יהלומי ניסור וקידוח בטון

המדריך לתחזוקה נכונה של מסורים לבטון

מסורים לבטון מתמודדים עם שחיקה מתמדת, אך תחזוקה שטופת נכונה מפחיתה באופן משמעותי את רמת השחיקה שלהם ומאפשרת למקסם את פוטנציאל העבודה שלהם לאורך זמן.

פעולות תחזוקה מומלצות:

ניקוי כללי

מעבר לבלאי השוטף, המהווה חלק בלתי נפרד מהשימוש במסור לבטון, חלק משמעותי בהליך השחיקה של מסורים לבטון נובע מהעובדה שנעשה בהם שימוש כשהם אינם נקיים. חשוב להבין, כי פעולת הניסור המשולבת במים מייצרת לכלוך רב הנצמד לדפנותיו של המסור וניתן להסרה בקלות באמצעות צינור מים או באמצעות מכונת שטיפה בלחץ. הקפדה על ניקוי שגרתי של מסורים לבטון תהפוך אותם לאפקטיביים יותר ותאפשר לכם למצות מהם את התפוקה המקסימלית כמו גם לעשות בהם שימוש לאורך זמן, תוך חיסכון בהוצאות מיותרות.

בדיקת מתח החגורות

על מנת למנוע שחיקה של המסור, חובה להקפיד על בדיקת מתח החגורות של ציר הלהב ולשמור על רמת מתח תקינה. כאשר חגורת המתח רופפת, מהירות הפעולה של המסור יורדת והלהב נשחק. זאת ועוד, במצב בו מתח החגורה אינו תקין המסור עשוי להגיע לרמת רטט גבוהה ביותר במהלך הפעילות, מה שעלול להגביר באופן משמעותי את רמת השחיקה של המסור ולהסב לו נזק רב. במהלך שימוש במסור, אם המסור משמיע צליל "צווח", זהו סימן לכך שחגורת המתח התרופפה. במצב שכזה, יש לעצור את פעילות המסור ולמתוח את החגורה כהלכה במטרה למנוע נזק. במקביל, יש להימנע ממתיחת יתר של חגורות המתח אשר עלולה אף היא להזיק למסור.

>> אתם מוזמנים לקרוא על עשה ואל תעשה בניסור בטון

שימון מסבים

שימון שגרתי של מסבי פיר הלהב הוא פעולת תחזוקה חיונית נוספת המיועדת לנקות את המסבים מחלקיקי הבטון החודרים אליהם. ההמלצה היא לבצע את השימון מדי יום עם תום הפעילות, כאשר במידה וניתן לבצע 2 הזרקות שמן לכל אחד מהמסבים בעוד המכונה עדיין חמה מפעילות והפיר עודנו מסתובב, לפעולת השימון תהיה השפעה מיטבית. במקביל, יש להימנע משימון יתר אשר עלול לגרום לפיצוץ אטם המסב. ככלל, יש לעקוב אחר רמת השומן של המסור באופן יום יומי, כאשר במידה והנכם מבצעים חיתוך יבש, המתאפיין בחדירת אבק מוגברת למנוע, תידרשו לתחלופת שמן גבוהה יותר.

ניקוי מסנן אוויר המנוע

חשוב לתחזק את פילטר האוויר של מנוע המסור באופן קבוע. את רמת תחזוקת המסנן יש להתאים באופן פרטני לאופי הפעילות, כאשר בחיתוך יבש, הכרוך בחדירת אבק מסיבית יותר, יש צורך בתחזוקה יום יומית, ואילו בחיתוך רטוב – תחזוקה שבועית של הפילטר הינה מספקת.

בדיקת תקינות כללית

בדיקה מעמיקה של המסור בסוף יום הפעילות או לפני ההפעלה הבאה מאפשרת להבחין מבעוד מועד בתקלות קטנות הדורשות טיפול נקודתי כמו להב רופף, סדק בלהב ותקלות דומות. תיקון מידי של התקלה ימנע נזק משמעותי למכשיר ויחסוך את הצורך בתיקונים מורכבים בהמשך.

בדיקת תקינות זרימת המים

במהלך ביצוע חיתוך רטוב, נוכחות המים חיונית לצורך הגנה על הלהבים ולמניעת הצטברות אבק. במידה ולא תקפידו על כמות מים הולמת, הלהבים עלולים להגיע למצב של התחממות יתר אשר עלולה להסב למכשיר נזק רב. לכן, חשוב לבדוק את תקינות מערכת זרימת המים טרם הפעלת המסור.

>> מוזמנים לקרוא על איך חותכים רצפת בטון לטובת הנחת צנרת חדשה?

התאמה מדויקת של להב המסור לאופי הפעילות הנדרשת 

התאמת הלהב לסוג הפעילות הנדרשת הינה חובה. מעבר לכך, יש להקפיד על מהירות עבודה נכונה.

נשמח לעמוד לשירותכם במקצועות ללא פשרות!

כחברה שמאחוריה ניסיון מקצועי רב בניסור בטון, אנו מעמידים לרשות לקוחותינו את מיטב השירותים במקצועיות בלתי מתפשרת, באמינות גבוהה, בבטיחות וביעילות. צוותי העבודה המיומנים שלנו מבוססים על עובדים מנוסים ובעלי הכשרה מקצועית המחזיקים בכלל הביטוחים הנדרשים ובאישורי עבודה בגובה כחוק. זאת ועוד, אנו מעמידים לרשותכם את הציוד הטכנולוגי המתקדם בענף, המאפשר לנו להעניק לכל לקוח את המענה המקצועי והמדויק ביותר לצרכיו.

על חוג לקוחותינו המרוצים נמנים לקוחות קבלניים, לקוחות ציבוריים, לקוחות מוסדיים ולקוחות פרטיים הנהנים משירות מכל הלב, בזמינות גבוהה ובבטיחות מקסימלית.

מוזמנים להציץ במחירון שלנו

נשמח לעמוד גם לשירותכם לשביעות רצונכם המלאה!

אז מה היה לנו עד עכשיו?

Facebook
Twitter
LinkedIn
רפאל קונו
רפאל קונו

במשך הרבה שנות ניסיון בתחום הבנייה שיפוצים ובעיקר עבודות הריסה, יש לי הרבה ידע לתת לכם הגולשים אם אתם מוצאים טעות כל שהיא אנחנו נשמח שתיידעו אותנו כמה שיותר מהר כי בסך הכל אנחנו רוצים שיהיה חומר טוב לקוראים שלנו.

מומלצים בשבילכם

ניסור משטחי בטון

כמה זמן לוקח לבטון להתייבש?

בכל הנוגע לייבוש בטון, חשוב לקחת בחשבון מספר גורמי מפתח חשובים המשפיעים על רמת עמידות של התוצר הסופי. ככל שהליך ההתייבשות יהיה נכון יותר, משטח

קרא עוד »
בטון סדוק

האם ניתן לתקן בטון סדוק?

בטון הוא אחד מחומרי הבניין העתיקים ביותר הידועים לאדם. אולם למרות עמידותו הרבה לאורך זמן, למרבה הצער, במצטבר, הבטון אינו מתמודד היטב עם לחצים סביבתיים,

קרא עוד »

רוצה לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית?

כשאנו אומרים שאנו מתחייבים להצעת מחיר הטובה ביותר אנו מתכוונים לכך.
מלאו את הפרטים:

קטגוריות

פוסטים אחרונים

השיחה הזו תחסוך לכם

*מתחייבים לספק שירות עד 48 שעות מרגע הפניה

דיסק יהלום
חייגו עכשיו

וקבלו ייעוץ והצעת מחיר במיוחד עבורך