לוגו יהלומי ניסור בטון חדש

איך להכין את השטח להקמת מבנה חדש?

Picture of רפאל קונו
רפאל קונו

הכנת השטח לקראת הקמתו של מבנה חדש היא חיונית, וזה למעשה שלב קריטי בכל פרויקט בניה. יש לו השפעה גדולה מאוד על התהליך, על האיכות ועל התוצאה הסופית. אז לפני שאתם מתחילים, הנה כמה צעדים בסיסיים וחשובים שכדאי לקחת בחשבון.

הבהרה: אנחנו חברה שמספקת שירותי ניסור בטון – מאמר זה בא לתת ערך בלבד, אנו לא נותנים שירותים של הכנות שטח לבנייה.

1 – בדיקת השטח

לפני כל פעולה אחרת, חשוב לבצע סריקה מעמיקה ולבדוק היטב את השטח. בשלב זה ניתן לבצע סקר קרקע כדי להכיר טוב יותר את התכונות שלה, וכן כדי לזהות בעיות הקשורות בקרקע רכה או במי תהום. בתהליך הזה ניתן לזהות גם תשתיות קיימות ולוודא שהמקום מתאים לפרויקט הבנייה המתוכנן, ולשימוש העתידי בקרקע.

2 – הריסות מבנים קיימים

לפני בנייתו של כל מבנה, בין אם בבניית מבנים ניידים או קבועים, יש לבצע הריסה של כל מבנה (או חלק ממבנה) שקיים במקום. פעולת ההריסה חייבת להתבצע באופן בטוח ומקצועי מאוד, על ידי קבלן הריסות מנוסה. זאת נקודה שאי אפשר להדגיש מספיק, שכן הריסת מבנה יכולה להפוך למסוכנת בהיעדר המכשור המתאים ואנשי המקצוע המומחים. חוץ מזה, בסוף התהליך נדרש גם פינוי מסודר של הפסולת בהתאם לתקנות, וחברה מתמחה יכולה להציע גם את השירות הזה (לרוב כשירות נפרד).

3 – הכנת הקרקע

עם השלמת סקר הקרקע, ולאחר הריסת המבנה הקיים, הגיע הזמן להכין את הקרקע לפרויקט הבנייה. בשלב זה הדגש הוא על תנאי השטח, ובפרט על יישור הקרקע, הסרת השכבה העליונה והכנת היסודות. במידת הצורך ייתכן שתידרש פעולה ממוקדת לשיפור התכונות של הקרקע, ובמטרה להבטיח את היציבות שלה.

4 – הכנת התשתיות

המבנה היפה והמרשים ביותר יהיה חסר תועלת ללא תשתיות מתאימות, ולכן יש לתכנן אותן כבר בשלב הזה, ועוד לפני תחילת הבנייה. תכנון התשתיות מתייחס לכל מערכת שתידרש, לרבות מערכות מים, ביוב, חשמל ותקשורת. ככל שהתכנון יתבצע באופן מקצועי ומסודר, כך ניתן לחסוך לא מעט כסף והרבה מאוד כאבי ראש בהמשך הדרך.

5 – הכנת היסודות

הקרקע מוכנה, התשתיות תוכננו בקפידה וכעת הגיע הזמן להכין את היסודות של המבנה. בין אם מדובר במבנה נייד או קבוע, נמוך או גבוה, לצורך פרטי או לשימוש תעשייתי, שוב לוודא כי היסודות מתאימים לסוג המבנה ותכונות הקרקע. זהו הבסיס להמשך העבודה, ותהליך הבנייה כולו.

בנייה קלה

חמשת השלבים האלה חשובים מאוד, והם חלק בלתי נפרד מכל פרויקט בנייה, בין אם מדובר בבניית מבנה חדש בקרקע שלא נעשה בה שימוש קודם, ובין אם בהריסת מבנה קיים לצורך הקמת מבנה אחר. כך או כך, יש להכין את הקרקע היטב, לפנות את השטח מכל פסולת קיימת ושאריות של מבנה קודם, ולתכנן את התשתיות ואת היסודות בצורה טובה. אם תפעלו נכון וחכם, תקבלו תוצאה מצוינת, ובעיקר איכותית ויציבה מאוד.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

Picture of רפאל קונו
רפאל קונו

במשך הרבה שנות ניסיון בתחום הבנייה שיפוצים ובעיקר עבודות הריסה, יש לי הרבה ידע לתת לכם הגולשים אם אתם מוצאים טעות כל שהיא אנחנו נשמח שתיידעו אותנו כמה שיותר מהר כי בסך הכל אנחנו רוצים שיהיה חומר טוב לקוראים שלנו.

מומלצים בשבילכם

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית

כשאנו אומרים שאנו מתחייבים להצעת מחיר הטובה ביותר אנו מתכוונים לכך.
מלאו את הפרטים:

קטגוריות

פוסטים אחרונים

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית - בהתחייבות!

השיחה הזו תחסוך לכם

*מתחייבים לספק שירות עד 48 שעות מרגע הפניה

דיסק יהלום
חייגו עכשיו

וקבלו ייעוץ והצעת מחיר במיוחד עבורך