לוגו יהלומי ניסור בטון חדש

טיפים לחיתוך רצפת בטון ליד קיר

האם עליכם לחתוך רצפת בטון ליד קיר? מסתבר שזו יכולה להיות משימה מאתגרת למדי.
לכן הכנו עבורכם את המדריך הבא שמכיל מספר טיפים מועילים לניסור רצפת בטון באופן מקצועי ויעיל. 

חיתוך רצפת בטון ליד קיר לא חייב להיות מסובך כל כך

לפני שנתחיל חשוב לנו לציין מראש כי חיתוך רצפות בטון לא חייב בהכרח להיות תהליך מורכב במיוחד, אם נוקטים בכל אמצעי הזהירות הבטיחות הדרושים, ומבינים כיצד לעבוד בצורה נכונה.
יחד עם זאת, קיימים סוגים שונים של מרצפות וקירות (למשל, רצפות הממוקמות על בסיס של אדמה או רצפות יצוקות שהן גם תקרות) הממוקמים בגבהים משתנים, ובמקרים מסוימים, הגופים המקובעים אליהם עלולים להפוך את העבודה מאתגרת יותר לביצוע. 

האתגרים הכרוכים בחיתוך רצפת בטון ליד קיר

אחת הדוגמאות האופייניות לאתגרים הכרוכים בחיתוך רצפת בטון ליד קיר, היא זיהוי המיקום המתאים ביותר לחיתוך רצפת הבטון בקרבת פינות צרות (אזור המפגש בין הקירות) ובאזורים הקרובים לקיר.

בהקשר זה של בחירת המיקום המתאים ביותר לקו החיתוך, נדרשת מיומנות מסוימת על מנת לגלות את הדרכים הטובות ביותר לביצוע הניסור בבטון.

בכל מקרה, אל חשש! לא מדובר חלילה במשימה בלתי אפשרית, ובעזרת כמה טיפים מאיתנו, שאותם נמנה בשורות הבאות, תוכלו למצוא פתרונות גם לחיתוך רצפות בטון בתנאים פחות אופטימליים.

טיפ מספר 1 – מצאו את המסור הטוב ביותר

ישנם סוגים רבים של מסורים שנועדו לחיתוך של משטחים שטוחים, והמבנה המגושם שלהם מקשה את הגישה לחללים הפינתיים שבהם הרצפה והקיר מתחברים זה לזה. יחד עם זאת, ישנם סוגים ספציפיים של מסורים מתקדמים יותר שתוכננו בצורה כזו שהופכת אותם למתאימים בדיוק לצורך הזה, של חיתוך רצפת בטון ליד קיר. בשורה התחתונה, אם אתם לוקחים על עצמכם פרויקט שמצריך חיתוך בטון בחללים צפופים, עדיף לכם לא להתפשר על מסור רגיל אלא למצוא מסור שמתאים למטרה הזו באופן ספציפי.

באיזה סוג של מסור הכי טוב להשתמש לחיתוך רצפת בטון ליד קיר?

ישנם מספר סוגי מסורים המתאימים באופן ספציפי לחיתוך של רצפות בטון ליד קירות, כאשר הבולטים ביניהם הם אלו:

  1. מסור אנכי נייד לחיתוך בטון (ג'יגסו) – זהו מסור נטען או חשמלי אשר מורכב מלהב קטן המחובר לגוף של מסור חשמלי עגול רגיל, עם מפרק ארוך. המפרק הארוך המחזיק את הלהב מאפשר לו גישה נוחה לחללים צרים שצריך לבצע בהם חיתוך ברצפת הבטון.
  1.  מסור מוטורי לחיתוך בטון – מסורים מוטוריים לחיתוך בטון מהווים גם הם אופציה מצוינת לחיתוך רצפת בטון ליד קיר, ופועלים באופן קצת שונה ממסורים אנכיים ניידים. כאן מדובר על להב בצורת דיסק המחובר למנוע המסור באופן שמאפשר לבצע חיתוך בבטון גם באזורים הצרים ביותר.
ניסור רצפת בטון
מסור יהלום המורכב על גבי מסילה

טיפ מספר 2 – בחרו בלהבים הטובים ביותר

כאשר מבצעים ניסור בטון באזורים צרים, כמו במקרה של חיתוך רצפת בטון ליד קיר, חשוב ביותר לבחור את הלהב המתאים ביותר למשימה. שימוש בלהב הלא נכון יקשה מאוד על חיתוך המשטח בצורה נכונה. החיסרון העיקרי בניסור בטון בחללים צפופים כאלו הוא שברגע שמבצעים חתך שגוי, קשה מאוד לתקן את הטעות. מסיבה זו, הבחירה הטובה ביותר לחיתוך רצפת בטון לידי קיר, היא להב יהלום.

ניסור בטון במסור יהלום הוא הפתרון המוביל כיום לחיתוך משטחי בטון, והוא מספק מענה יעיל, נקי, בטיחותי ומתקדם בהרבה מכפי שניתן לצפות מסוגי להבים אחרים, במגוון רחב של תרחישים. גם לצורך של חיתוך רצפת בטון ליד קיר, השימוש בלהב יהלום הוא הפתרון הטוב ביותר שתוכלו לבחור בו.

טיפ מספר 3 – אל תתפשרו על נושא הבטיחות בעבודה

כשמתמודדים עם סיטואציה מאתגרת כמו הצורך לבצע חיתוך בטון בחללים צרים כמו חיתוך רצפת בטון ליד קיר, אנשים רבים נוטים להתמקד בנושא של טיפול מהיר במשימה ולשכוח לחלוטין מנושא הבטיחות בעבודה. זאת למרות שבטיחות צריכה להיות בראש סדר העדיפויות של כל בעל מלאכה וכל אדם פרטי שמבצע עבודות בבטון, ללא קשר לשיטה שבה בוחרים לבצע את חיתוך הבטון. בהקשר זה נציין שחשוב מאוד להיזהר מפני חשיפה לאבק שמשתחרר במהלך ניסור משטחי בטון, ולהקפיד לעטות תמיד מסיכת בטיחות בעת שמבצעים חיתוך רצפת בטון ליד קיר או כל עבודת בטון אחרת.

כמו כן, חשוב ביותר לוודא שכאשר אתם מנסים להתמקם לטובת חיתוך רצפת בטון ליד קיר, או בכל חלל צר שהוא, יש להקפיד שאתם נשארים מאוזנים על הקרקע ולא מאבדים את שיווי המשקל שלכם. מרבית תאונות החיתוך בבטון נובעות מכך שאיש המקצוע שמפעיל את הציוד לניסור בטון איננו מאוזן כהלכה. הקפידו תמיד להרחיק את גופכם מקו הניסור וממסלול הסיבוב של הלהבים על מנת למנוע פציעות מיותרות. 

בנוסף, לאחר שהשלמתם את פעולת הניסור או במידה והחלטתם לעצור ולקחת הפסקה או לעבור לטיפול בכל מלאכה אחרת, וודאו תמיד שאתם משביתים את פעולתו של המסור. שימו לב שאתם דואגים לנתק את להב המסור ממשטח הבטון ומכבים אותו לחלוטין. השארת המסור דולק היא בבחינת סיכון בטיחותי חמור עבורכם ועבור כל אדם אחר בסביבתכם. 

בשורה התחתונה

במדריך זה הזכרנו כמה טיפים לחיתוך רצפת בטון ליד קיר ובחללים צרים. אפשר לסכם ולומר אם כן שביצוע חיתוכים כאלו יכול להיות משימה פשוטה למדי אם משתמשים בכלים המתאימים, עובדים בטכניקה הנכונה ומקפידים על נהלי הבטיחות.
 

מעוניינים לבצע חיתוך רצפת בטון ליד קיר באמצעות אנשי מקצוע מומחים שמשתמשים בכלים המתקדמים ביותר לניסור בטון מדויק, יעיל, מהיר ואסתטי? חברת יהלוMי ניסור בטון ביהלום  היא בדיוק הכתובת עבורכם. אנו ביהלומי, מעסיקים את אנשי המקצוע הטובים ביותר המספקים שירותי ניסור בטון בפריסה ארצית בסטנדרטים הגבוהים ביותר ובעלות משתלמת במיוחד.
בין אם מדובר על ניסור בטון לצורך מסחרי או חיתוך בטון בפרויקט מגורים, הניסיון שלנו הוא ההצלחה שלכם! צרו איתנו קשר כבר היום לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית לשירותי ניסור בטון ביהלום.

כדי לקרוא עוד על ניסור רצפת בטון לחצו כאן

אז מה היה לנו עד עכשיו?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Picture of רפאל קונו
רפאל קונו

במשך הרבה שנות ניסיון בתחום הבנייה שיפוצים ובעיקר עבודות הריסה, יש לי הרבה ידע לתת לכם הגולשים אם אתם מוצאים טעות כל שהיא אנחנו נשמח שתיידעו אותנו כמה שיותר מהר כי בסך הכל אנחנו רוצים שיהיה חומר טוב לקוראים שלנו.

מומלצים בשבילכם

שיפוצים מומלצים לקיץ

4 שיפוצים מומלצים לקיץ

העונה החמה היא זמן אידיאלי לערוך שיפוץ בבית. השילוב בין מזג האוויר החמים, שעות האור הממושכות והזמן הרב שיש לכם בין כותלי הבית, זה בדיוק

קרא עוד »

רוצה לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית?

כשאנו אומרים שאנו מתחייבים להצעת מחיר הטובה ביותר אנו מתכוונים לכך.
מלאו את הפרטים:

קטגוריות

פוסטים אחרונים

השיחה הזו תחסוך לכם

*מתחייבים לספק שירות עד 48 שעות מרגע הפניה

דיסק יהלום
חייגו עכשיו

וקבלו ייעוץ והצעת מחיר במיוחד עבורך