לוגו יהלומי ניסור בטון חדש

למה הדרך הטובה ביותר לטפל בטרמיטים היא באמצעות קידוח?

כשרוב האנשים חושבים על טרמיטים, לרוב הם חושבים על מזיק קטן הדומה לנמלה שניתן לראות על עצים שצומחים בחוץ. רוב האנשים לא חושבים על הטרמיטים כמזיק שנמצא בתוך הבית. הסיבה שרוב האנשים לא חושבים עליו בצורה הזו, טמונה בעובדה שרובם לא מודעים למקומות שבהם מצויים הטרמיטים ורובם גם לא ממש יודעים איך מדבירים טרמיטים. רוב האנשים יחשבו כי מדובר בריסוס פשוט ורגיל, כמו שמרססים שיירה של נמלים. בכתבה הבאה נסביר היכן ניתן לראות טרמיטים בבית ולמה שיטת ההדברה הכי יעילה היא בקידוח.

היכן נמצאים טרמיטים בבית?

טרמיטים יכולים להגיע הביתה משני מקומות. המקום הראשון הוא רהיטי עץ שלא טופלו כראוי ונדבקו בטרמיטים והשני הוא יסודות הבית. לא הרבה מודעים לכך, אך לפעמים, בעת הבנייה, החול שנמצא ביסודות מגיע כבר נגוע ואם לא בוצעה בדיקה לטרמיטים והדברה על ידי מדביר מקצועי לפני המשך הבנייה, הרי שקיים סיכוי גדול שבדירות השונות יהיו טרמיטים שמגיעים מהחול שנמצא מתחת לרצפות.
מהן שיטות ההדברה הנפוצות כאשר יש טרמיטים בבית?

כנגד טרמיטים קיימות שתי שיטות הדברה נפוצות. השיטה הראשונה כוללת פיתיונות ג'ל שאותם מניחים על הרהיט. הטרמיטים אוכלים את הפיתיון או לוקחים אותו, מכניסים לתוך קן הטרמיטים שנוצר בתוך הרהיט וכך הורגים את כל הקן. כמובן ששיטה זו לא מתאימה כלל כאשר מדובר בטרמיטים שנמצאים ביסודות הבית או הדירה ולא סביר שבן אדם ירים את כל הרצפות בבית על מנת להדביר את הטרמיטים.
אז מה בכל זאת ניתן לעשות? הדברת טרמיטים ביסודות הבית מצריכה עבודת קידוח. לא מדובר בקידוח גדול, אלא בקידוחים קטנים המתבצעים במפגש בין מרצפת למרצפת. לתוך הקידוחים מכניסים חומר רעיל בלחץ גבוה אשר מגיע אל מעמקי החול שמתחת לרצפות והורג את הטרמיטים החבויים.

למה זו נחשבת לשיטה הטובה והיעילה ביותר כיום?

השיטה של קידוח הינה שיטה חדשנית ביחס לשיטות הדברה אחרות כנגד טרמיטים. בעבר חשבו שמספיק ריסוס על מנת להיפטר מהטרמיטים, אך ריסוס לא מגיע אל מעמקי החול שמתחת לרצפות ולכן לא מתגבר על המזיק. מעבר לכך, הטרמיטים מייצרים מושבות גדולות המתחברות בניהן ולא באמת ניתן לדעת מהיכן מתחילה המושבה והיכן היא מסתיימת. כאשר מבצעים את הקידוחים בכל הרצפות, דואגים לפזר באופן גורף ושיטתי את הרעל בכל מרצפות הבית וכך לדאוג שהטרמיטים לא יחזרו אליכם הביתה.

יכול לעניין אותך גם: ניסור בטון במרכז

האם הקידוח הורס את המרצפות?

חברת הדברה מקצועית ועם ניסיון רב, מבצעת קידוחים זעירים המגיעים ל-4-5 מילימטרים שדרכם מכניסים את הרעל. לאחר ביצוע ההדברה, החברה תסגור את החורים ולא תראו אותם כלל. אם חשבתם שלאחר מכן תהיה לכם בעיה אסתטית, דעו שאין חשש לכך, במיוחד כאשר מדוברה בחברה שיש לה ניסיון בתחום וביצעה זאת בהמון בתים.

איך תדעו שיש לכם טרמיטים?

טרמיטים אוכלים עץ ומכרסמים אותו. אתם תוכלו לזהות את הטרמיטים כאשר תראו מחילות על משקופי הבית או כל רהיט עץ שיש לכם. לא מדובר במחילות קטנות, אלא שורות רחבות מאוד שסביבם רואים את נסורת העץ.

המאמר באדיבות לידור יעקובי מחברת המדביר שמציל

אז מה היה לנו עד עכשיו?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Picture of רפאל קונו
רפאל קונו

במשך הרבה שנות ניסיון בתחום הבנייה שיפוצים ובעיקר עבודות הריסה, יש לי הרבה ידע לתת לכם הגולשים אם אתם מוצאים טעות כל שהיא אנחנו נשמח שתיידעו אותנו כמה שיותר מהר כי בסך הכל אנחנו רוצים שיהיה חומר טוב לקוראים שלנו.

מומלצים בשבילכם

בניית שלד

בניית שלד

שלד המבנה, בדומה למערכת השלד בגוף האנושי, הוא זה שמבטיח את היציבות של המבנה כולו. לכן זהו גם השלב הראשון בכל פרויקט בנייה, ואין ספק

קרא עוד »
שיטת בניה קנדית

שיטת בניה קנדית

זו אחת משיטות הבניה המתקדמות בעולם, ובשנים האחרונות היא נכנסה גם אלינו, לישראל. אז בואו נכיר לעומק את שיטת הבניה הקנדית, ונדבר על: אנחנו בחברת

קרא עוד »
איך הורסים מבנים בתמא 38

איך הורסים מבנים בתמ"א 38?

פרויקטים של תמ"א 38 הם פרויקטים גדולים מאוד, בלשון המעטה. היערכות נכונה היא המפתח להצלחה, ויש כמה דברים שכדאי לעשות לפני שיוצאים לדרך. הנה רשימה

קרא עוד »
שיפוצים מומלצים לקיץ

4 שיפוצים מומלצים לקיץ

העונה החמה היא זמן אידיאלי לערוך שיפוץ בבית. השילוב בין מזג האוויר החמים, שעות האור הממושכות והזמן הרב שיש לכם בין כותלי הבית, זה בדיוק

קרא עוד »

רוצה לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית?

כשאנו אומרים שאנו מתחייבים להצעת מחיר הטובה ביותר אנו מתכוונים לכך.
מלאו את הפרטים:

קטגוריות

פוסטים אחרונים

השיחה הזו תחסוך לכם

*מתחייבים לספק שירות עד 48 שעות מרגע הפניה

דיסק יהלום
חייגו עכשיו

וקבלו ייעוץ והצעת מחיר במיוחד עבורך