לוגו יהלומי ניסור בטון חדש

איך הורסים מבנים בתמ"א 38?

פרויקטים של תמ"א 38 הם פרויקטים גדולים מאוד, בלשון המעטה. היערכות נכונה היא המפתח להצלחה, ויש כמה דברים שכדאי לעשות לפני שיוצאים לדרך. הנה רשימה מסודרת שתקל עליכם את ההכנות.

1 – תכנון מוקדם ומפורט ככל האפשר

לפני כל פעולה אחרת, כדאי לוודא שיש תוכנית עבודה ברורה ומסודרת מאוד, המתייחסת לכל שלבי ההריסה של המבנה. בשלב הזה רצוי לזהות סיכונים פוטנציאליים, וכן להגדיר מראש איך ניתן להתמודד עם כל אחד מהם. זה יחסוך לכם לא מעט זמן וכאבי ראש לאורך הדרך, וכדאי שיהיו לכם תמיד תוכניות, היתרים ומסמכים אחרים, שתוכלו לגשת אליהם בכל זמן שתצטרכו.

2 – בדיקת המבנה הקיים

המבנה המיועד להריסה חייב לעבור בחינה יסודית ומעמיקה מאוד. הבדיקה הזו מאפשרת איתור של בעיות מבניות ושל אתגרים אחרים שעלולים לסכן את העבודה כולה. בפרט יש לבדוק את המערכות והתשתיות הקיימות, לרבות תשתיות מים, גז ותקשורת. לפני תחילת ההריסה חשוב גם לוודא כי כל המערכות נותקו באופן מסודר ובטוח, כדי למנוע תקלות ונזקים.

3 – הכנת התנאים בשטח

הצוות האחראי על תהליך ההריסה ניצב בפני משימה המחייבת דיוק מקסימלי ומקצועיות ללא פשרות. ראוי שהצוות יקבל את כל התנאים האופטימליים לצורך ביצוע המשימה הזו, מציוד בטיחות איכותי, דרך מכשור מתקדם ועד מרחב ייעודי גם למנוחה והתרעננות. הכלל האחרון חשוב בוודאי כאשר העבודה מתבצעת בימים קרים וגשומים, וכן בימי הקיץ הלוהטים ביותר. בעזרת אוהל קונסטרוקציה או פתרון יצירתי אחר ניתן להציע פינת מנוחה והתרעננות, דרך טובה לשפר את הפוקוס בעבודה לאורך זמן.

4 – הקפדה על כללי בטיחות

הנושא החשוב ביותר הוא הבטיחות, והוא מנצח כל סעיף אחר שנמצא אולי ברשימה שלכם. הפרויקט חייב להתבצע בצורה מקצועית וללא פשרות, ובעיקר הוא חייב להתבצע באופן בטוח לרווחתם ולשלומם של כל הנוכחים באתר. זה אומר שיש לצייד אותם בציוד מגן אישי הכולל קסדות, משקפי מגן ואפילו נעלי עבודה ייעודיות. כדאי לבצע הדרכות בטיחות באופן קבוע, ולוודא את השליטה שלהם בכל כללי הבטיחות לפני שייכנסו אל האתר.

5 – טיפול בפסולת הבניין

הריסת המבנה עומדת להוביל להיווצרותה של פסולת רבה מאוד. היא כמובן לא תיעלם מעצמה בתום התהליך, ולמעשה יש לדאוג לפינוי שלה באופן בטוחה ועל פי כל התקנות הקיימות. כדאי לקבוע מראש מי אחראי לפינוי הפסולת, וכן שהיא תפונה לאתר מורשה בלבד, בכפוף לדרישות המשרד להגנת הסביבה.

6 – תקשורת ותיאום כל העת

תקשורת טובה ותיאום מושלם בין כל הגורמים המעורבים הם קריטיים, והם ישפיעו על הצלחת הפרויקט. לכן חשוב לוודא שיש לכם את אמצעי התקשורת הזמינים כדי שתוכלו ליצור קשר במהירות עם כל מי שתצטרכו, לרבות הקבלנים, הפועלים והיועצים שנמצאים שם כדי להציע מענה מדויק בזמן הנכון.

ביצוע מדויק

עבודה מקצועית ותכנון מדויק הם שני מרכיבים בסיסיים שיאפשרו לכם להגיע להצלחה. ככל שתעבדו נכון ותייצרו את התנאים האופטימליים להתנעת התהליך, תבטיחו ביצוע מעולה בסטנדרטים הכי גבוהים שיש. בהצלחה!

אז מה היה לנו עד עכשיו?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Picture of רפאל קונו
רפאל קונו

במשך הרבה שנות ניסיון בתחום הבנייה שיפוצים ובעיקר עבודות הריסה, יש לי הרבה ידע לתת לכם הגולשים אם אתם מוצאים טעות כל שהיא אנחנו נשמח שתיידעו אותנו כמה שיותר מהר כי בסך הכל אנחנו רוצים שיהיה חומר טוב לקוראים שלנו.

מומלצים בשבילכם

בניית שלד

בניית שלד

שלד המבנה, בדומה למערכת השלד בגוף האנושי, הוא זה שמבטיח את היציבות של המבנה כולו. לכן זהו גם השלב הראשון בכל פרויקט בנייה, ואין ספק

קרא עוד »
שיטת בניה קנדית

שיטת בניה קנדית

זו אחת משיטות הבניה המתקדמות בעולם, ובשנים האחרונות היא נכנסה גם אלינו, לישראל. אז בואו נכיר לעומק את שיטת הבניה הקנדית, ונדבר על: אנחנו בחברת

קרא עוד »
איך הורסים מבנים בתמא 38

איך הורסים מבנים בתמ"א 38?

פרויקטים של תמ"א 38 הם פרויקטים גדולים מאוד, בלשון המעטה. היערכות נכונה היא המפתח להצלחה, ויש כמה דברים שכדאי לעשות לפני שיוצאים לדרך. הנה רשימה

קרא עוד »
שיפוצים מומלצים לקיץ

4 שיפוצים מומלצים לקיץ

העונה החמה היא זמן אידיאלי לערוך שיפוץ בבית. השילוב בין מזג האוויר החמים, שעות האור הממושכות והזמן הרב שיש לכם בין כותלי הבית, זה בדיוק

קרא עוד »

רוצה לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית?

כשאנו אומרים שאנו מתחייבים להצעת מחיר הטובה ביותר אנו מתכוונים לכך.
מלאו את הפרטים:

קטגוריות

פוסטים אחרונים

השיחה הזו תחסוך לכם

*מתחייבים לספק שירות עד 48 שעות מרגע הפניה

דיסק יהלום
חייגו עכשיו

וקבלו ייעוץ והצעת מחיר במיוחד עבורך