורמים שונים. הגודל והמורכבות של הפרויקט, סוג הבטון הנקדח וטכניקת הקידוח בשימוש יכולים כולם להשפיע על העלות.

ככלל, עלות קידוח בטון מחושבת על פי מספר החורים שיש לקדוח, עומק החורים וקוטר החורים. בממוצע, עלות קידוח חור בודד יכולה לנוע בין 500 ל-1500 ש"ח, תלוי בגורמים שהוזכרו לעיל. חיוני לקבלנים ובונים לקבל מספר הצעות מחיר מחברות קידוח בטון שונות כדי להבטיח שהם מקבלים מחיר הוגן.

לסיכום, קידוחי בטון הם תהליך קריטי בענף הבנייה, וחיוני להעסיק אנשי מקצוע מנוסים על מנת להבטיח שהעבודה תתבצע בצורה בטוחה ויעילה. בהילום ישנן מספר חברות המציעות שירותי קידוח בטון, ועל קבלנים ובונים להקדיש זמן לבחור את המתאים לפרויקט שלהם.

המאמר בשיתוף קבוצת חי מבראשית

אז מה היה לנו עד עכשיו?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Picture of רפאל קונו
רפאל קונו

במשך הרבה שנות ניסיון בתחום הבנייה שיפוצים ובעיקר עבודות הריסה, יש לי הרבה ידע לתת לכם הגולשים אם אתם מוצאים טעות כל שהיא אנחנו נשמח שתיידעו אותנו כמה שיותר מהר כי בסך הכל אנחנו רוצים שיהיה חומר טוב לקוראים שלנו.

מומלצים בשבילכם

בניית שלד

בניית שלד

שלד המבנה, בדומה למערכת השלד בגוף האנושי, הוא זה שמבטיח את היציבות של המבנה כולו. לכן זהו גם השלב הראשון בכל פרויקט בנייה, ואין ספק

קרא עוד »
שיטת בניה קנדית

שיטת בניה קנדית

זו אחת משיטות הבניה המתקדמות בעולם, ובשנים האחרונות היא נכנסה גם אלינו, לישראל. אז בואו נכיר לעומק את שיטת הבניה הקנדית, ונדבר על: אנחנו בחברת

קרא עוד »
איך הורסים מבנים בתמא 38

איך הורסים מבנים בתמ"א 38?

פרויקטים של תמ"א 38 הם פרויקטים גדולים מאוד, בלשון המעטה. היערכות נכונה היא המפתח להצלחה, ויש כמה דברים שכדאי לעשות לפני שיוצאים לדרך. הנה רשימה

קרא עוד »
שיפוצים מומלצים לקיץ

4 שיפוצים מומלצים לקיץ

העונה החמה היא זמן אידיאלי לערוך שיפוץ בבית. השילוב בין מזג האוויר החמים, שעות האור הממושכות והזמן הרב שיש לכם בין כותלי הבית, זה בדיוק

קרא עוד »

רוצה לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית?

כשאנו אומרים שאנו מתחייבים להצעת מחיר הטובה ביותר אנו מתכוונים לכך.
מלאו את הפרטים:

קטגוריות

פוסטים אחרונים

השיחה הזו תחסוך לכם

*מתחייבים לספק שירות עד 48 שעות מרגע הפניה

דיסק יהלום
חייגו עכשיו

וקבלו ייעוץ והצעת מחיר במיוחד עבורך