לוגו יהלומי ניסור בטון חדש

המכניקה של מקדח היהלום, וחשיבות השליטה ברעש בזמן הקידוחים

כמה עובדות שבטוח יחדשו לכם דבר או שניים
Picture of רפאל קונו
רפאל קונו

בכמה דקות הקרובות אתם הולכים ליהנות ממידע שאנו משתפים, ידע שצברנו במשך שנים של ניסיון אז תיהנו:)

בפוסט זה נדבר על המכניקה של המקדח לעומק, ובנוסף נדבר על כמה חשוב לשלוט ברעשים של הקידוח. מתחילים…

קידוח יהלום הוא טכניקה מהירה ויעילה יותר של קידוח בבטון, אספלט, אבנים או כל חומר בנייה אחר. טכניקה זו אינה מייצרת רעידות ורטטים במהלך פעולת הקידוח. לא רק שהיא לא מייצרת רעידות לאזור הסמוך של האזור שבו מתבצע הקידוח, היא מפחיתה את הנזק שנגרם למשטח הסמוך של האזור שבו מתבצע הקידוח וגם מעלה את רמת הבטיחות עבור המפעיל.

שיטת הקידוח יהלום גם שומרת על העובד שמפעיל את המקדח מנזקים בשמיעה מכיוון שהרעש שיוצר המקדח יהלום הוא המינימלי בתחום של פעולת הקידוח.

עוד אחד מהיתרונות האחרים של בחירת קידוח יהלום הוא שזה גורם למינימום סדקים וקילופים, פתחים חדים שלא תצטרכו לעבור על החיתוך יותר מפעם אחת. כלומר, המפעיל של המקדח יהלום יכול מיד להתחיל עם המשימות הבאות כאשר אין צורך להתעכב על תיקונים.

הציוד החדשני של הקידוח יהלום יכול בקלות וביעילות לקדוח דרך ברזל ובטון מחוזק וממוגן, קידוחים שמאפשרים חורים של עד 60 אינצ'ים בקוטר. מקדחות היהלומים משמשים בדרך כלל כדי לבצע פתחים עבור התקנות כלי שירות (כגון חשמל, אינסטלציה והתאמה HVAC) במבני בטון קיימים.

סוגי ציוד קידוח יהלום

רוב הציוד של הקידוח יהלום שקיים בשוק כיום אז ניתן לחלק אותו לשלוש קטגוריות עיקריות: מכונת לקידוח קל, בינוני וכבד.

ציוד לקידוח קל יכול לקדוח חורים בקוטר של עד 3 אינצ'ים. קטגוריה זו בעיקר פועלת בכלי קידוח ידניים. חוץ מזה שהשימוש המרכזי של המקדח הזה הוא כדי לעשות חורים בקטרים קטנים, ניתן להשתמש במקדחים הידניים האלו גם כדי להעניק גימור מקצועי לאזור שכבר קדחו בו. 

מכונות קידוח הבינוניות משומשות בדרך כלל על ידי קבלני קידוח מקצועיים. המקדח מופעל על ידי מנוע חשמלי של 15-18 אמפר, מכונות קידוח היחסית כבדות אלו יכולות לקדוח חורים או פתחים של עד 8 אינצ'ים. מכונות קידוח בקטגוריה זו בדרך כלל מורכב ומונע או מוצב על בסיס עוגן וכולל מערכת קירור מים.

הקטגוריה השלישית היא מכונות קידוח גדולות יותר. הם עמידים יותר וחזקים יותר בהשוואה לשתי הקטגוריות אחרות. הם מופעלים על ידי מנוע חשמלי או הידראולי ויש להם בסיס מסילתי. המקדחים הללו משמשים כדי ליצור חורים גדולים ועמוקים יותר במבנים מחוזקים מאוד. הם מועדפים גם כאשר יש צורך בתפוקה גבוהה למדי.

כמה דברים שצריך לדעת לפני שמתחילים בפעולות הקידוח

על מנת להתחיל עם הקידוח יהלום, תחילה תצטרכו לבחור את הציוד הקידוח הנכון על בסיס צרכי הפרויקט שלכם. וזו לא משימה קלה כפי שהיא נראית…

אתם צריכים לקחת בחשבון הרבה דברים ומידע כדי לבחור את הבחירה הנכונה של ציוד הקידוח. כמה מהגורמים החיוניים ביותר שצריך להיחשב הם גודל הפתיחה (חור) הנצרך, רמת דיוק, סוג של החומר שבו הולכים לקדוח, זמינות של מקור מים באתר העבודה ואם יש יסודות במבנה שלא נקדח בהם בטעות.

כמובן שגם תצטרכו לדאוג שיהיה לכם בזמינות את כל העזרים הדרושים כגון ספק כוח, עוגנים, פטישון, כלים למדידות, משאבת ואקום, מיתרי חשמל, וכו'.

החשיבות של שליטה ברעש בזמן הקידוחים ועבודות ההריסה

קידוח יהלום

הרעש של פעילות בנייה זה בדרך כלל הוכחה לצמיחה והגדלה שמובילה להרחבת מתקני התשתית בכל מקום. עם זאת, הרעש הקשור לעבודות קידוח והריסה לעתים קרובות נבלע במהלך פעילויות הבנייה.

למרות שכוונת הבנייה היא להשיג תשתיות טובות יותר, לרעש יכול להיות הרבה השפעות רעות. עכשיו השאלה תשאל, האם ניתן להיפטר מהרעש תוך כדי הריסת הבתים או הקידוח/ניסור בטון?

ובכן, לצערי התשובה היא לא. עם זאת, הרעש יכול בהחלט להיות מופחת או נשלט ברמה ממש סבירה כל עוד עושים שימוש נכון בקידוח.

מדוע שליטה ברעש חשובה כל כך?

ההיבט העיקרי שיש לשקול לגבי התקדמות בפעילויות הבנייה הוא העובדה שהם חשובים לחיי החברה ולא ניתן להתעלם ממנו משום שהם מובילים לרעשים שמפריעים לחיי היום יום. לכן צריך להיות אמצעים שמבטיחים כי רעש זה נשלט על רמות השגה.

ההיבט השני שיש לשקול כאן הוא כוח העבודה המועסקים לביצוע עבודות הריסה. היו מקרים רבים שבהם התושבים המקומיים לא מפריע להם שמשמיעים בפומבי את הרעש הגובר בשל פעילות הבנייה באזורם,עם זאת, אנחנו שוכחים לפעמים את העובדים שגם הם סובלים מהרעש.

העובדים נחשפים לעתים קרובות לרמות רעש גבוהות במהלך הקידוח או ההריסה. הדבר מהווה סיכון עצום לבריאותם ולשמיעה. העובדים הופכים לפגיעים לפגיעה בעור התוף שלהם ועשויים גם להתמודד עם נושאים כגון אובדן שינה ובסופו של דבר אובדן שמיעה.

כל זה אומר שאמצעים לבקרת רעש הם עוקבים ועובדים בחריצות כדי להבטיח שהציבור והעובדים כאחד אינם מוטרדים.

כיצד לשלוט ברעש באתרי בנייה?

כפי שהוזכר קודם לכן, הבחירה של ציוד קידוח נכון הוא הכרחי כדי להבטיח לאנשים המתגוררים בשכונה ולעובדים שלא יהיו מוטרדים מהרעש. כל מי שיש לו ניסיון בלעבוד באתרי בנייה יעיד על העובדה כי השימוש בפטישון יכול לעלות על עצבים שלו. גם אם אנשים נמצאים במרחק מאתר העבודה בפועל, הרטטים מורגשים מאוד..

בהשוואה לזה, קידוח יהלום יכול להפחית באופן משמעותי את זיהום הרעש וגם לעזור בביצוע הקידוח ביעילות. זה צריך להיות מובן כאן כי הפצת רעשים החוצה לעתים קרובות יחלשו ברגע שהמרחק יגדל. לדוגמה, הקול של אנשים ההולכים על פני מסדרונות בבניין משרדים כלשהו יהיה בהדרגה נמוך יותר ככל שהאדם מתרחק.

קידוח וניסור יהלום הוא ציוד מושלם להורדת רמות הדציבלים. הצליל המופק על ידי קידוח יהלום כמעט תמיד נמוג כאשר הוא מגיע ביחד עם צלילים אחרים שנוכחים באתר.

כל זה בא להוכיח שהשימוש בקידוחי יהלום מומלצים תמיד גם כיתרונות מבחינת הסביבה וגם מבחינות בריאותיות.אז מה היה לנו עד עכשיו?

Picture of רפאל קונו
רפאל קונו

במשך הרבה שנות ניסיון בתחום הבנייה שיפוצים ובעיקר עבודות הריסה, יש לי הרבה ידע לתת לכם הגולשים אם אתם מוצאים טעות כל שהיא אנחנו נשמח שתיידעו אותנו כמה שיותר מהר כי בסך הכל אנחנו רוצים שיהיה חומר טוב לקוראים שלנו.

מומלצים בשבילכם

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית

כשאנו אומרים שאנו מתחייבים להצעת מחיר הטובה ביותר אנו מתכוונים לכך.
מלאו את הפרטים:

קטגוריות

פוסטים אחרונים

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית - בהתחייבות!

השיחה הזו תחסוך לכם

*מתחייבים לספק שירות עד 48 שעות מרגע הפניה

דיסק יהלום
חייגו עכשיו

וקבלו ייעוץ והצעת מחיר במיוחד עבורך