לוגו יהלומי ניסור בטון חדש

בטיחות בקידוח בניסור בטון

מרבית עבודות הבנייה דורשות פעולות קידוח וניסור בטון. עבודות אלה הן הכרחיות אבל גם יכולות להיות מסוכנות מאוד, ולכן נדרש לעמוד בסטנדרט בטיחות גבוה מאוד ולעמוד בכללי עבודה נוקשים.

חשוב להקפיד על מיגון וציוד בטיחות

שמירה על בטיחות בעבודות קידוח בטון מתחילה בציוד בטיחות שנועד לשמור עליכם בעת עבודות הקידוח. ניסור בטון יכול להיות באמצעים שונים ובצורות שונות, אך בין אם מדובר בקידוח בטון או ניסור בטון ביהלום, כללי וציוד הבטיחות יהיו זהים כמעט לחלוטין ויש ולהקפיד עליהם תמיד. את עבודות הקידוח יש לבצע עם קסדת בטיחות, נעלי עבודה תקינות שיגנו על הרגליים שלכם מחפצים כבדים, משקפי מגן, בגדים ארוכים ונוחים, כפפות עבודה ועוד. ככל שתקפידו על ציוד בטיחות תקני ותדאגו ללבוש אותו בזמן העבודה, כך תמנעו נזק ופציעות ותשמרו על החיים שלכם. 

כדאי למנות נאמן בטיחות

על מנת לוודא שאתם עומדים בכל תקני הבטיחות הנדרשים לעבודה ושכולם מוגנים כל הזמן, כדאי למנות ממונה בטיחות. תפקיד ממונה בטיחות היא לוודא שמירה על כללי בטיחות בעבודה ושמירה על צורת עבודה נכונה ותקנית. חשוב לוודא שנאמן הבטיחות שמיניתם בקיא בכללי הבטיחות הנדרשים, מתעדכן מעת לעת בנוגע לשינויים בנהלים ומקפיד לעדכן את העובדים במידה ויש שינוי. כדאי לאפשר לממונה הבטיחות לערוך שיחה עם כלל העובדים אחת לכמה חודשים לגבי חידוד נהלי הבטיחות ולמידה מאירועים קודמים. כמו כן, מומלץ שממונה הבטיחות יהיה עובד אשר כחלק מתפקידו יכול להסתובב בשטח העבודה ובכך יוכל לוודא בכל עת כי כל העובדים עומדים בנהלי הבטיחות ואיש אינו חורג. כך תוכלו להיות שקטים שבעת עבודות הקידוח כולם בטוחים ויש מי שדואג להם.

בדקו את שטח העבודה

לפני שניגשים לבצע קידוח וניסור בטון ובכלל כאשר מדובר בביצוע עבודות בנייה שונות, חשוב לבדוק את השטח מסביב. כדאי לוודא שקיר הבטון המנוסר אינו מהווה קיר תמך בבניין ובכך עלול לגרום לקריסה של הבניין. כמו כן, יש צורך לפנות את הקיר מחלקים שונים כמו למשל חלקי תקשורת, חשמל, אינסטלציה, גז ועוד. פגיעה בתשתיות מסוג אלה עלולה להביא לפגיעה בסביבה וכן לסכנה בטיחות עבור העובדים. בנוסף לכך וכחלק מסריקת שטח העבודה, כדאי לסרוק גם מסביב ולוודא שאין סכנת פגיעה לסביבה מהעבודות ואיש אינו נכנס למרחב הקידוח. מומלץ להציב חוט סימון ואף גדר בכדי להזהיר כי מדובר בשטח עבודת קידוח.

ודאו שאתם לא לבד

כלל חשוב נוסף בבטיחות בעבודות קידוח וניסור בטון הוא לעולם לא לעבוד לבד. עבודות מסוג אלה חייבות להתבצע לפחות בשניים, כאשר יש מי שמבצע את העבודות ויש מי שמשגיח על המבצע ודואג לבטיחותו. כך שגם יש וידוא כפול של נהלי הבטיחות וגם יש מישהו שיטפל במקרה של פציעה.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Picture of רפאל קונו
רפאל קונו

במשך הרבה שנות ניסיון בתחום הבנייה שיפוצים ובעיקר עבודות הריסה, יש לי הרבה ידע לתת לכם הגולשים אם אתם מוצאים טעות כל שהיא אנחנו נשמח שתיידעו אותנו כמה שיותר מהר כי בסך הכל אנחנו רוצים שיהיה חומר טוב לקוראים שלנו.

מומלצים בשבילכם

שיפוצים מומלצים לקיץ

4 שיפוצים מומלצים לקיץ

העונה החמה היא זמן אידיאלי לערוך שיפוץ בבית. השילוב בין מזג האוויר החמים, שעות האור הממושכות והזמן הרב שיש לכם בין כותלי הבית, זה בדיוק

קרא עוד »

רוצה לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית?

כשאנו אומרים שאנו מתחייבים להצעת מחיר הטובה ביותר אנו מתכוונים לכך.
מלאו את הפרטים:

קטגוריות

פוסטים אחרונים

השיחה הזו תחסוך לכם

*מתחייבים לספק שירות עד 48 שעות מרגע הפניה

דיסק יהלום
חייגו עכשיו

וקבלו ייעוץ והצעת מחיר במיוחד עבורך