יהלומי ניסור וקידוח בטון

איתור נזילות מתחת לבטון

*הבהרה* אנו לא נותנים שירותי איתור נזילות – מאמר זה בא לתת ידע בלבד. אנו נותנים שירותי ניסור וקידוח בטון.

כאשר נזילה מתרחשת מתחת לפני השטח, לא תמיד ניתן יהיה לראות סימנים חיצוניים, אך במידה ולא "נתפוס" את הנזילה בזמן ונטפל זה, הנזק רק ילך ויחמיר. 

לכן חשוב להיות מודעים לסימנים המעידים על נזילה סמויה כגון:

  • חשבון מים גדול ללא סיבה ידועה
  • קצרי חשמל במבנה 
  • לחץ מים חלש מהרגיל
  • ריח טחב או עובש
  • התפתחות כתמי רטיבות על הרצפות, הקירות או התקרות
  • ועוד

במידה ואתם נתקלים בסימנים הללו ייתכן ויש נזילה כבר תקופה ממושכת ולכן חשוב במיוחד להזמין אנשי מקצוע לאיתור נזילות ללא כל דיחוי.

איתור נזילות – הליך לא פולשני

מקורן של מרבית הנזילות הסמויות הוא בצנרת תת קרקעית הממוקמת מתחת לריצוף המבנה, משטח בטון, או ריצופים וחיפויי קרקע אחרים. 

בעבר, איתור נזילות מתחת לבטון, נערך באופן פולשני והיה כרוך בהרס רב, מאחר והיה צורך להגיע באמצעים פיזיים אל הצנרת על ידי קדיחה בתשתיות הבטון. כיום, למרבה המזל, ישנם אמצעים טכנולוגיים מתקדמים המאפשרים לבצע איתור נזילות באופן לא פולשני ומבלי לגרום לנזקים לרכוש או לתשתיות. 

אחד מהאמצעים הפופולריים ביותר שבהם משתמשים לצורך איתור נזילות הוא מצלמה תרמית. איתור נזילות באמצעות מצלמה תרמית מאפשר סריקה אפקטיבית ולא פולשנית, גם מתחת לחיפויי קרקע שונים כגון ריצוף, או חיפוי בטון. המצלמה סורקת את המבנה בכדי לייצר מיפוי תרמי של התשתית במקום וכך ניתן לקבל תמונה של הפרשי הטמפרטורה באזורים השונים. ברגע שניתן להבחין היכן מתרחשים הבדלי הטמפרטורה ניתן לקבל מושג לגבי מיקום הנזילה. 

אמצעי נוסף שבו נערך שימוש לצורך צילום קווי ביוב ואיתור נזילות מתחת למשטחי בטון הינו מצלמת סיב אופטי. מדובר במצלמה קטנה, אותה מכניסים אל הצנרת באופן לא פולשני בכדי לקבל תמונה של מצב הצנרת והתשתיות ולזהות היכן מתרחשת הנזילה, הגורמים להיווצרותה והמצב בשטח. 

עוד אמצעי לאיתור נזילות הינו חיישן גז – בכדי לאתר נזילה עם חיישן גז, איש המקצוע מרוקן את מערכת המים ומזרים אליה אליה גז חנקן. לאחר החדרת הגז, עוברים עם חיישן גז לאורך הצנרת בכדי לגלות היכן מתרחשת דליפה של הגז מהצנרת. עם זאת, חשוב לציין כי ישנה בעיה לבצע איתור נזילות באמצעות גז במידה והצנרת נמצאת מתחת ליציקת בטון, מאחר והבטון חוסם את פעפוע הגז למעלה. לכן, במקרים של איתור נזילות מתחת לבטון ברוב המקרים ייעשה שימוש במצלמה תרמית.

לסיכום

בזכות שיטות מתקדמות לאיתור נזילות, כגון איתור נזילות באמצעות מצלמה תרמית או באמצעות מצלמת סיב אופטי, ניתן כיום לאתר נזילות ביעילות ורמת דיוק גבוהה מתחת למשטחים שונים, כולל יציקות בטון.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

Facebook
Twitter
LinkedIn
רפאל קונו
רפאל קונו

במשך הרבה שנות ניסיון בתחום הבנייה שיפוצים ובעיקר עבודות הריסה, יש לי הרבה ידע לתת לכם הגולשים אם אתם מוצאים טעות כל שהיא אנחנו נשמח שתיידעו אותנו כמה שיותר מהר כי בסך הכל אנחנו רוצים שיהיה חומר טוב לקוראים שלנו.

מומלצים בשבילכם

ניסור משטחי בטון

כמה זמן לוקח לבטון להתייבש?

בכל הנוגע לייבוש בטון, חשוב לקחת בחשבון מספר גורמי מפתח חשובים המשפיעים על רמת עמידות של התוצר הסופי. ככל שהליך ההתייבשות יהיה נכון יותר, משטח

קרא עוד »
בטון סדוק

האם ניתן לתקן בטון סדוק?

בטון הוא אחד מחומרי הבניין העתיקים ביותר הידועים לאדם. אולם למרות עמידותו הרבה לאורך זמן, למרבה הצער, במצטבר, הבטון אינו מתמודד היטב עם לחצים סביבתיים,

קרא עוד »

רוצה לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית?

כשאנו אומרים שאנו מתחייבים להצעת מחיר הטובה ביותר אנו מתכוונים לכך.
מלאו את הפרטים:

קטגוריות

פוסטים אחרונים

השיחה הזו תחסוך לכם

*מתחייבים לספק שירות עד 48 שעות מרגע הפניה

דיסק יהלום
חייגו עכשיו

וקבלו ייעוץ והצעת מחיר במיוחד עבורך