לוגו יהלומי ניסור בטון חדש

איך חותכים בטון פלדה מחוזק?

חיתוך בטון המחוזק במוטות פלדה, הוא משימה לא פשוטה בכלל. פלדה משמשת לעתים קרובות כחומר גלם אשר מקנה יציבות ליסודות מבטון במבנים שונים, והיא עושה זאת בצורה טובה ויעילה.

יחד עם זאת, נוכחותה של הפלדה במשטח הבטון פירושה גם שכאשר עולה הצורך לחתוך בבטון, עלולות להיווצר בעיות ללא שימוש בכלים המתאימים ובטכניקת העבודה הנכונה. 

>> מדוע משתמשים ביהלומים בניסור בטון?

אילו כלים משמשים לניסור בטון פלדה מזוין? 

כאשר מנסים לנסר בטון פלדה מזוין באמצעות להבים סטנדרטיים, המשימה נדונה מראש לכשלון. הסיבה לכך היא שברגע שהלהב פוגע במוטות הפלדה של תומכות הבטון, הוא נשחק במקרה הטוב, ואף נשבר במקרה הפחות טוב. על מנת לבצע חיתוך של בטון פלדה מזוין, יהיה עליכם להשתמש בכלים הנכונים. במקרה הזה מסור עם דיסק יהלום הוא הבחירה הטובה ביותר למשימה. 

מדוע מסור יהלום הוא כלי העבודה הכי מתאים לחיתוך בטון פלדה מזוין?

להבי יהלום תוכננו במיוחד לחיתוך חומרים קשים מאוד, ופלדה בהחלט מתאימה להגדרה הזו. 

אולם חשוב לציין שגם אם החלטתם לנסר בטון מזוין באמצעות להב יהלום, שהוא כלי העבודה המתאים ביותר לניסור בטון מזוין, יהיה עליכם לוודא כי אתם משתמשים בלהב יהלום חדש.

>> קנייה חכמה: הלהבים הטובים ביותר לניסור וקידוח בבטון

למה חשוב לחתוך בטון פלדה מזוין רק עם להב יהלום חדש?

הסיבה לכך שמומלץ לבצע חיתוך של בטון פלדה מזוין בעזרת מסור יהלום עם להב יהלום חדש, נעוצה בכך שלמעשה כל עבודת ניסור אשר מתבצעת באמצעות להב יהלום, מביאה באופן הדרגתי לשחיקת ציפוי היהלומים על הלהב. אחרי הכל, להבי יהלום הם קצת כמו נייר זכוכית, רק שבמקרה הזה מדובר בכלי עבודה שהלהב שלו מצופה ביהלומים ולא בגרגרי זכוכית או חומר שוחק אחר בעלות נמוכה.

הסיבה לכך שחיתוך מוטות פלדה המשמשים לחיזוק בטון מזוין הוא עבודה למקצוענים בלבד

ישנם משטחי בטון שנוצקים על גבי מוטות פלדה או מוטות ברזל שמקובעים למבנה לפני שלב יציקת הבטון. שילוב של מוטות פלדה בבטון נפוץ במיוחד בהקשר של הנחת היסודות למבנים, למשל. מטרתם של מוטות הפלדה היא למעשה לקבע את הבטון למקומו, ולמנוע את תזוזתו והיווצרות של סדקים בו. משטחי בטון עם מוטות פלדה הם חזקים להפליא, במכוון, היות ומבנים שלמים נתמכים בהם. זהו עניין שחשוב להביא בחשבון כאשר מתכננים לבצע שינויים במבנה, ובפרט אם צריך לבצע הרחבות למבנה שיש בו קורות מבטון פלדה מזוין או חגורת בטון פלדה מזוין.

אף בהחלט קיימת אפשרות לנסר מוטות פלדה המשמשים לחיזוק בטון מזוין באמצעות ציוד ניסור מקצועי כמו מסור יהלום עם להב יהלום איכותי, במרבית המקרים נדרשת מיומנות גבוהה בביצוע המלאכה באופן יעיל, אסתטי, נקי ובטיחותי, ולכן עדיף להותיר עבודות חיתוך בטון מסוג זה לידי אנשי מקצוע המתמחים בניסור בטון פלדה מזוין. אחת הסיבות העיקריות לכך, היא בין היתר שכאשר מנסרים קירות או יסודות, חשוב להיזהר מפגיעה בכבלי תקשורת, צנרת, כבלים חשמליים, וכל תשתית מבנית אחרת שעלולה שלא להתגלות בסריקות בגלל נוכחותם של מוטות הפלדה בבטון, אשר עלולים להסוות אותם.

>> 6 סיבות למה כדאי לכם להשאיר את עבודת הניסור בטון למקצוענים

על אילו כללי בטיחות חשוב במיוחד להקפיד כאשר מנסרים בטון פלדה מזוין?

אם אתם משוכנעים במאת האחוזים ביכולת שלכם לבצע חיתוך של משטח מבטון פלדה מזוין בצורה בטיחותית, תוכלו לשכור או לרכוש מסור רטוב לניסור בטון ביהלום עם להבי יהלום מקצועיים.

על מנת להבטיח שעבודת חיתוך בטון הפלדה המזוין מתבצעת באופן הבטיחותית ביותר, יש להקפיד על כללי האצבע הבאים:

  • בצעו מדידה מדויקת של קו החיתוך – זכרו כי קשה יחסית לבצע חיתוכים מדויקים בזוויות ספציפיות כשמנסרים בטון, אז חשוב להשאיר קצת מרחב תמרון מעבר לקו הניסור שמדדתם.
  • סמנו את קו החיתוך שמדדתם באמצעות סמן גלוי מאוד – כזה שלא ישטף בעת השימוש במסור הרטוב. הקפידו לצלם את הסימון כדי שיהיה לכם רפרנס, ליתר ביטחון.
  • בחרו מסור יהלום שיאפשר לכם לבצע את העבודה בקלות – אם אתם מנסרים קיר בטון, למשל, מסור יהלום הידראולי ייתן מענה טוב לצורך שלכם.
  • השתמשו תמיד בציוד בטיחות בעת חיתוך בטון – שאיפת אבק או כניסת אבק לעיניים עלולות להזיק מאוד לבריאותכם, ולכן עטיית מסכה להגנת נשימה הכוללת מפוח ומשקפי מגן לעיניים היא לא פחות מאשר קריטית, וכך גם נעילת מגפי בטיחות עם כיפת פלדה וכפפות עמידות.
  • השתמשו תמיד בלהב יהלום חדש – ואפשרו למסור להתחמם לפני שמתחילים לעבוד, כך שהלהב יוכל להסתובב במהירות הנכונה.

בשורה התחתונה, אם תעשו שימוש במסור יהלום מהסוג הנכון ובלהב מתאים לניסור בטון פלדה מזוין, תגלו שהבטון נחתך בקלות רבה, ושאפילו מוטות הפלדה אינם מהווים בעיה. להב יהלום חדש אמור לחתוך דרך מוטות הפלדה בבטון מבלי שאפילו תבחינו בכך שהגעתם אליהם.

איך חותכים בטון פלדה מזוין בצורה נקיה?

בחיתוך בטון פלדה מזוין ניתן להקל על עבודת המסור על ידי הזרמת מים לכיוון הלהב, במטרה לקרר אותו. יש לכך תועלת כפולה: הזרמת המים גם מונעת ממסור היהלום להתחמם יתר על המידה (מה שמקצר את חיי דיסק היהלום), וגם מסייעת להפחית את כמות האבק שלהב היהלום מרחיף מעלה בזמן ניסור הבטון. 

מי מספק שירותי חיתוך בטון פלדה מזוין במסור יהלום מקצועי?

אם אתם זקוקים לשירות של ניסור בטון פלדה מזוין שמתבצע בצורה בטיחותית, איכותית ואמינה בכלים המתקדמים ביותר, אנו בחברת יהלוMי ניסור בטון ביהלום, נשמח לעמוד לרשותכם. חיתוך בטון ביהלום זו המומחיות שלנו ולכן אנו מעסיקים את אנשי המקצוע הטובים והמנוסים ביותר בתחום חיתוך הבטון. העובדים שלנו מגיעים לכל מקום בארץ – בין אם מדובר על ניסור בטון לצרכים תעשייתיים או חיתוך בטון בפרויקט מגורים. 

הניסיון שלנו הוא ההצלחה שלכם! צרו קשר בהקדם ותקבלו הצעת מחיר משתלמת בהתאמה אישית לצרכים ולפרויקט שלכם.

>> למחירון שלנו לחצו כאן

אז מה היה לנו עד עכשיו?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Picture of רפאל קונו
רפאל קונו

במשך הרבה שנות ניסיון בתחום הבנייה שיפוצים ובעיקר עבודות הריסה, יש לי הרבה ידע לתת לכם הגולשים אם אתם מוצאים טעות כל שהיא אנחנו נשמח שתיידעו אותנו כמה שיותר מהר כי בסך הכל אנחנו רוצים שיהיה חומר טוב לקוראים שלנו.

מומלצים בשבילכם

שיפוצים מומלצים לקיץ

4 שיפוצים מומלצים לקיץ

העונה החמה היא זמן אידיאלי לערוך שיפוץ בבית. השילוב בין מזג האוויר החמים, שעות האור הממושכות והזמן הרב שיש לכם בין כותלי הבית, זה בדיוק

קרא עוד »

רוצה לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית?

כשאנו אומרים שאנו מתחייבים להצעת מחיר הטובה ביותר אנו מתכוונים לכך.
מלאו את הפרטים:

קטגוריות

פוסטים אחרונים

השיחה הזו תחסוך לכם

*מתחייבים לספק שירות עד 48 שעות מרגע הפניה

דיסק יהלום
חייגו עכשיו

וקבלו ייעוץ והצעת מחיר במיוחד עבורך