לוגו יהלומי ניסור בטון חדש

קידוח בקיר למזגן, מהו קוטר חור למזגן?

הקוטר של חור למזגן משתנה בהתאם לסוג הקיר עליו אתם עובדים ובהתאם לסוג המזגן. באופן כללי, זה בערך 15 ס"מ – 25 ס"מ, אבל קוטר החור בהחלט יכול להשתנות בכל מקרה של התקנת מזגן, כל מקרה לגופו. בין היתר, קוטר חור למזגן נקבע גם לפי גודל המדחס. 

כדי ללמוד עוד על קידוחים לחצו כאן

קוטר החור נקבע לפי גודל המזגן ופרמטרים נוספים, ובדרך כלל הוא בקוטר של כמה סנטימטרים. בין אם מדברים על מזגן עילי או מזגנים מרכזיים, קוטר חור למזגן הוא רוחב הפתח שדרכו מועברת הצנרת של המזגן. מבחינת צורתו של קוטר החור, הצורה הריבועית היא הנפוצה ביותר, אבל יש גם צורות אחרות. כאמור, קוטר חור למזגן נקבע לפי גודל המדחס. ככל שהמדחס גדול יותר, כך הוא יכול להפיק יותר כוח ולפיכך, החור גדול יותר.

למה קוטר החור של המזגן קשור? 

הקוטר של חור למזגן קשור לכמות הכוח שהוא יכול להפיק. ככל שהמדחס גדול יותר, כך הקוטר גדול יותר והצנרת יותר גדולה בד"כ או רחבה. כמו כן, קוטר החור למזגן נקבע לפי גודל ועומק החציבה בקיר בעת ההכנה למזגן, שכוללת ניקוי, חיתוך, וקידוח, הכנת תשתיות לצנרות ועוד. 

בסופו של דבר, אפשר להגיד שגודל החור קובע כמה כוח קירור ניתן להפעיל בחדר. מבחינת הכנת קוטר החור, יש צורך בתהליך של חציבת בטון. תהליך החציבה כולל קידוח חור בקיר ולאחר מכן התאמת צנרת, השחלתה ועוד. תהליך הכנה למזגן דורש הרבה תכנון והכנה לפני שמתחילים.

מה התפקיד של מתקין מזגנים?

תפקידו של מתקין מזגנים הוא להתקין, לתחזק ולתקן יחידות מיזוג אוויר. הם אחראים על התקנת יחידות חדשות או חלופיות וכן על תיקון קיימות. האחריות העיקרית של מתקין מזגנים היא לדאוג שההתקנה תעבור בצורה חלקה. הם צריכים להיות מסוגלים לעבוד עם קבלנים ולוודא שהם מתקינים את הציוד הנכון במקום הנכון.

כמו כן מוטלת עליהם אחריות לוודא שהלקוח לא יקבל הפתעות מיותרות כאשר הוא מפעיל את המזגן החדש שלו בפעם הראשונה. חלק חשוב מהעבודה הוא הכנת הקיר להתקנה. זה כולל חיתוך חור שיכיל את היחידה, הסרת טיח או אריח ישן ולוודא שאין מכשולים בדרך, הכנת קוטר חור במידות הנכונות ועוד. 

לאתר את מתקין המזגנים הנכון לכם 

כאשר מדובר בהתקנת מזגן, אינכם רוצים להעסיק מישהו שאין לו את המיומנויות הנדרשות לבצע את העבודה. הדרך הטובה ביותר לגלות אם למתקין פוטנציאלי יש את המיומנויות עבור המזגן היא לשאול אותו על הניסיון שלו. אם הם מסוגלים לענות על השאלות ולספק הרבה מידע רלוונטי, אז זה סימן טוב שהם כשירים.

אם מתקין מזגנים "מגמגם" בתשובותיו ואינו יודע לספק מענה ראוי, יהיה כדאי לערוך השוואת מחירים בין מתקיני מזגנים ולמצוא אחד אחר. כך תוכלו להבטיח שאתם מתקינים את המזגן הנכון ובצורה הנכונה. 

המידע נכתב בשיתוף עם מיזוגי – פורטל מזגנים מוביל בישראל.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Picture of רפאל קונו
רפאל קונו

במשך הרבה שנות ניסיון בתחום הבנייה שיפוצים ובעיקר עבודות הריסה, יש לי הרבה ידע לתת לכם הגולשים אם אתם מוצאים טעות כל שהיא אנחנו נשמח שתיידעו אותנו כמה שיותר מהר כי בסך הכל אנחנו רוצים שיהיה חומר טוב לקוראים שלנו.

מומלצים בשבילכם

בניית שלד

בניית שלד

שלד המבנה, בדומה למערכת השלד בגוף האנושי, הוא זה שמבטיח את היציבות של המבנה כולו. לכן זהו גם השלב הראשון בכל פרויקט בנייה, ואין ספק

קרא עוד »
שיטת בניה קנדית

שיטת בניה קנדית

זו אחת משיטות הבניה המתקדמות בעולם, ובשנים האחרונות היא נכנסה גם אלינו, לישראל. אז בואו נכיר לעומק את שיטת הבניה הקנדית, ונדבר על: אנחנו בחברת

קרא עוד »
איך הורסים מבנים בתמא 38

איך הורסים מבנים בתמ"א 38?

פרויקטים של תמ"א 38 הם פרויקטים גדולים מאוד, בלשון המעטה. היערכות נכונה היא המפתח להצלחה, ויש כמה דברים שכדאי לעשות לפני שיוצאים לדרך. הנה רשימה

קרא עוד »
שיפוצים מומלצים לקיץ

4 שיפוצים מומלצים לקיץ

העונה החמה היא זמן אידיאלי לערוך שיפוץ בבית. השילוב בין מזג האוויר החמים, שעות האור הממושכות והזמן הרב שיש לכם בין כותלי הבית, זה בדיוק

קרא עוד »

רוצה לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית?

כשאנו אומרים שאנו מתחייבים להצעת מחיר הטובה ביותר אנו מתכוונים לכך.
מלאו את הפרטים:

קטגוריות

פוסטים אחרונים

השיחה הזו תחסוך לכם

*מתחייבים לספק שירות עד 48 שעות מרגע הפניה

דיסק יהלום
חייגו עכשיו

וקבלו ייעוץ והצעת מחיר במיוחד עבורך