לוגו יהלומי ניסור בטון חדש

איתור נזילות מתחת לבטון

*הבהרה* אנו לא נותנים שירותי איתור נזילות – מאמר זה בא לתת ידע בלבד. אנו נותנים שירותי ניסור וקידוח בטון.

כאשר נזילה מתרחשת מתחת לפני השטח, לא תמיד ניתן יהיה לראות סימנים חיצוניים, אך במידה ולא "נתפוס" את הנזילה בזמן ונטפל זה, הנזק רק ילך ויחמיר. 

לכן חשוב להיות מודעים לסימנים המעידים על נזילה סמויה כגון:

  • חשבון מים גדול ללא סיבה ידועה
  • קצרי חשמל במבנה 
  • לחץ מים חלש מהרגיל
  • ריח טחב או עובש
  • התפתחות כתמי רטיבות על הרצפות, הקירות או התקרות
  • ועוד

במידה ואתם נתקלים בסימנים הללו ייתכן ויש נזילה כבר תקופה ממושכת ולכן חשוב במיוחד להזמין אנשי מקצוע לאיתור נזילות ללא כל דיחוי.

איתור נזילות – הליך לא פולשני

מקורן של מרבית הנזילות הסמויות הוא בצנרת תת קרקעית הממוקמת מתחת לריצוף המבנה, משטח בטון, או ריצופים וחיפויי קרקע אחרים. 

בעבר, איתור נזילות מתחת לבטון, נערך באופן פולשני והיה כרוך בהרס רב, מאחר והיה צורך להגיע באמצעים פיזיים אל הצנרת על ידי קדיחה בתשתיות הבטון. כיום, למרבה המזל, ישנם אמצעים טכנולוגיים מתקדמים המאפשרים לבצע איתור נזילות באופן לא פולשני ומבלי לגרום לנזקים לרכוש או לתשתיות. 

אחד מהאמצעים הפופולריים ביותר שבהם משתמשים לצורך איתור נזילות הוא מצלמה תרמית. איתור נזילות באמצעות מצלמה תרמית מאפשר סריקה אפקטיבית ולא פולשנית, גם מתחת לחיפויי קרקע שונים כגון ריצוף, או חיפוי בטון. המצלמה סורקת את המבנה בכדי לייצר מיפוי תרמי של התשתית במקום וכך ניתן לקבל תמונה של הפרשי הטמפרטורה באזורים השונים. ברגע שניתן להבחין היכן מתרחשים הבדלי הטמפרטורה ניתן לקבל מושג לגבי מיקום הנזילה. 

אמצעי נוסף שבו נערך שימוש לצורך צילום קווי ביוב ואיתור נזילות מתחת למשטחי בטון הינו מצלמת סיב אופטי. מדובר במצלמה קטנה, אותה מכניסים אל הצנרת באופן לא פולשני בכדי לקבל תמונה של מצב הצנרת והתשתיות ולזהות היכן מתרחשת הנזילה, הגורמים להיווצרותה והמצב בשטח. 

עוד אמצעי לאיתור נזילות הינו חיישן גז – בכדי לאתר נזילה עם חיישן גז, איש המקצוע מרוקן את מערכת המים ומזרים אליה אליה גז חנקן. לאחר החדרת הגז, עוברים עם חיישן גז לאורך הצנרת בכדי לגלות היכן מתרחשת דליפה של הגז מהצנרת. עם זאת, חשוב לציין כי ישנה בעיה לבצע איתור נזילות באמצעות גז במידה והצנרת נמצאת מתחת ליציקת בטון, מאחר והבטון חוסם את פעפוע הגז למעלה. לכן, במקרים של איתור נזילות מתחת לבטון ברוב המקרים ייעשה שימוש במצלמה תרמית.

לסיכום

בזכות שיטות מתקדמות לאיתור נזילות, כגון איתור נזילות באמצעות מצלמה תרמית או באמצעות מצלמת סיב אופטי, ניתן כיום לאתר נזילות ביעילות ורמת דיוק גבוהה מתחת למשטחים שונים, כולל יציקות בטון.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Picture of רפאל קונו
רפאל קונו

במשך הרבה שנות ניסיון בתחום הבנייה שיפוצים ובעיקר עבודות הריסה, יש לי הרבה ידע לתת לכם הגולשים אם אתם מוצאים טעות כל שהיא אנחנו נשמח שתיידעו אותנו כמה שיותר מהר כי בסך הכל אנחנו רוצים שיהיה חומר טוב לקוראים שלנו.

מומלצים בשבילכם

בניית שלד

בניית שלד

שלד המבנה, בדומה למערכת השלד בגוף האנושי, הוא זה שמבטיח את היציבות של המבנה כולו. לכן זהו גם השלב הראשון בכל פרויקט בנייה, ואין ספק

קרא עוד »
שיטת בניה קנדית

שיטת בניה קנדית

זו אחת משיטות הבניה המתקדמות בעולם, ובשנים האחרונות היא נכנסה גם אלינו, לישראל. אז בואו נכיר לעומק את שיטת הבניה הקנדית, ונדבר על: אנחנו בחברת

קרא עוד »
איך הורסים מבנים בתמא 38

איך הורסים מבנים בתמ"א 38?

פרויקטים של תמ"א 38 הם פרויקטים גדולים מאוד, בלשון המעטה. היערכות נכונה היא המפתח להצלחה, ויש כמה דברים שכדאי לעשות לפני שיוצאים לדרך. הנה רשימה

קרא עוד »
שיפוצים מומלצים לקיץ

4 שיפוצים מומלצים לקיץ

העונה החמה היא זמן אידיאלי לערוך שיפוץ בבית. השילוב בין מזג האוויר החמים, שעות האור הממושכות והזמן הרב שיש לכם בין כותלי הבית, זה בדיוק

קרא עוד »

רוצה לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית?

כשאנו אומרים שאנו מתחייבים להצעת מחיר הטובה ביותר אנו מתכוונים לכך.
מלאו את הפרטים:

קטגוריות

פוסטים אחרונים

השיחה הזו תחסוך לכם

*מתחייבים לספק שירות עד 48 שעות מרגע הפניה

דיסק יהלום
חייגו עכשיו

וקבלו ייעוץ והצעת מחיר במיוחד עבורך