בואו נדבר על איטום גג בטון

לפני שאתם קוראים את המאמר הבא – חשוב להבהיר:

אנו לא נותנים שירותי איטום גגות! מטרת המאמר היא רק כדי לתת מידע בנושא.

עכשיו אחרי שהבנתם שאנחנו עדיין נותנים שירותי ניסור וקידוח בטון בלבד, אפשר להתחיל 😉

מכירים את המשל על הצרצר והנמלה? במשך כל החורף הנמלה עובדת קשה ומכינה את ביתה. ואילו הצרצר? מנגנן ושר.

כשהנמלה הזהירה את הצרצר- הוא צחק עליה. אבל החורף- התהפך הגלגל. הצרצר דפק והתחנן בפתח ביתה של הנמלה.

חלק מהחשיבה וההכנות לחורף- דורש ביצוע איטום הגגות בקיץ. מאוד נפוץ לראות בחורף בניינים שלידם פועלים העסוקים באיטום הגג. אולם, משפחות חכמות וועדי בתים מקצועיים, מבצעים את איטום הגג בקיץ ולא בחורף.

ומדוע? כי אם ירד גשם על גג בטון, יש לחכות 10 ימים עד שיהיה אפשר לבצע את האיטום.

האם גג בטון חסין מפני חדירת מים?

יש 2 סוגים של גגות בטון. יש גג חשוף העשוי מבטון, ויש גג מבטון שמעליו גג רעפים. גגות בטון מגנים על השוהים בבניין מפני פצצות. אולם, גגות בטון לא מגנים מפני חדירת מים. כמובן, לא צריך לתאר את הנזק העצום שנזילות יוצרות בתקרה, בקירות, ובמערכת החשמל. ולכן, כדי למנוע רטיבות מיותרת בתוך הבניין, יש לאטום גג בטון.

אילו חומרים מתאימים לאיטום גג בטון?

לאיטום גג בטון, מתאימים חומרים אקריליים. גם חומרי איטום צימנטיים יתאימו מאוד לגג הבטון. אפשר גם לאטום באמצעות מריחת זפת שחורה. רוצים לאטום את גג הבטון באמצעות יריעות? תוכלו להשתמש ביריעות PVC, יריעות EPDM, או יריעות TPO. נסקור מעט את חומרי האיטום המתאימים לאיטום גג בטון:

איטום בזפת – אפשר להכתיר את הזפת בתואר חומר האיטום הוותיק ביותר. למרות שיש חומרי איטום טובים ומתקדמים יותר, בבניינים רבים משתמשים עדיין בחומר הזפת לצורך איטום גגות בטון בגלל המחיר הזול של החומר.

יריעות איטום – החומרים הטובים והמומלצים ביותר שמומלץ להשתמש בהם לצורך איטום גגות, הם יריעות איטום. אם אתם רוצים שהגג שלכם יהיה עמיד גם בפני הגשמים וגם מפני חום קרני השמש כדאי לכם לאטום את הגג עם יריעות איטום EPDM. אולם אם אתם מחפשים מחיר זול של יריעות איטום איכותיות, כדאי לכם לאטום ביריעות PVC, או יריעות TPO. 

איך אוטמים גג בטון משופע? כדי לאטום גג בטון משופע, מומלץ להשתמש בחומרי איטום פולימרים ואקריליים.  

איך אוטמים גג בטון מרוצף?

קל יותר לבצע איטום של גג בטון חשוף. אולם איך מבצעים איטום של גג בטון מרוצף? כמובן, אי אפשר לשים יריעות איטום על המרצפות. בדרך כלל, גגות מרוצפים משמשים כבתור גג פתוח ופעיל עבור דיירי הבניין או הבית. לכן, גגות בטון מרוצפים אוטמים עם משחות ביטומניות, או עם משחות פוליאוריטינים. 

איך נעים המחירים של איטום גג בטון?

המחירים של איטום גג בטון בדומה למחירי ניסור בטון משתנים לפי גודל הגג. וסוג החומר איתו אוטמים את הגג. המחיר יהיה כמה עשרות שקלים למטר כאשר משתמשים בחומר הזפת. אולם המחיר יהיה יותר יקר כאשר אוטמים את הגג ביריעות איטום. 

אז מה היה לנו עד עכשיו?

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
רפאל קונו
רפאל קונו

במשך הרבה שנות ניסיון בתחום הבנייה שיפוצים ובעיקר עבודות הריסה, יש לי הרבה ידע לתת לכם הגולשים אם אתם מוצאים טעות כל שהיא אנחנו נשמח שתיידעו אותנו כמה שיותר מהר כי בסך הכל אנחנו רוצים שיהיה חומר טוב לקוראים שלנו.

מומלצים בשבילכם

Under

איתור נזילות מתחת לבטון

*הבהרה* אנו לא נותנים שירותי איתור נזילות – מאמר זה בא לתת ידע בלבד. אנו נותנים שירותי ניסור וקידוח בטון. כאשר נזילה מתרחשת מתחת לפני

קרא עוד »

השיחה הזו תחסוך לכם

*מתחייבים לספק שירות עד 48 שעות מרגע הפניה

דיסק יהלום
חייגו עכשיו

וקבלו ייעוץ והצעת מחיר במיוחד עבורך