הנשיא 12 צור הדסה

9060049 ישראל

072-3969-750

זמינות 24/6

yahalomey@gmail.com

לפניות בכל נושא

ניסור בטון בעבודה על פיגום

למתבוננים מבחוץ, עבודה על פיגום יכולה להיראות כמו עבודה רגילה שכל אחד יכול לבצע אם רק יוכל לטפס על הפיגום, אלא שבפועל, עבודה על פיגום היא עבודה שמחייבת התנהלות זהירה מאוד ומקצועית מאוד, בעיקר כשמדובר במשימות כדוגמת ניסור בטון בעבודה על פיגום. למה ומדוע? על כך בשורות הבאות.

עבודה על פיגום – זהירות חובה

פיגום הוא למעשה מבנה זמני המיועד לספק משטח עבודה לעובדים על מבנה בתהליך בנייה או בתהליך שיפוץ או שיקום. הפיגום נבנה בדרך כלל על גבי הקרקע באמצעות מוטות מתכת עליהם מונחים משטחי דריכה. תאונות עבודה כתוצאה מעבודה על פיגום יכולות להתרחש בעקבות בעיה בפיגום עצמו או בהצבתו, או בעקבות התנהלות לא זהירה של העובד בגובה רב. כאשר מדובר במשימה של ניסור בטון בעבודה על פיגום, הסיכון השני תופס את ראש טבלת הסיכונים, בעיקר לאור הריכוז הרב שדורשת עבודה זו ולאור המכשור הכבד והאופן המדויק בו יש להפעיל אותו גם כאשר העבודה מבוצעת בין שמים וארץ על גבי פיגום זמני. במצב זה, הסיכון המרכזי הוא למעידת העובד מהפיגום, בין בגלל אובדן שיווי משקל ובין בגלל עומס פתאומי שמופעל עליו על ידי המכשור הכבד המשמש לניסור הבטון.

זקיף פיגומים – חברה להשכרת כל סוגי הפיגומים -פיגום זקיפים, פיגום אלומיניום פיגום חשמלי, פיגום תורן ועוד

מה זה למעשה ניסור בטון?

ניסור בטון, כשמו כן הוא, הוא תהליך שבמסגרתו מנסרים קירות, עמודי, רצפת או תקרת בטון. ניסור זה יכול להידרש למגוון מטרות, החל בפתיחת מפתחי דלת או חלון בקיר קיים, דרך ניסור קירות שלמים וכלה בתיקון פגמים בכלונסאות, קירות ועמודי תמך וכדומה. עבודות הניסור מבוצעות באמצעות מכשור מתוחכם שאותו יש לקבע היטב לקיר, לאזן אותו בצורה מאוד מדויקת ולהתחיל בניסור כך שבניסור עצמו, המפעיל לא צריך לעשות דבר מלבד לקדם את המסור לאורך הבטון. פרוצדורה זו דורשת רמה מקצועית גבוהה, ידע ויכולת של ציוד כבד משקל וכמובן דיוק רב מאוד בהתקנה והכנה של אמצעי הניסור על גבי הקיבוע בקיר.

חשוב מאוד לעבור הדרכה מקצועית

לפני שמבצעים ניסור בטון בעבודה על פיגום, חשוב מאוד לעבור הדרכת עבודה בגובה. למעשה, כל עבודה המבוצעת בגובה מחייבת הדרכה על פי החוק ואך ורק עובדים שעברו הדרכה ייעודית על ידי גורם מוסמך, אכן רשאים לעלות לעבוד בגובה רב. הדברים נכונים עבור בנאים המבצעים עבודות טפסנות בקומה 10 בבניין חדש בבנייה, או עבור אנשים המבצעים עבודות ניסור בטון במסגרת פרויקט בניה או שיפוץ בגובה רב. מעבר להדרכה הבטיחותית, חשוב מאוד לתרגל גם את האלמנטים המקצועיים של ניסור הבטון בגובה רב שכן מדובר בתהליכים שמחייבים רמה גבוהה של דיוק, גם כשהמשטח עליו עומד העובד אינו יציב כמו הקרקע. גורמים מקצועיים המתמחים בהדרכות עבודה בגובה יוכלו לספק לכם מידע נוסף בעניין זה.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
רפאל קונו
רפאל קונו

במשך הרבה שנות ניסיון בתחום הבנייה שיפוצים ובעיקר עבודות הריסה, יש לי הרבה ידע לתת לכם הגולשים אם אתם מוצאים טעות כל שהיא אנחנו נשמח שתיידעו אותנו כמה שיותר מהר כי בסך הכל אנחנו רוצים שיהיה חומר טוב לקוראים שלנו.

מומלצים בשבילכם

קטגוריות

פוסטים אחרונים

ניסור בטון ללא חריגות
טיפים חשובים לניסור רצפת בטון

3 טיפים חשובים לניסור רצפת בטון בזווית בצורה יעילה אתה רוצה לעשות שינוי קטן בבית וצריך, לשם כך, לנסר חלק של רצפת בטון שקרוב לקיר

רוצה לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית?
לחצו על הכפתור ומלאו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר עם הצעת מחיר אטרקטיבית עבורכם
קבלן ניסור בטון

השיחה הזאת תחסוך לך.

חייג וקבל הצעת מחיר במיוחד עבורך