לוגו יהלומי ניסור בטון חדש

קידוח בקיר למזגן, מהו קוטר חור למזגן?

הקוטר של חור למזגן משתנה בהתאם לסוג הקיר עליו אתם עובדים ובהתאם לסוג המזגן. באופן כללי, זה בערך 15 ס"מ – 25 ס"מ, אבל קוטר החור בהחלט יכול להשתנות בכל מקרה של התקנת מזגן, כל מקרה לגופו. בין היתר, קוטר חור למזגן נקבע גם לפי גודל המדחס. 

כדי ללמוד עוד על קידוחים לחצו כאן

קוטר החור נקבע לפי גודל המזגן ופרמטרים נוספים, ובדרך כלל הוא בקוטר של כמה סנטימטרים. בין אם מדברים על מזגן עילי או מזגנים מרכזיים, קוטר חור למזגן הוא רוחב הפתח שדרכו מועברת הצנרת של המזגן. מבחינת צורתו של קוטר החור, הצורה הריבועית היא הנפוצה ביותר, אבל יש גם צורות אחרות. כאמור, קוטר חור למזגן נקבע לפי גודל המדחס. ככל שהמדחס גדול יותר, כך הוא יכול להפיק יותר כוח ולפיכך, החור גדול יותר.

למה קוטר החור של המזגן קשור? 

הקוטר של חור למזגן קשור לכמות הכוח שהוא יכול להפיק. ככל שהמדחס גדול יותר, כך הקוטר גדול יותר והצנרת יותר גדולה בד"כ או רחבה. כמו כן, קוטר החור למזגן נקבע לפי גודל ועומק החציבה בקיר בעת ההכנה למזגן, שכוללת ניקוי, חיתוך, וקידוח, הכנת תשתיות לצנרות ועוד. 

בסופו של דבר, אפשר להגיד שגודל החור קובע כמה כוח קירור ניתן להפעיל בחדר. מבחינת הכנת קוטר החור, יש צורך בתהליך של חציבת בטון. תהליך החציבה כולל קידוח חור בקיר ולאחר מכן התאמת צנרת, השחלתה ועוד. תהליך הכנה למזגן דורש הרבה תכנון והכנה לפני שמתחילים.

מה התפקיד של מתקין מזגנים?

תפקידו של מתקין מזגנים הוא להתקין, לתחזק ולתקן יחידות מיזוג אוויר. הם אחראים על התקנת יחידות חדשות או חלופיות וכן על תיקון קיימות. האחריות העיקרית של מתקין מזגנים היא לדאוג שההתקנה תעבור בצורה חלקה. הם צריכים להיות מסוגלים לעבוד עם קבלנים ולוודא שהם מתקינים את הציוד הנכון במקום הנכון.

כמו כן מוטלת עליהם אחריות לוודא שהלקוח לא יקבל הפתעות מיותרות כאשר הוא מפעיל את המזגן החדש שלו בפעם הראשונה. חלק חשוב מהעבודה הוא הכנת הקיר להתקנה. זה כולל חיתוך חור שיכיל את היחידה, הסרת טיח או אריח ישן ולוודא שאין מכשולים בדרך, הכנת קוטר חור במידות הנכונות ועוד. 

לאתר את מתקין המזגנים הנכון לכם 

כאשר מדובר בהתקנת מזגן, אינכם רוצים להעסיק מישהו שאין לו את המיומנויות הנדרשות לבצע את העבודה. הדרך הטובה ביותר לגלות אם למתקין פוטנציאלי יש את המיומנויות עבור המזגן היא לשאול אותו על הניסיון שלו. אם הם מסוגלים לענות על השאלות ולספק הרבה מידע רלוונטי, אז זה סימן טוב שהם כשירים.

אם מתקין מזגנים "מגמגם" בתשובותיו ואינו יודע לספק מענה ראוי, יהיה כדאי לערוך השוואת מחירים בין מתקיני מזגנים ולמצוא אחד אחר. כך תוכלו להבטיח שאתם מתקינים את המזגן הנכון ובצורה הנכונה. 

המידע נכתב בשיתוף עם מיזוגי – פורטל מזגנים מוביל בישראל.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

Facebook
Twitter
LinkedIn
רפאל קונו
רפאל קונו

במשך הרבה שנות ניסיון בתחום הבנייה שיפוצים ובעיקר עבודות הריסה, יש לי הרבה ידע לתת לכם הגולשים אם אתם מוצאים טעות כל שהיא אנחנו נשמח שתיידעו אותנו כמה שיותר מהר כי בסך הכל אנחנו רוצים שיהיה חומר טוב לקוראים שלנו.

מומלצים בשבילכם

מחיר קוב בטון

מהו מחיר קוב בטון?

מחיר קוב בטון נע בין 250-350 ש"ח, ומושפע מכמה גורמים מרכזיים כמו החומרים מהם מורכב הבטון והיחס ביניהם. לפניכם מחשבון מחיר קוב בטון: גובה (במטרים):

קרא עוד »
מה זה ניסור בטון

מה זה ניסור בטון?

ניסור בטון הוא תהליך של חיתוך או הסרה של בטון באמצעות ציוד ומסורים עוצמתיים ומדויקים. ניסור בטון מתבצע בדרך כלל בפרויקטים של בנייה, שיפוץ והריסה,

קרא עוד »
ביקוע בטון והריסת מבנים עם יהלומי

ביקוע בטון

אם אתם מחפשים שירות ביקוע בטון מקצועי ואמין, הגעתם למקום הנכון! אתם מוזמנים ליצור קשר עם חברת יהלומי המובילה בישראל, לקבלת הצעת מחיר משתלמת לפרויקט

קרא עוד »

רוצה לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית?

כשאנו אומרים שאנו מתחייבים להצעת מחיר הטובה ביותר אנו מתכוונים לכך.
מלאו את הפרטים:

קטגוריות

פוסטים אחרונים

השיחה הזו תחסוך לכם

*מתחייבים לספק שירות עד 48 שעות מרגע הפניה

דיסק יהלום
חייגו עכשיו

וקבלו ייעוץ והצעת מחיר במיוחד עבורך