לוגו יהלומי ניסור בטון חדש

התקנת קמין בסלון – כיצד לבצע זאת בצורה נכונה

תנורי קמין בסלון הם אמצעי חימום יעיל שהשימוש בו מתרחב בישראל בתקופה האחרונה. קמין בסלון, מעבר להיותו אביזר פונקציונלי כמקור חום, משמש גם כאביזר עיצוב מרשים בפרט בעיצוב בסגנון כפרי. טרם התקנת קמין בסלון חשוב לקחת בחשבון מספר דברים חשובים אותם נפרט בהמשך המאמר. במאמר גם נרחיב כיצד יש להתקין את הקמין בצורה נכונה ומה חשוב להבין לגבי עצי הסקה.

התקנת קמין בסלון

התקנת קמין בסלון יכולה להעניק לבית אווירה ייחודית, הן מבחינת המראה והן מבחינת החמימות הייחודית לאחר הפעלתו. טרם ההתקנה יש לבחור קמין בגודל המתאים לחלל בו הוא יוצב בסלון, על מנת שהוא יהיה יעיל ובטוח. הקמין מתאים לסלון מאוורר וגדול יחסית שבו החום יתפזר במרחב באופן שווה. יש להבין כיצד הארובה תעבור בבית והיכן יותקן פתח היציאה.

התאמה לחלל ומאפייני הבנייה

לקראת התקנת קמין בסלון ובחירת הדגם המתאים יש להתייחס לגודל החלל כמובן. בנוסף לכך, יש לקחת בחשבון מספר גורמים נוספים אשר יכולים להשפיע על סוג הקמין וגודלו כגון, מיקום גיאוגרפי ורמת הקור הצפויה בחורף, איכות הבידוד בבית, האם החלונות מזכוכית כפולה ועוד. ככל שהחלל גדול יותר והבידוד גרוע, יש צורך בקמין בעל הספק רב יותר.

נתיב לארובה

את מלאכת התקנת הקמין עצים להסקה כדאי לתכנן ולבצע בעזרת איש מקצוע מיומן המנוסה בתחום. חשוב שהמיקום הנבחר יהיה בטיחותי ורחוק מהמדרגות לקומה העליונה ובעדיפות למיקום צמוד לאמצע הקיר ולא לפינה מורחקת. אופן התקנת הקמין עצים להסקה כולל יצירת נתיב לארובה באמצעות קידוח בטון.

בהתאם למפרט הטכני

לכל קמין עץ מפרט טכני משלו בו מוגדר קוטר הארובה ואופן ההתקנה הנדרש עבורו בהתאמה. חשוב להבין כיצד מסלול הארובה יחולק למקטעים עם זוויות שונות עד לחור היציאה. את יציאת הארובה יש לאטום בחורים מתאימים ואיכות האיטום קריטית לתפקוד יעיל של הקמין.

עצים להסקה

קמין עצים הוא מתקן מתכת חזק המופעל על בסיס עצים להסקה המשמשים כחומר הבעירה של התנור. ניתן למצוא מספר סוגי עצים להסקה המתאימים לקמין לרבות, זית, גויאבה ואקליפטוס. ריטה פסחוב מאתר עצי אגם הסבירה לנו שבישראל נפוץ השימוש עם עץ אלון מבוקע להסקה בגלל יתרונותיו השימושיים. עץ אלון מבוקע להסקה נוטה להחזיק זמן רב יותר בקמין וכך ניתן להפיק אנרגיה רבה יותר מכל יחידת נפח.
כאשר מדובר על עצים להסקה חשוב להבין שככל שהעץ רטוב יותר כך יורדת כמות האנרגיה המופקת בקמין. שימוש בעץ רטוב מייצר גם פיח רב יותר בארובה והבעירה עצמה אינה מיטבית.

התקנת קמין בסלון לחורף חם

לסיכום, במאמר זה עסקנו בנושא של התקנת קמין בסלון כמו גם, סוגי עצים להסקה ועוד. כפי שציינו במאמר, את אופן התקנת הקמין עצים להסקה יש לבצע בהתאם למבנה החלל ולמיקום המתוכנן ליציאת הארובה. מומלץ לעשות את כל תהלי התכנון והתקנה בעזרת איש מקצוע המתמחה בתחום, על מנת שהקמין ימלא את תפקידו תוך שמירה על ביטחונם של בני הבית.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Picture of רפאל קונו
רפאל קונו

במשך הרבה שנות ניסיון בתחום הבנייה שיפוצים ובעיקר עבודות הריסה, יש לי הרבה ידע לתת לכם הגולשים אם אתם מוצאים טעות כל שהיא אנחנו נשמח שתיידעו אותנו כמה שיותר מהר כי בסך הכל אנחנו רוצים שיהיה חומר טוב לקוראים שלנו.

מומלצים בשבילכם

בניית שלד

בניית שלד

שלד המבנה, בדומה למערכת השלד בגוף האנושי, הוא זה שמבטיח את היציבות של המבנה כולו. לכן זהו גם השלב הראשון בכל פרויקט בנייה, ואין ספק

קרא עוד »
שיטת בניה קנדית

שיטת בניה קנדית

זו אחת משיטות הבניה המתקדמות בעולם, ובשנים האחרונות היא נכנסה גם אלינו, לישראל. אז בואו נכיר לעומק את שיטת הבניה הקנדית, ונדבר על: אנחנו בחברת

קרא עוד »
איך הורסים מבנים בתמא 38

איך הורסים מבנים בתמ"א 38?

פרויקטים של תמ"א 38 הם פרויקטים גדולים מאוד, בלשון המעטה. היערכות נכונה היא המפתח להצלחה, ויש כמה דברים שכדאי לעשות לפני שיוצאים לדרך. הנה רשימה

קרא עוד »
שיפוצים מומלצים לקיץ

4 שיפוצים מומלצים לקיץ

העונה החמה היא זמן אידיאלי לערוך שיפוץ בבית. השילוב בין מזג האוויר החמים, שעות האור הממושכות והזמן הרב שיש לכם בין כותלי הבית, זה בדיוק

קרא עוד »

רוצה לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית?

כשאנו אומרים שאנו מתחייבים להצעת מחיר הטובה ביותר אנו מתכוונים לכך.
מלאו את הפרטים:

קטגוריות

פוסטים אחרונים

השיחה הזו תחסוך לכם

*מתחייבים לספק שירות עד 48 שעות מרגע הפניה

דיסק יהלום
חייגו עכשיו

וקבלו ייעוץ והצעת מחיר במיוחד עבורך