בדק בית

טיפול בתקלות ושיפור איכות החיים

בדק בית – טיפול בתקלות ושיפור איכות החיים

מרבית החוזים לרכישת בית יד שנייה, קובעים שרכישת הבית תתבצע AS IS. משמעות הקביעה הזאת הינה, שכל תקלה בבית וכל בעיה קיימת או שעלולה להתגלות בעתיד וניתן לייחס אותה לדייר הקודם, איננה מעניינו של מוכר הנכס, ועל רוכש הנכס עצמו חלה החובה לטפל בבעיה, חמורה ככל שתהיה.

האמור לעיל איננו כולל, כמובן, בעיות מבניות אקוטיות, שעלולות להשפיע על האפשרות של הרוכש לגור בנכס, להשכיר אותו או למכור אותו. בדק בית יסודי עשוי לגלות את כל הכשלים והבעיות ולהציג בפני הרוכשים תמונה אמינה של מצב הנכס.

מהו בדק בית יסודי ומי מבצע אותו? האם צריך לבצע בדק בית גם במבנים ובבתים חדשים? מהי משמעות בדק הבית לאיכות החיים של הדירים בו? בשורות הבאות נרחיב מעט את היריעה בנושא שכל מי שעומד לרכוש בית או נדל"ן אחר חייב להכיר.

בדק בית יסודי – מה זה ומי מבצע אותו

בדק בית הוא השם הכולל לתהליך שבו נבדק הבית המיועד למכירה, במטרה לזהות את כל התקלות והמפגעים הקיימים בו. התקלות והמפגעים מתחלקים לשניים – כאלה שהם משמעותיים לבטיחותם ובטחונים של הדיירים בבית, וכאלה שיש להם חשיבות בעיקר בכל האמור באיכות החיים.

עם הכשלים הבטיחותיים ניתן למנות, למשל, שקעי חשמל פגומים, מעקות לא יציבים או סדקים בקירות, שהם כשלעצמם עלולים לגרום לרשויות להכיר בבית הזה כמסוכן. כשלים הפוגעים באיכות החיים עשויים להיות דלתות שלא נסגרות כיאות, ארונות מטבח פגומים, מרצפות שבורות או קירות מלוכלכים.

כל אחת מהבעיות דלעיל, משפיעה לרעה על איכות החיים בבית. זיהוי מוקדם של הכשלים מאפשר לתקן אותם במהירות וביעילות.

בדק בית מתבצע על ידי אנשי מקצוע מיומנים, האמונים על איתור מפגעים ונזקים בבית ולרשותם עומד המכשור המתקדם ביותר, המאפשר גילוי נזילות, בעיות בביוב, בעיות ברשת החשמל ועוד. זאת, גם במקרים שבהם עשו מוכרי הנכס שיפוצים קוסמטיים במטרה להצניע את הכשלים.

בדק הבית ואיכות החיים

בדק בית יסודי הוא חשוב מאד, אם דיירי הבית החדש מעוניינים באיכות חיים גבוהה, ללא בעיות מיוחדות, גם לא בעיות מינוריות לכאורה, שבעיקר הן מעצבנות אבל אין בהן סיכונים בטיחותיים. אחד הדברים שחשוב להדגיש בהזדמנות זאת, הוא שחשוב לבצע בדק בית גם בבתים חדשים, ולא רק בבתים ישנים.

לעיתים מתברר שבדק הבית בבתים חדשים הוא אפילו חשוב יותר. זאת, כיון שגילוי כשלים לאחר תום תקופת האחריות של הקבלן מצריך תיקון על חשבון הרוכש. בדק בית יסודי מזהה כשלים ובעיות מלכתחילה, כאשר הדו"ח של הבודק מהווה מסמך קביל, המחייב את הקבלן שבנה את הבית לבצע תיקונים בנכס ככל שיידרשו.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
רפאל קונו
רפאל קונו

במשך הרבה שנות ניסיון בתחום הבנייה שיפוצים ובעיקר עבודות הריסה, יש לי הרבה ידע לתת לכם הגולשים אם אתם מוצאים טעות כל שהיא אנחנו נשמח שתיידעו אותנו כמה שיותר מהר כי בסך הכל אנחנו רוצים שיהיה חומר טוב לקוראים שלנו.

מומלצים בשבילכם

עשה ואל תעשה של ניסור בטון

עשה ואל תעשה של ניסור בטון

ניסור בטון אינו משימה קלה. עשויים להיות הרבה סיכונים הקשורים אליו, אם לא ינקטו בצעדי הזהירות הדרושים. לכן, לפני ניסור הבטון, חשוב לא רק להיות

קרא עוד »
Close up worker cuts concrete with circular saw

מדוע חותכים חריצים בבטון

בטון הוא אחד מחומרי הגלם הנפוצים ביותר שאנו נתקלים בהם ביום יום שלנו. מדובר במרכיב שקיים גם במדרכות, גם בשבילים ודרכי גישה, גם ביסודות של

קרא עוד »
ניסור בטון משוריין

איך חותכים בטון פלדה מחוזק?

חיתוך בטון המחוזק במוטות פלדה, הוא משימה לא פשוטה בכלל. פלדה משמשת לעתים קרובות כחומר גלם אשר מקנה יציבות ליסודות מבטון במבנים שונים, והיא עושה

קרא עוד »

השיחה הזו תחסוך לכם

*מתחייבים לספק שירות עד 48 שעות מרגע הפניה

דיסק יהלום
חייגו עכשיו

וקבלו ייעוץ והצעת מחיר במיוחד עבורך