לוגו יהלומי ניסור בטון חדש

מה זה חריטת CNC בעולם העיבוד השבבי

Picture of רפאל קונו
רפאל קונו

בחברת יהלומי אנו משתמשים בציוד מקצועי מיוחד וייעודי למשימות המורכבות של ניסור וקידוח בטון. כאשר יחד עם ציפויי יהלום ליצירת אמצעי ניסור ומקדמים המסוגלים להתמודד עם האתגר של הבטון, רבים מאמצעי הקצה, אשר באים במגע עם הבטון שאנו מנסרים או קודחים, מיוצרים בטכניקות של עיבוד שבבי כדי לספק תוצר חזק ואמין. מוצרי ניסור וקידוח בטון המיוצרים בעיבוד שבבי, לא אחת מגיעים למצבם הסופי דרך יישום תהליכי כרסום CNC ו/או חריטת CNC. נסביר אודות תהליכים אלו.

מה זה בכלל עיבוד שבבי?

ראשית כל, נגדיר מהו בכלל תחום העיבוד השבבי, אחד מתחומי הייצור התעשייתיים המהווים את עמודי השדרה של תעשיות רבות כל כך כיום. בעוד שבתהליכי ייצור כמו יציקה או הדפסות תלת מימד יוצרים רכיב "יש מאין", דרך הוספת חומר גלם לתבנית או בהדפסה למשל, עיבוד שבבי עובד הפוך. בתהליכי עיבוד שבבי מדויק, מסירים שכבות של חומר מתוך "גוש" אחיד של חומר הגלם המעובד. 

כך למשל, אפשר לקחת גליל מתכת ולהפוך אותו למקדח בטון, אפשר לקחת "פרוסת" מתכת חזקה ולהסיר ממנה שכבות ושבבים עד שמתקבל דיסק גדול של מסור בטון מקצועי. כך הלאה עם אינספור דוגמאות לרכיבים, תוצרים וחלקים המיוצרים בעיבוד שבבי, מחתיכה אחת לש חומר גלם שממנה מסירים שכבות ושבבים עד להגעה לתוצאה המדויקת והרצויה. 

בעבר ובמידה מסוימת בהחלט גם היום, ייצור רכיבים בעיבוד שבבי בוצע באמצעות מכונות ידניות מיוחדות, עם ראשי עיבוד להסרת שכבות חומר גלם ואלמנטים המאפשרים הזזה עדינה ומדויקת של חומר הגלם ו/או ראשי העיבוד כדי להגיע לכיווני וזוויות העיבוד הנכונות. היום, הרבה יותר מקובל לעשות שימוש במכונות עיבוד שבבי משוכללות וממוחשבות, הנקראות מכונות CNC. מכונות אלו מתבססות על תכנון ממוחשב מדויק של הרכיב המיוצר ובאמצעות מערכת מתקדמת של מחשב ומנועים מדויקים העיבוד השבבי מבוצע אוטומטית, מהר ומדויק מאוד. 

חריטת CNC בעיבוד שבבי

חריטה היא אחת מהמשימות המרכזיות והנפוצות ביותר בעולם העיבוד השבבי. היא מבוצעת באמצעות מחרטות, ידניות או רצוי מחרטות CNC משוכללות, מהירות ומדויקות המאפשרות יותר תוצרים. חריטת CNC מבוצעת לרוב על אלמנטים ציריים וסימטריים, למשל גליל מתכת גולמית שיש להפוך למקדח או לחלק במערכת מיכון כלשהי. כאשר חומר הגלם מסתובב, סכין חריטה ייעודית ומתאימה לרכיב הספציפי המיוצר מסירה בעדינות שכבות, עד להגעה לצורה ולתוצאה הרצויה. 

שיטת עיבוד שבבי נפוצה נוספת, מקבילה או משלימה לשיטת החריטה היא כרסום, כאשר גם כאן מכונות כרסום CNC מספקות ביצועים אופטימאליים לעומת כרסומות ידניות. בכרסום, מסירים שכבות וחלקים של חומר הגלם המעובד, ע"י ראש עיבוד שלרוב נראה כמו מקדח מיוחד. כרסום מיועד לעיבוד שבבי של אלמנטים מישוריים וצורתיים, כאשר זוהי פעולה העיבוד הנפוצה ביותר והיא מיושמת על רוב הצורות. בניגוד לחריטת CNC, בכרסום לרוב ראש העיבוד הוא שמסתובב ואילו חומר הגלם נותר סטטי, כאשר ראש העיבוד עצמו זז ו/או ששולחן העבודה עצמו זז כדי להתאים לתכנון הממוחשב של העיבוד השבבי.

אם נחזור לתחום העיסוק של חברת יהלומי, ניסור וקידוח בבטון, אז ניתן להמחיש זאת כך שחריטת CNC משמשת לייצור מקדחים תעשייתיים מיוחדים ואילו כרסום CNC משמש ליצירת דיסקים לניסור בטון, זאת בעקבות השוני בטכניקות הייצור. 

אז מה היה לנו עד עכשיו?

Picture of רפאל קונו
רפאל קונו

במשך הרבה שנות ניסיון בתחום הבנייה שיפוצים ובעיקר עבודות הריסה, יש לי הרבה ידע לתת לכם הגולשים אם אתם מוצאים טעות כל שהיא אנחנו נשמח שתיידעו אותנו כמה שיותר מהר כי בסך הכל אנחנו רוצים שיהיה חומר טוב לקוראים שלנו.

מומלצים בשבילכם

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית

כשאנו אומרים שאנו מתחייבים להצעת מחיר הטובה ביותר אנו מתכוונים לכך.
מלאו את הפרטים:

קטגוריות

פוסטים אחרונים

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית - בהתחייבות!

השיחה הזו תחסוך לכם

*מתחייבים לספק שירות עד 48 שעות מרגע הפניה

דיסק יהלום
חייגו עכשיו

וקבלו ייעוץ והצעת מחיר במיוחד עבורך