לוגו יהלומי ניסור בטון חדש

3 שאלות ותשובות נפוצות על חיתוך בטון

Picture of רפאל קונו
רפאל קונו

בכל פרויקט בנייה כמעט, מתעורר הצורך בחיתוך בטון, ניסור בטון או קידוח בבטון בשלב זה או אחר. לעיתים, גם תיקון תקלות צנרת או חשמל מחייבות ניסור בבטון. ישנן כמה שאלות שעשויות לטרוד את מנוחתכם בהקשר זה, ולכן החלטנו להקדיש את המאמר הבא למתן תשובות לשלושת הסוגיות הנפוצות ביותר בהקשר לחיתוך בבטון.

באילו טכניקות משתמשים לחיתוך בטון?

חיתוך בטון מתבצע בדרכים שונות כתלות באזור שבו מתבצעות העבודות ולמטרת החיתוך. אולם ככלל, ישנן 4 טכניקות חיתוך בטון עיקריות שבהן עושים שימוש מומחים לעבודות בטון בהתאם לצורך:

  1. ניסור רצפת בטון: בשיטה זו משתמשים לרוב בפרויקטי שיפוץ המצריכים טיפול במשטחי בטון או אספלט. לדוגמא, כשרוצים להתקין צנרת חדשה או לגשת לתשתית הניקוז שמתחת לרצפה.
  2. ניסור קירות בטון: כפי שהשם מרמז, ניסור קיר בטון משמש לחיתוך קירות בטון והוא נפוץ במיוחד בעבודות שיפוץ ובינוי המצריכות חיתוכים ישרים. תרחישים אופייניים שבהם עשוי להידרש ניסור קיר מבטון, הם כשרוצים להעביר תשתיות חדשות דרך הקיר, כמו חוטי חשמל נוספים. חיתוך קירות בטון שימושי גם כשרוצים להוסיף או להסיר דלת או חלון למבנה.
  3. קידוח ליבה ביהלום: קידוח ליבה במקדח כוס יהלום, הוא טכניקה שימושית לחיתוך בבטון כאשר רוצים ליצור במשטח חורים עגולים בקוטר שמאפשר להעביר דרכו תשתיות במבנה גלילי חלול, כמו תשתיות חשמל, מים, אינסטלציה או ביוב.
  4. ניסור תיל: ניסור תיל במסור חוט הוא דרך יעילה במיוחד לחיתוך משטחי בטון גדולים לחלקים קטנים יותר שקל יותר לפרק או ליצור מהם צורות ברמת דיוק גבוהה ובפרט כאשר עושים שימוש בלהב יהלום.

מה תפקידם של המים בחיתוך בטון?

בחיתוך בטון משתחרר אבק רב, הפוגע בבריאותם של העוסקים במלאכה ועוברי האורח. ידוע כי חשיפה ארוכת טווח לאבק בטון מגדילה את הסיכויים לחלות בסרטן הריאות, בשחפת ובמחלות נוספות, גם בשימוש במסכת מגן. האבק המשתחרר כשמנסרים, חותכים או קודחים בבטון גם מזהם ומלכלך את הסביבה ומייצר צורך בעבודות ניקיון נרחבות ומורכבות לאחר כל פרויקט בניה או שיפוצים. חלקיקי הבטון שמשתחררים לאוויר פוגעים גם בראות, מה שמקשה על התקדמות בביצוע עבודות הבנייה בקצב סביר ואף מאט אותן. השימוש במים בעבודות חיתוך בבטון נועד להפחית את כמות הלכלוך הנוצרת בעקבות ניסור המשטח או קידוח בו. זאת על ידי יצירת תערובת רטובה שניתן לשאוב או לטאטא בקלות רבה יותר. 

יהלומי ניסור וקידוח בטון

לאילו מטרות חיתוך בטון מתבצע?

חיתוך בטון מבוצע במקרים רבים במסגרת שיפוצים או תיקון בתקלות. להלן המטרות העיקריות שלשמן נהוג לנסר משטחי בטון, לקדוח בהם או לחתוך דרכם:

  • שיפור מנגנון הניקוז החיצוני: אם אתם גרים באזור גשום במיוחד, יכול להיות שתרצו לשפר את מערכת הניקוז שמחוץ לבית שלכם כדי למנוע הצפות.
  • תיקון קווי ביוב וצינורות מים פגומים: מכיוון שחלק מצינורות הביוב והמים עוברים דרך קירות הבית, לעיתים אין מנוס אלא לחתוך בקיר הבטון. הבשורה המעודדת היא שחותכי בטון מיומנים יודעים לעשות זאת תוך צמצום ההרס לקירות המבנה למינימום האפשרי.
  • שיפור חזות הבית ושדרוגים: לפעמים, אנשים מעוניינים להוסיף לביתם אלמנטים מסוימים כמו בריכה בחצר הבית, מרפסת בטון, חלון סקיילייט וכן הלאה. התקנת האלמנטים הללו, בין שהיא מתבצעת מטעמים אסתטיים או פונקציונליים, כרוכה במקרים רבים בחיתוך במשטחי בטון או ניסור בטון ביהלום.

לסיכום

חיתוך בטון הוא חלק חיוני ובלתי נפרד מפרויקטי בנייה, שיפוצים ותיקונים. לכן חשוב לבחור באנשי המקצוע הנכונים ובכלים המובילים ביותר שקיימים בשוק, לביצוע העבודה. אם אתם מעוניינים לדעת שאתם בידיים טובות, מקצועיות, אמינות ואחראיות, של מומחים לשירותי חיתוך בטון ביהלום, חברת יהלומי ניסור וקידוח בטון היא בדיוק הכתובת עבורכם. אצלנו תוכלו לקבל שירות מעולה מבעלי מקצוע מוסמכים, מהימנים ומיומנים, במחיר הוגן ומשתלם מאוד.

אנו מספקים שירותי חיתוך בטון ברמה הגבוהה ביותר מזה למעלה מ- 7 שנים, תוך הקפדה על תוצאות ברמת דיוק גבוהה במיוחד, אסתטיקה, ניקיון, עמידות ובטיחות מרבית. צוות העובדים המועסקים אצלנו, עבר הסמכה מיוחדת להפעלת ציוד חיתוך וקידוח ביהלום, מה שמבטיח שאתם והנכס שלכם, בידיים הטובות ביותר.

למידע נוסף על עבודות חיתוך בבטון והצעת מחיר אטרקטיבית – צרו עמנו קשר.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

Picture of רפאל קונו
רפאל קונו

במשך הרבה שנות ניסיון בתחום הבנייה שיפוצים ובעיקר עבודות הריסה, יש לי הרבה ידע לתת לכם הגולשים אם אתם מוצאים טעות כל שהיא אנחנו נשמח שתיידעו אותנו כמה שיותר מהר כי בסך הכל אנחנו רוצים שיהיה חומר טוב לקוראים שלנו.

מומלצים בשבילכם

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית

כשאנו אומרים שאנו מתחייבים להצעת מחיר הטובה ביותר אנו מתכוונים לכך.
מלאו את הפרטים:

קטגוריות

פוסטים אחרונים

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית - בהתחייבות!

השיחה הזו תחסוך לכם

*מתחייבים לספק שירות עד 48 שעות מרגע הפניה

דיסק יהלום
חייגו עכשיו

וקבלו ייעוץ והצעת מחיר במיוחד עבורך