יהלומי ניסור וקידוח בטון

האם אפשרי להוסיף חלון בקיר קבוע ומה כדאי לקחת בחשבון?

נתחיל מהתשובה לשאלה זו: כן. אכן ניתן להוסיף חלון בקיר קבוע חיצוני, באמצעות ניסור וחיתוך בטון. במאמר זה נסביר האם ניתן להוסיף חלון לקיר חיצוני בכל מצב ובכל בית ונפרט אודות הדברים אותם יש לקחת בחשבון בעת ההחלטה להוסיף חלון לקיר הבית. 

מה אומר החוק על פתיחת חלון בקיר חיצוני?

מבחינת החוק, אם בעל דירה מעוניין להוסיף חלון חדש או להרחיב חלון בקיר המשותף של מעטפת הבניין המשותף, הוא חייב לקבל תחילה את הסכמתם הדיירים המשתתפים באסיפה הכללית של הבניין המשותף, שכן פעולה זו יכולה לפגוע בשווי הערך של הבניין המשותף. ההיגיון העומד בבסיס חובה זאת הוא שכל מה שמזיק או יכול להזיק לדירות האחרות בבית המשותף או לרכוש המשותף בבניין מהווה פגיעה, ודי בפגיעה זאת (גם אם היא אינה מערבת נזק ממשי) על מנת לערב את המפקח, וזאת על מנת שזה יורה על הוראת צו מניעה לביצוע של פעולת הוספת חלון בקיר קבוע. 

למרות כל זאת, חשוב לדעת שקיימים פסקי דין שקבעו שפריצת חלונות יכולה להיות מוגדרת כשימוש רגיל וסביר ויש גם מקרים בהם נקבע שפריצת חלון בגודל קטן מאוד בקיר המשותף אינו מהווה פגיעה ברכוש המשותף, שכן הדבר אינו מפריע לאיש. אך בואו לא ננסה להסתמך על מקרים חריגים אלו. בשורה התחתונה, ניתן לומר שבהחלט אפשר להוסיף או להרחיב חלון על פי חוק, בהתאם למיקום בו מוסיפים חלון בבניין.

איך מתבצע תהליך פתיחת החלון בקיר?

אנו בחברת יהלומי ניסור בטון מלווים אתכם משלב הייעוץ ועד לסיומו המוצלח של ניסור הקיר. הליווי כולל את תכנון הפרויקט ואת קבלת האישורים המתאימים, וכמובן תמיד נשאף להשלמת הפרויקט בזמן, וכל זאת במיומנות גבוהה ובמחירים הטובים בישראל.

כמה עולה לפתוח חלון בקיר קבוע?

באזור ה350₪ למטר חיתוך – בשביל לקבל הצעת מחיר מדויקת עבורכם צרו איתנו קשר באחת מן הדרכים המופיעות באתר ונשמח לעמוד לשירותכם!

היהלום והחלון – השילוב המושלם

כמובן שניתן לפתוח חלון בקירות פנימיים בבית, אך לרוב הכוונה היא אל פתיחת או הרחבת חלון קיים בקיר חיצוני של הבניין, כולל פתיחת חלון ממ"ד. יצירת פתח חלון מחייבת שימוש במכשירים וכלים מיוחדים וזאת באמצעות אנשי מקצוע מומחים שיודעים כיצד להפעיל מכשור זה. 

דבר נוסף, גם אם שכרתם את שירותיו של מומחה לתיקון תריסים ואילו זה עדכן אתכם שעל מנת לתקן ולקבע את התריס מחדש או להתקין תריס חדש הוא חייב להרחיב את פתח החלון הקיים. 

נקודות חשובות אותן יש לקחת בחשבון טרם הוספת חלון הן רמת החוזק של הקיר והיכולת לפתוח פתח חלון מדויק בגודלו באותו הקיר. נכון להיום, הדרך הטובה ביותר לפתיחת חלון בקיר חיצוני הנה באמצעות ניסור בטון, שכן באמצעות שיטה זאת ניתן לבצע חיתוך בכל סוג קיר באופן בטוח ומדויק. ניסור בטון באמצעות יהלום יאפשר חיתוך בקירות בטון, דבר אשר הופך שיטה זו למועדפת גם בכל הקשור אל ניסור חלון בממ"ד. הניסור תמיד יתבצע באמצעות מסורים מסוגים שונים, כאשר העדיפות היא בדרך כלל  למסור יהלום משונן.

לסיכום, אפשר להוסיף חלון בקיר קבוע וחיצוני וזאת לאחר שיש בידיכם היתר בנייה על פי חוק מהרשות המקומית. אם מדובר על הוספת חלון בקיר תומך, יש לקבל אישור  ממהנדס העיר וזאת טרם ביצועה של העבודה ותמיד חשוב להשתמש בשיטת הניסור בטון הרטוב, שיטה אשר מבטיחה שליטה בכמות האבק הרעיל באוויר בעת ביצוע העבודה. בהצלחה!

אז מה היה לנו עד עכשיו?

Facebook
Twitter
LinkedIn
רפאל קונו
רפאל קונו

במשך הרבה שנות ניסיון בתחום הבנייה שיפוצים ובעיקר עבודות הריסה, יש לי הרבה ידע לתת לכם הגולשים אם אתם מוצאים טעות כל שהיא אנחנו נשמח שתיידעו אותנו כמה שיותר מהר כי בסך הכל אנחנו רוצים שיהיה חומר טוב לקוראים שלנו.

מומלצים בשבילכם

ניסור משטחי בטון

כמה זמן לוקח לבטון להתייבש?

בכל הנוגע לייבוש בטון, חשוב לקחת בחשבון מספר גורמי מפתח חשובים המשפיעים על רמת עמידות של התוצר הסופי. ככל שהליך ההתייבשות יהיה נכון יותר, משטח

קרא עוד »
בטון סדוק

האם ניתן לתקן בטון סדוק?

בטון הוא אחד מחומרי הבניין העתיקים ביותר הידועים לאדם. אולם למרות עמידותו הרבה לאורך זמן, למרבה הצער, במצטבר, הבטון אינו מתמודד היטב עם לחצים סביבתיים,

קרא עוד »

רוצה לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית?

כשאנו אומרים שאנו מתחייבים להצעת מחיר הטובה ביותר אנו מתכוונים לכך.
מלאו את הפרטים:

קטגוריות

פוסטים אחרונים

השיחה הזו תחסוך לכם

*מתחייבים לספק שירות עד 48 שעות מרגע הפניה

דיסק יהלום
חייגו עכשיו

וקבלו ייעוץ והצעת מחיר במיוחד עבורך