לוגו יהלומי ניסור בטון חדש

מהו תפקידו החשוב של הבטון בבנייה הקלה?

Picture of רפאל קונו
רפאל קונו

שיטת הבנייה הקלה נחשבת לשיטה יעילה ונוחה. היא מהירה וחסכונית יותר, ולמרות התועלות שלה היא מספקת תוצאה איכותית ומבנים יציבים וחזקים. אלא שבעבר היא נראתה מעט אחרת, ובתהליך הבנייה נעשה שימוש בעיקר בחומרים קלים. היום הבטון הוא חלק בלתי נפרד ממנה, ויש לו תפקיד מאוד מרכזי בתהליך העבודה. למה הוא חשוב כל כך, ובאילו פרויקטים של בנייה קלה אפשר לשלב בטון? ריכזנו עבורכם את התשובות לכל השאלות הבוערות.

לפני הכל – איך מתבצע תהליך הבנייה?

כדי להבטיח עבודה נכונה ותוצאה מעולה, בשלב הראשון מתבצע תכנון יסודי מאוד על ידי אדריכלים ומהנדסים. אנשי המקצוע הם אלה שמתכננים את המבנה לפרטי פרטים, ועל פי תוכניות העבודה מתבצע הייצור של חלקי הבנייה. 

הייצור עצמו מתבצע במפעל, וזו נקודה חשובה, שכן זו הדרך להבטיח דיוק מקסימלי ואיכות ללא פשרות, והיא שונה משיטות בנייה מסורתיות, בהן העבודה כולה מתבצעת באתר הבנייה עצמו. בבנייה קלה הרכיבים מועברים אל האתר, בזהירות ובאופן מקצועי, ורק לאחר מכן ניתן להרכיב את הקירות, הרצפות ולוחות הגג כדי ליצור את המבנה בהתאם לתוכניות. 

אולי יעניין אתכם גם – בניית שלד >>

בנייה קלה עם בטון – חסכונית ויעילה

בשיטת הבנייה הקלה נעשה שימוש בבטון קל. הוא מורכב מחול ומלט, בדומה לבטון הקלאסי, ובנוסף גם חומרים מקציפים. התערובת שמתקבלת נראית ומתנהגת כמו בטון, אבל יש ביניהם הבדל אחד מרכזי: הבטון שנוצר בתהליך זה קל יותר, ולכן הוא מתאים במיוחד לבנייה קלה. הנה היתרונות המרכזיים שלו:

  • הוא שוקל הרבה פחות, ויש לכך השפעה גם על העומס המוטל על המבנה.
  • הוא קל נוח מאוד לעבודה
  • הוא מקצר את זמן העבודה 
  • הוא מקצר את הזמן הנדרש להובלה והתקנה
  • הוא דורש הרבה פחות כוח אדם
  • הוא מצמצם את עלויות הפרויקט
  • הוא מפחית גם את עלויות החימום והקירור בהמשך, בזכות הבידוד התרמי המצוין.

בנוסף לכל היתרונות שמנינו, כדאי להדגיש שמדובר בחומר איכותי מאוד, שמאפשר לנו להגיע גם לתוצאות אסתטיות ומרשימות. כך מתקבל שילוב מעולה בין יציבות ועמידות, אסתטיקה ובידוד תרמי ברמה גבוהה. 

תכלס – איך משתמשים בבטון קל?

אז מה התפקיד של בטון קל, ולמה הוא חיוני בפרויקטים של בניה קלה למגורים? התשובה כאן פשוטה. בטון קל משמש לבניית יסודות חזקים מאוד, שמבטיחים לנו עמידות לאורך זמן. הוא משמש גם ליציקת רצפות ובניית קירות, לאיטום גגות ואפילו לבנייה של מבנים זמניים. 

אם כן, אפשר להשתמש בו למגוון רחב של מבנים, ממבנים פרטיים ומבני מגורים, דרך מבני תעשייה ומסחר, ועד לבנייתם של גשרים. במבנים מהסוג הזה נדרשים יסודות יציבים שיכולים להתמודד עם עומסים כבדים, והבטון הקל עושה את העבודה היטב.

בנייה קלה ומהירה

לשיטת הבנייה הקלה יש לא מעט יתרונות ולשימוש בבטון בתהליך העבודה יש ללא ספק שורה של תועלות. אז לפני שפרויקט הבנייה שלכם יוצא לדרך, ודאו שאתם משלבים בו את החומרים הטובים ביותר, שיבטיחו לכם תוצאה מושלמת ומבנה עוצמתי מאוד.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

Picture of רפאל קונו
רפאל קונו

במשך הרבה שנות ניסיון בתחום הבנייה שיפוצים ובעיקר עבודות הריסה, יש לי הרבה ידע לתת לכם הגולשים אם אתם מוצאים טעות כל שהיא אנחנו נשמח שתיידעו אותנו כמה שיותר מהר כי בסך הכל אנחנו רוצים שיהיה חומר טוב לקוראים שלנו.

מומלצים בשבילכם

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית

כשאנו אומרים שאנו מתחייבים להצעת מחיר הטובה ביותר אנו מתכוונים לכך.
מלאו את הפרטים:

קטגוריות

פוסטים אחרונים

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית - בהתחייבות!

השיחה הזו תחסוך לכם

*מתחייבים לספק שירות עד 48 שעות מרגע הפניה

דיסק יהלום
חייגו עכשיו

וקבלו ייעוץ והצעת מחיר במיוחד עבורך