לוגו יהלומי ניסור בטון חדש

כללי בטיחות לשיפוצים

5 כללי בטיחות קריטיים לעוסקים בשיפוצים
Picture of רפאל קונו
רפאל קונו

5 כללי בטיחות קריטיים לעוסקים בשיפוצים

שיפוץ מחולל מהפך משמעותי בבית וניתן להמציא מחדש את החלל על ידי תכנון ועיצוב נכון. אנשי מקצוע שעוסקים בשיפוצים יודעים בכמה עבודה כרוך שיפוץ וכמה חשוב לשמור על סביבת עבודה נקייה ומסודרת. אם החלטתם לשפץ בכוחות עצמכם או אתם נעזרים בחברת שיפוצים, חשוב שתקפידו על כללי בטיחות קריטיים לצמצום נזקים ולמניעת תאונות עבודה.

לפניכם 5 צעדים שיש לנקוט לבטיחות בפרויקט שיפוצים.

הכנת הבית לקראת השיפוץ

קשה מאוד לקיים שיפוץ בבית גדוש חפצים שעשויים לגרום לנפילות תוך כדי פעילות ואף להינזק כתוצאה מהשיפוץ. שלב ראשון, יש לפנות היטב את החלל ולאפשר מרחב תנועה מקסימלי, לתחום את אזור השיפוץ אם הוא חלקי ולהפריד אותו באופן מוחלט ממרחב המחיה, כדי שאף אחד לא ייקלע לאזור מועד לפורענות. מומלץ לאטום את האזור ולכסות היטב את החפצים והרהיטים על מנת שלא יינזקו בתהליך ולא יפריעו למשפצים בעבודתם.

הציוד קובע

אי אפשר להשתמש בציוד לא מתאים לביצוע שיפוץ יעיל וחלק מהעניין הוא לקבל הדרכה מתאימה על כלי העבודה הנכונים לביצוע העבודות הנדרשות. שימוש בכלי עבודה לא נכונים או לא יעילים עשוי לגרום לנזק לנכס עצמו וגם עשוי לפגוע במשפץ. יש ללמוד היטב על כל כלי, להשתמש בבלימה ידנית, במנגנונים האוטומטיים שנועדו לנעילת המכשיר כשהוא אינו בשימוש ולדאוג לתחזוקה נאותה של הכלים על מנת שיאריכו ימים.

מתלבשים בהתאם לשיפוץ

חשוב מאוד שיהיו לכם את הבגדים הנכונים ואת הציוד הנכון על מנת לבצע את העבודה בלי להיפגע. זכרו שבמהלך צביעה, אתם עלולים לנשום אדי צבע רעילים וכמובן כאשר מבצעים קידוחים מאסיביים רוצים להגן על העיניים, הרגליים וכפות הידיים ובסיטואציות מסוימות גם תידרש קסדה להגנה על הראש.

משקפי מגן מהווים פתרון מצוין, הן מעניקות הגנה מפני קרני UV מצוין לשיפוצים במרפסת או בחוץ, ניתן להרכיב על משקפיים אחרות, התייחסו לעמידה בתקני בטיחות, לציפוי נגד שריטות והעדיפו משקפי מגן שמגינות מפני אבק. במהלך השיפוץ יתכן רעש עוצמתי ולכן, כדאי להגן גם על השמיעה– הגנה זו תאפשר לכם גם להתמקד בפעולה מבלי הסחות דעת ורעשי רקע.

בחרו אוזניות מגן המפחיתות רעש נוחות ללבישה הניתנות להפעלה על סוללות. כפפות מגן קריטיות לעבודה. שימו לב שהכפפות עבות יחסית אך מתאימות לתפיסה של חפצים קלים ומחליקים. קיימות כפפות מסוגים שונים לעבודות שונות, בתנאי חום, קור, עבודה עם יציקה וחבלים.

נעלי בטיחות הן עוד פרט חשוב בתכנון המלתחה הבטיחותית שלכם לשיפוצים. רצוי להעדיף נעליים באישור מכון התקנים הישראלי, כשפנים הסוליה עשויה מסגסוגת מתכת קשיחה והסוליה אנטי סטטית. חשוב שהסוליה תהיה חזקה להשגת יציבות מקסימלית ושהנעל תהיה במידה המדויקת כדי לאפשר מרחב תנועה ואחיזה נוחה. מבחינת קסדות, המבחר עשיר וחשוב לבחור קסדה קלת משקל, רצוי עם רצועה שמאפשרת לקבע היטב את הקסדה.

ארגון וסדר – סוד ההצלחה

עבודת שיפוצים בטוחה תלויה במובנים רבים בתוכנית עבודה מסודרת. ברגע שמתכננים תוכנית שיפוצים, ניתן להתנהל בצורה יעילה יותר, ולבסס כל שלב בשיפוצים בטיימינג הנכון לו.

התכנון קריטי כי לא ניתן לעגל פינות ולקצר תהליכים בשיפוצים. בנושא זה, חשוב להקפיד תמיד על ניתוק החשמל לפני ביצוע עבודות שעשויות לגרום לבעיה או התחשמלות, לארוז היטב את הכלים שלא יהיו בהישג יד וללא השגחה, לאפסן פסולת ולאוורר היטב את הבית על מנת למנוע סכנה בריאותית.

במהלך שיפוץ מופרש הרבה אבק, אלרגנים וחלקיקים מזיקים לאוויר שעשויים לגרום לבעיות נשימה ולכן האוורור הוא חשוב ביותר.

פונים למומחים

ביצוע שיפוץ הוא פרויקט מורכב, אפילו בקנה מידה מצומצם. חשוב לשכור מומחי שיפוץ ואנשי מקצוע מיומנים המגיעים עם הציוד הנדרש, מכירים את הנהלים ויוכלו לבצע את השיפוץ בדרך הטובה ביותר על פי התקנות והנהלים. אם תחפשו שיפוצים ברחובות, תגלו מגוון חברות מובילות בתחום שיודעות לעבוד על פי כללי הבטיחות המחמירים כך שהשיפוץ שלכם יהיה בידיים הטובות ביותר!

אז מה היה לנו עד עכשיו?

Picture of רפאל קונו
רפאל קונו

במשך הרבה שנות ניסיון בתחום הבנייה שיפוצים ובעיקר עבודות הריסה, יש לי הרבה ידע לתת לכם הגולשים אם אתם מוצאים טעות כל שהיא אנחנו נשמח שתיידעו אותנו כמה שיותר מהר כי בסך הכל אנחנו רוצים שיהיה חומר טוב לקוראים שלנו.

מומלצים בשבילכם

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית

כשאנו אומרים שאנו מתחייבים להצעת מחיר הטובה ביותר אנו מתכוונים לכך.
מלאו את הפרטים:

קטגוריות

פוסטים אחרונים

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית - בהתחייבות!

השיחה הזו תחסוך לכם

*מתחייבים לספק שירות עד 48 שעות מרגע הפניה

דיסק יהלום
חייגו עכשיו

וקבלו ייעוץ והצעת מחיר במיוחד עבורך