הנשיא 12 צור הדסה

9060049 ישראל

077-805-3023

זמינות 24/6

yahalomey@gmail.com

לפניות בכל נושא

איך לקדוח בקיר – המדריך המקיף לקידוח בצורה נכונה ובטוחה

מקדחה

המדריך המלא שמסביר כיצד לקדוח בקיר בטון בצורה נכונה ובטוחה.

קידוח של חור בבטון הוא טכניקה שימושית ויעילה. אתה יכול לתלות מדפים, לתלות תמונות, להתקין מנורות ולעשות זאת הרבה יותר מהר ובטוח.

התהליך עצמו הוא פשוט, אבל בחירת הכלים המתאימים וההבנה איך להשתמש בהם תחסוך לך המון זמן בתהליך.

שלב ראשון - התארגנות

מקדחה

1. בחר את המקדחה הנכונה

אם אתה רק קודח חור אחד או שניים לפרויקט קטן, אתה יכול להשתמש במקדחה רגילה.
אבל, עבור פרויקטים גדולים, קידוח בבטון הוא קל הרבה יותר עם פטישון או מקדחה סיבובית.
הכלים האלה יוצרים שברים בבטון על ידי מכות מהירות ואז קודחים ומוציאים החוצה את הבטון השבור, תוך כדי הקידוח.
מקדחה רגילה הופכת את העבודה לאיטית וקשה יותר, מאחר ולא ניתן להוריד את הבטון בשכבות כמו שאפשר לעשות עם עץ או מתכת.
עבור עבודות גדולות שכוללות יותר מכמה חורים קוסמטיים, מומלץ להשקיע בפטישון טוב עם לפחות שבעה עד עשרה אמפר ממותג ידוע. יתרונות נוספים שיש לפטישון כזה הם כיוון מהירות, עצירת עומק ושתי ידיות כדי שתוכל לאחוז בפטישון בנוחות בשתי הידיים.

הוראות שימוש למקדחה

2. הכר את המקדחה

קרא את הוראות ההפעלה כדי להבין למה משמשים כל הכפתורים והידיות. וודא שנוח לך עם הכלי לפני שאתה עובר לשלב הבא.
עקוב אחר הוראות הבטיחות. אלה כוללות לבישה של משקפי מגן להגנה על העיניים משבבי בטון שעפים באוויר, מגני אוזניים וכפפות עבות להגן על הידיים שלך משריטות וכוויות. מומלץ להשתמש גם במסכת חמצן בפרויקטים גדולים שיוצרים הרבה אבן בטון.
ניתן להפוך את הפטישון למקדחה רגילה על ידי סיבוב של הידית.

מקדח

3. השתמש במקדח מתאים

מקדח שהקצה שלו מצופה בקרביד ומיועדים לפטישונים, מעוצב כך שיעמוד בכוח שמפעיל הפטישון ויוכל לקדוח בבטון דחוס. אורך המקדח חייב להיות לפחות באורך החור שאתה רוצה לקדוח, מאחר והמקדח משמש גם לסילוק האבק מתוך החור.
שים לב שמקדחה סיבובית דורשת מקדח מיוחד שנקרא במידה ומדובר בחורים בקוטר של 5/8 אינץ' או ¾ אינץ'.
הרבה יותר קשר לקדוח בבטון מזוין, במיוחד אם אתה צריך לקדוח עמוק יותר מהמקום שבו נמצא מוט הברזל. במקרה כזה, עבור למקדח שמתאים לחיתוך מוטות ברזל ברגע שהגעת למוט הברזל בבטון. האט ועצור מדי פעם את פעולת המקדח, כדי למנוע התחממות יתר.

4. קבע את העומק

בחלק מהמקדחות ניתן לכוון את העומק או לעצור אחרי עומק מסוים של קידוח. קרא את הוראות ההפעלה ולמד כיצד להשתמש באפשרויות הללו. במידה ואין לך בקרת עומק בכלי, מדוד את העומק הרצוי וסמן אותו על גבי המקדח, באמצעות עיפרון או נייר דבק לבן.

עקוב אחר ההנחיות הבאות, אם אתה לא בטוח לאיזה עומק לקדוח:

- מאחר ובטון הוא חומר קשה ודחוס, ברגים בעומק של אינץ' אחד או שניים וחצי סנטימטרים מספיקים לתליית חפצים קלים. עבור חפצים גדולים יותר, נדרשים ברגים ארוכים יותר או עוגני בטון ואז עומק הקידוח הנדרש יהיה מצוין על האריזה שלהם.

- הוסף חצי אינץ' או שישה מילימטרים לקידוח כדי שיהיה מקום לאבק שמצטבר במהלך הקידוח. אתה יכול שלא להשתמש בתוספת הזו אם אתה מתכוון להוציא את האבק מהחור בסיום הקידוח.

- עבור לבנות בטון חלולות או משטחי בטון דקים, בדוק את המפרט של המחברים. יש כמה עוגני פלסטיק שדורשים תמיכה יציבה וייפלו במידה והבטון דק מדי או חלול.

פטישון

5. אחוז נכון את המקדחה

החזק את המקדחה עם יד אחת, כמו אקדח, תוך שהאצבע המורה על ה"הדק". אם למקדחה יש ידית ליד השנייה, השתמש בה. אם לא, שים את היד השנייה שלך על גב המקדחה.

שלב שני – הקידוח בבטון

1. סמן את נקודת הקידוח

באמצעות עיפרון רך, סמן נקודה או איקס על הקיר במקום שבו אתה רוצה לקדוח

2. קדח חור ניסיון

מקם את המקדחה שלך על הסימון והתחל לקדוח בעדינות, במהירות נמוכה, במידה ויש לך אפשרות לכוון את המהירות, או בקידוחים קצרים, אם אין לך כיוון של המהירות.
עשה חור שטוח של שלושה עד שישה סנטימטרים שיעזור לכוון אותך כשאתה מתחיל ממש לקדוח את החור שאתה רוצה.

אם הפרויקט שלך דורש מקדח בקוטר גדול, אולי תתחיל עם מקדח קטן יותר עבור חור הניסיון. כך המקדחה תהיה יציבה יותר.

קידוח

3. המשך לקדוח עם יותר כוח

מקם את המקדחה על חור הניסיון, במצב אנכי למשטח הבטון שבו אתה רוצה לקדוח. התחל לקדוח עם לחץ יציב, אבל לא חזק מדי, כדי לדחוף את המקדחה קדימה לתוך החור.
בהדרגה הגדל את מהירות הקידוח ואת הפעלת הכוח על המקדחה, במידת הצורך, תוך שאתה מוודא שהמקדחה יציבה ובשליטה שלך לאורך כל הקידוח.
שים לב שבטון הוא לא חומר אחיד והמקדח יכול להחליק אם נתקלת בכיס אוויר או חצץ.

הפעל מספיק לחץ על המקדחה כדי להחזיק אותה במקום, אבל אל תלחץ עליה קדימה כי זה מאיץ את הבלאי של המקדח והוא עלול גם להישבר. ככל שתתקדם בתהליך, תלמד מהי כמות הלחץ שנדרשת.

4. הוצא את המקדחה מדי פעם

משוך מעט את המקדחה החוצה ולחץ אותה שוב קדימה כל עשר או שתים עשרה שניות. פעולה זו עוזרת להוציא את האבק שהצטבר בחור.
מדי פעם עצור את המקדחה, משוך אותה החוצה מהחור ותן לה להתקרר למספר שניות. זה חשוב במיוחד כשמדובר במקדחות רגילות, מאחר והן מתחממות במהירות במהלך קידוח ממושך.
יכול להיות שתרגיש קצת רתיעה או מכה מהמקדחה בזמן העצירה שלה.

5. שבור מכשולים באמצעות מסמר בניה

לפעמים, הקידוח לא מתקדם כפי שציפית. אם אתה נתקל בחתיכת בטון קשה במיוחד, הכנס מסמר בנייה לחור והכה עליו בפטיש עד שהבטון נשבר. היזהר מלהכניס את המסמר עמוק מדי לתוך הבטון, כדי שתוכל להוציא אותו בקלות. הכנס חזרה את המקדחה והמשך לקדוח.

אם אתה רואה ניצוצות או מתכת, סימן שהגעת למוט ברזל. הפסק מיד לקדוח ועבור למקדח לחיתוך מוטות ברזל עד אשר המוט הוסר ואתה יכול להמשיך בקידוח.

אבק

6. הוצא את האבק

הוצאת האבק מהחור משפרת את האחיזה של עוגני הבטון. השתמש במשאבת אוויר קטנה או בבלון אוויר לחיץ כדי להוציא את אבק הבטון שהצטבר בתוך החור ואז נקה אותו בעזרת שואב אבק. אל תסיר את משקפי המגן שלך כדי להגן עליך מפני האבק ושברים קטנים של בטון.

חשוב לדעת שמסוכן לנשום אבק בטון מאחר והוא רעיל, לכן וודא שאתה חובש מסכה בזמן סילוק האבק מהחור. אתה יכול להוציא את האבק גם על ידי שימוש במטלית כותנה לחה.

טיפים לסיכום,

  1. אדם שני המחזיק צינור של שואב אבק, יכול לחסוך לך זמן בניקיון אחריך.
  2. הכנס את הבורג למלט שבין הבלוקים, אם ניתן, מאחר וקל יותר לקדוח במלט מאשר לתוך בלוק הבטון. אם אתה קודח במלט, תמיד השתמש בעוגני עופרת כדי להחזיק את הברגים במקום מאחר וברגים שקבועים במלט משתחררים עם הזמן. לחפצים קלי משקל כמו קופסאות חשמל או רצועות הולכה, מתאימים עוגנים מפלסטיק עם ברגים רגילים או ברגי בטון ללא עוגנים.

עבור חפצים כבדים כמו ספסל, מעקה או מדפים, יש להכניס לחור קודם עוגני עופרת מסיביים ורק אחר כך, להכניס לתוכם את הברגים.

  1. אם העוגן מסתובב בזמן שאתה מכניס אליו את הבורג, חתוך עוגן פלסטיק לרצועות, הדבק את הרצועות לתוך החור כדי לחזק את העוגן ואז הברג את הבורג ידנית.
  2. אנשי מקצוע משתמשים במקדחי יהלום כדי לקדוח חורים בקטרים גדולים יותר, שפטישון לא יכול לקדוח. הבחירה במקדח יהלום תלויה בתכונות הבטון, כולל הגודל והקשיות של התוספים שלו, כמה זמן מאז שהתייבש והאם זהו בטון מזוין או לא.
דיסק יהלום
השיחה הזאת תחסוך לך.

חייג וקבל הצעת מחיר במיוחד עבורך