הנשיא 12 צור הדסה

9060049 ישראל

077-805-3023

זמינות 24/6

yahalomey@gmail.com

לפניות בכל נושא

למה יש לשים לב בזמן פרויקט פינוי בינוי?

בעשורים האחרונים, יותר ויותר מבנים בארץ עוברים תהליכי התחדשות, בעוד שכלל התהליכים נמצאים תחת קטגוריה של 'התחדשות עירונית'.

ההתחדשות היא תהליך שנועד לחזק מבנים קיימים או להרוס מבנים קיימים ולהקים בשטח בניינים חדשים, שהדגש הוא על יצירת מרחב מגורים נעים יותר, כמו גם פיתוח אזורים נחשלים במדינה, והענקת דיור במחירים נוחים. 

פרוייקטים כמו פינוי בינוי, התחדשות עירונית, תמ"א 38 וכדומה, מיושמים על ידי יזמי בנייה, אשר מממנים את הפרויקט ומוסיפים במבנים השונים: דירות שלא היו קיימות בבניין לפני התחלת הפרויקט. הוספת הדירות מקנה ליזם את היכולת להרוויח מהשיפוצים, בעוד שמדובר במצב בו כולם זוכים: גם הדיירים הקיימים שמקבלים דירות חדשות ומשופצות, גם זוגות צעירים שמחפשים נכס במחיר נוח, וגם המדינה שנהנית מפיתוח האזור.

אז למה יש לשים לב בעת רכישת בית או קיום של פרויקט פינוי בינוי? הנה מספר דגשים: 

בדיקת אופי הפרויקט

כאשר אתם נכנסים לתהליך של שיפוץ מבנים, נסו לבדוק מה יתרחש בעת השיפוצים. האם יתבצע ניסור בטון מקצועי? האם יוספו חנויות לבניין, מעלית או מרפסות? האם הדירות יוגדלו משמעותית בעת התהליך? את כל הבדיקות מומלץ לברר לעומק באמצעות ייעוץ מקצועי ובחינת כל הפרטים מול הקבלן. 

כדאיות העסקה

בררו את כדאיות העסקה. לפני שאתם מאשרים פרויקט כזה בבניין בו אתם גרים, או לפני שאתם רוכשים דירה במבנה – בררו מה יהיה ערכו של הנכס לאחר השיפוצים: בדקו כיצד יפתח האזור: ואיזו דירה תקבלו. בצעו את הבדיקות של התהליך, החוזה ואמינות אנשי המקצוע – באמצעות עוד פינוי בינוי מומלץ. איש מקצוע מסוג זה, יוכל לברר את הזכויות בטאבו שינתנו לדיירים לאחר השיפוץ, כמו גם את החוזה עם היזם ואת האמינות של בעלי המקצוע המעורבים בתהליך. 

הסכמה של השכנים

כאשר משפצים מבנים קיימים, דרושה הסכמה של 75 אחוזים מן הדיירים. במקרים בהם אין הסכמה או שהפרויקט נכפה על בעלי הדירות – ייתכנו סכסוכים עמוקים בבניין. לכן חשוב לבחור מבנים בהם הפרויקט אושר על ידי דיירים ואין במבנה סכסוכי שכנים קשים. 

ביצוע בדק בית 

אם בעת השיפוצים נעשה ניסור בטון, חשוב שיתבצע ניסור בטון מקצועי. חברות מקצועיות לניסור בטון – מומחיות בתחום, בזמן שביצוע בדק בית לאחר סיום המבנה – הוא בגדר חובה! בצעו בדק בית לקראת סיום השיפוצים לבדיקת תשתיות, חוזק המבנה ואיכותו. 

זכויות בטאבו

בררו באמצעות פנייה אל מנהל המקרקעין, על שם מי רשומות הזכויות של הדירות, בטאבו. זכויות אלה מקנות בעלות על הדירות ועל הבניין. בעת תהליך פינוי בינוי 0 הזכויות עוברות ליזם, אך חוזרות אל הדיירים לאחר סיום התהליך. כדי לברר פרטים ולקבל ליווי צמוד בעת רכישת הדירה או אישור הפרויקט, פנו אל עורך דין נדל"ן מקצועי. בכך תבצע החלטות נכונות ובטוחות יותר. 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
רפאל קונו
רפאל קונו

במשך הרבה שנות ניסיון בתחום הבנייה שיפוצים ובעיקר עבודות הריסה, יש לי הרבה ידע לתת לכם הגולשים אם אתם מוצאים טעות כל שהיא אנחנו נשמח שתיידעו אותנו כמה שיותר מהר כי בסך הכל אנחנו רוצים שיהיה חומר טוב לקוראים שלנו.

מומלצים בשבילכם

יצירת פתח קיר עבה

ניסור פתח בעובי 2 מטר!

כן זה נדיר… לא בכל יום תראו עבודת ניסור בטון יוצאת דופן שכזאת. חברת יהלוMי ניסור וקידוח בבטון מציגה: חיתוך מדוייק בעובי של 2 מטר!

קרא עוד »
ניסור קירות בטון

ניסור רטוב, קווים לדמותו.

חיתוך בטון, זה בלאגן. ביג טיים. האבק שמתרומם שם, משתלט על הכל אם לא נזהרים, שלא נדבר על בריאות הגוף. והעיניים? יכולות להינזק מאוד מאי

קרא עוד »

רוצה לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית?

כשאנו אומרים שאנו מתחייבים להצעת מחיר הטובה ביותר אנו מתכוונים לכך.
מלאו את הפרטים:

קטגוריות

פוסטים אחרונים

קידוח 30 צול
קידוחים בעובי 30 צול! (80 ס"מ)

עוד פרויקט נדיר הגיע לסיומו, קידוחי יהלום בעובי של 30 צול! (80 ס"מ) יהלוMי ניסור וקידוח בבטון מוכנים לכל פרויקט. צרו איתנו קשר באחת מן

יצירת פתח קיר עבה
ניסור פתח בעובי 2 מטר!

כן זה נדיר… לא בכל יום תראו עבודת ניסור בטון יוצאת דופן שכזאת. חברת יהלוMי ניסור וקידוח בבטון מציגה: חיתוך מדוייק בעובי של 2 מטר!

Aged cracked concrete wall
כך תשמרו על שביל הבטון מלהיסדק.

סדקים בבטון לאחר יציקתו, הוא דבר מאוד שכיח במיוחד עד 30 יום מיום יציקתו. אם מזג האוויר הוא אידיאלי, הסדקים לא אמורים להיות מורגשים. לפני

ניסור קירות בטון
ניסור רטוב, קווים לדמותו.

חיתוך בטון, זה בלאגן. ביג טיים. האבק שמתרומם שם, משתלט על הכל אם לא נזהרים, שלא נדבר על בריאות הגוף. והעיניים? יכולות להינזק מאוד מאי

דיסק יהלום
השיחה הזאת תחסוך לך.

חייג וקבל הצעת מחיר במיוחד עבורך