לוגו יהלומי ניסור בטון חדש

איך הופכים את הבית לנגיש עבור נכה?

כאשר אנו רוצים להתאים את הבית לנוחות השימוש של בן משפחה נכה, אנו נדרשים לחשוב אחרת לגמרי על עיצוב הבית. ישנם שינויים רבים שאם נבצע אותם נוכל לאפשר לבעל המגבלה עצמאות מקסימלית בתפקוד היומיומי, ולזה יש ערך רב כמובן עבורו, אבל גם עבור כל בני הבית. 

אז איך מתחילים? על מה צריך לחשוב? הנה הפרטים שיעזרו לכם בהבנת היקף השיפוץ הנדרש.

הנגשת פנים הבית

כדי לשפץ את הבית מתוך תכנון של הנגשת הבית לנכה, ישנם כמה אלמנטים חשובים שחייבים להכניס למשוואה:

דלתות

חייבים להרחיב את פתחי הכניסה לכל חדר באמצעות ניסור בטון כך שיהיו ברוחב של לפחות 80 ס"מ, זה יאפשר גישה נוחה לכיסא הגלגלים.

ריצוף

חשוב להחליף את הריצוף באזורים בהם יש סכנת החלקה, כמו חדר האמבטיה, למרצפות אנטי-סליפ. אמנם מרצפות אלה קשות יותר לניקוי באזורים רטובים, אבל הערך והביטחון שהן יעניקו לכם שווים את המאמץ. 

מטבח 

הנגשת המטבח יכולה לכלול הנמכות כיורים, התאמתם לגובה של 60 ס"מ, והוספת מגירות ואזורי אחסון בגובה נגיש.

מעלון

אם יש מדרגות בבית, התקנת מעלון היא פתרון אפקטיבי. מעלונים יכולים להיות משופעים או אנכיים, תוכלו להתאים אותם לבית הפרטי שלכם בהתאם למבנה והעיצוב.

פיתוחים חדשניים שיכולים לעזור המון

טכנולוגיות בית חכם יכולות לשדרג את רמת הנגישות של הבית. מנעולים חכמים שניתן לפתוח בשלט רחוק או בעזרת אפליקציה הם דוגמה טובה. השליטה על התאורה, התריסים, ומערכות מיזוג האוויר מרחוק, יכולה להפוך את החוויה היומיומית לנוחה ולהפחית את התלות באנשים אחרים, דבר שיגרום לבעל המגבלה הפיזית הרגשה טובה של עצמאות. 

הנגשת המקלחת והשירותים

הנגשת השירותים והמקלחת זהו שיפוץ חשוב מאוד לאנשים עם מוגבלות. רוב חדרי השירותים צרים מדי וחדרי האמבטיה לא תמיד רחבים מספיק כדי לאפשר שימוש נוח לנכים. פתרון נפוץ הוא לאחד את האמבטיה והשירותים לחדר אחד. שיפוץ כזה הוא כמובן אפשרי רק אם יש קיר משותף לשני החדרים, ושניתן לבטלו בעזרת ניסור קיר בטון. אם לא, ניתן להרחיב כל חלל בנפרד. כפי שציינו, דלת השירותים צריכה להיות ברוחב של לפחות 80 ס"מ. מומלץ להתקין דלת הזזה או דלת שנפתחת כלפי חוץ. 

קידוח יהלום

בנוגע למקלחת, כדאי להתקין מקלחון רחב או ספסל, או פשוט להשאיר חלל רחב ופתוח.

לנוחות השימוש בשירותים, יש להגביה את האסלה לגובה המתאים לכיסא הגלגלים. חשוב להתקין מאחזים בזווית של 45 מעלות. כיור השירותים צריך להתאים לגובה הכיסא ולא להפריע לתנועה. כמו כן, מומלץ להתקין ברז עם חיישן. 

הנגשת חוץ הבית

שיפוץ והנגשת השטח החיצוני של הבית או הדירה חשובים לא פחות מהנגשת החללים הפנימיים. בבניינים משותפים יש להתקין מאחזים, רמפות, ודלתות רחבות בשטחים החיצוניים. אם אתם גרים בבית פרטי, יש יותר חופש לשיפוצים. אפשר, לדוגמה, לבצע ניסור מדרגות בטון, על מנת לבטל את מדרגות הכניסה ולעצב מחדש את הכניסה לנוחות והנגשה, וליצור משטח שטוח ונגיש לכיסאות גלגלים.

לסיכום

הנגשת הבית יכולה להיות יקרה, לכן, מומלץ לבדוק אם יש לכם זכאות למענק ממשרד הבריאות או משרד השיכון. זה יכול להקל על ההוצאה הכוללת ולאפשר יותר שינויים לטובת המטרה. אם אתם זקוקים לשירותי ניסור בטון בתהליך, צרו איתנו קשר ונשמח לעזור!

אז מה היה לנו עד עכשיו?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Picture of רפאל קונו
רפאל קונו

במשך הרבה שנות ניסיון בתחום הבנייה שיפוצים ובעיקר עבודות הריסה, יש לי הרבה ידע לתת לכם הגולשים אם אתם מוצאים טעות כל שהיא אנחנו נשמח שתיידעו אותנו כמה שיותר מהר כי בסך הכל אנחנו רוצים שיהיה חומר טוב לקוראים שלנו.

מומלצים בשבילכם

שיפוצים מומלצים לקיץ

4 שיפוצים מומלצים לקיץ

העונה החמה היא זמן אידיאלי לערוך שיפוץ בבית. השילוב בין מזג האוויר החמים, שעות האור הממושכות והזמן הרב שיש לכם בין כותלי הבית, זה בדיוק

קרא עוד »

רוצה לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית?

כשאנו אומרים שאנו מתחייבים להצעת מחיר הטובה ביותר אנו מתכוונים לכך.
מלאו את הפרטים:

קטגוריות

פוסטים אחרונים

השיחה הזו תחסוך לכם

*מתחייבים לספק שירות עד 48 שעות מרגע הפניה

דיסק יהלום
חייגו עכשיו

וקבלו ייעוץ והצעת מחיר במיוחד עבורך