יהלומי ניסור וקידוח בטון

ציוד מקצועי לקידוח בטון

ציוד מקצועי שמומלץ להשתמש בו לצורך עבודות קידוח בטון

מקדחה נחשבת כלי עבודה נפוץ ומקובל, אשר משמש אותנו לביצוע סוגים שונים של קידוחים. אך לא כל מקדח, לא כל ראש מקדחה, יתאים לביצוע עבודה רצויה. יש צורך בציוד מיוחד כאשר למשל עומד על הפרק הצורך לבצע קידוח בחומר קשה במיוחד, כדוגמת בטון.

עבור אלה שמחפשים ציוד מקצועי לצורך עבודות קידוח בבטון למטרות שונות כגון פתיחת חלון או ביצוע שיפוץ אחר, נסביר איך פטישון מקיטה נכנס לתמונה ובמה הוא יכול להועיל.

בטון זה ממש לא קיר רגיל

אם ניקח לדוגמא קיר בטון ונשווה אותו לקיר רגיל, ניווכח כי יש הבדל מהותי. בטון, לעומת בלוקים ובוודאי שגם לעומת חומרי גלם רכים יותר הינו משהו מאוד חזק, עמיד ודחוס. אי לכך, מקדחה רגילה לא תוכל לבצע קידוח יעיל.

במקרה הטוב, אפשר יהיה להשאיר סימנים בבטון אבל לאחר פרק זמן לא גדול המקדחה תשבוק חיים, "תתעייף". אז במה בדיוק נבדל פטישון מקיטה והיכן הוא יכול להועיל כאשר מקדחה רגילה לא? פטישון הוא קודם כל כלי יותר חזק.

אך חשוב לא פחות זה העובדה שיש לו מצב דפיקה. המשמעות מבחינת הקידוח היא כזאת – הפוטר, כלומר החלק של הפטישון שמחובר אל המקדח ואשר חיוני כדי לבצע את הקידוח לא רק מבצע פעולה סיבוב פשוטה. חוץ מזה, הוא מבצע גם פעולה של דפיקה כך המקדח חוצב ביעילות וחודר גם לתוך משטחים מאוד מאוד קשים. זה יעיל מאוד גם לצורך ביצוע פתחים בבטון עבה והכל – בצורה קלה באופן ממש מפתיע.

הפתרון משולב ביהלום

קידוח וניסור של בטון נדרשים לא רק בקירות אלא גם כאשר יש מדרגות מבטון או רצפת בטון. ניתן אף למצוא פה ושם צינורות מבטון ועוד חלקים שונים שמצויים במבני מגורים או במבנים עסקיים שגם אותם צריך לתקן, לשפץ או להחליף.

אין ספק כי קידוח של בטון באמצעות פטישון מקיטה נעשה בצורה מאוד טובה ויעילה. אך חשוב לציין שלפעמים עבודת הקידוח איננה מסתכמת ביצירת חור או פתח בעל קוטר קטן מאוד. לפעמים יש צורך לבצע קידוח יותר רציני ולצורך העניין ניתן לעשות שימוש בכלי עבודה חזק אפילו יותר.

ניתן לבצע קידוח באמצעות פטישון בשילוב עם כוס ייעודית. הכוס הזאת נותנת מענה אם רוצים למשל להעביר צנרת כזאת או אחרת. ויש גם פתרונות המשולבים עם יהלום.

ואם כבר מדברים על יהלום, שהוא כידוע החומר הכי חזק בטבע, הרי שהוא יכול לשמש גם לביצוע עבודות נוספות בבטון. אם צריכים לפתוח פתח גדול במיוחד, למשל לצורך התקנת מיזוג אוויר, כדי להתקין דלת וכיוצא בזה, הכלי שיכול להיות מתאים במיוחד יהיה מסור לניסור בבטון.

מסור כזה יכול להיות בצורת דיסק, למשל אך החשוב הוא שיהיו בו חלקיקי יהלומים משולבים שמאפשרים חיתוך וניסור וקידוח.

כלי לא נכון – זהירות

כאשר רוצים לבצע עבודות בבטון, יש להיזהר משימוש בכלים לא מתאימים. שימוש בכלי לא נכון עלול לעלות ביוקר ולא מסיבה אחת בלבד.

למשל, המקדח עלול להינזק ואפילו ממש להישרף. גם המנוע של הכלי עשוי להיהרס, אפילו אם רואים שהבטון בקושי נשרט. בזמן עבודות בבטון יש לשמור על כללי הזהירות, להשתמש בכפפות ואף במשקפי מגן. יש לציין שאם מדובר בעבודת בטון גדולה, בהחלט כדאי להיעזר באנשי מקצוע אשר בקיאים בכך.

הללו יודעים כיצד לבצע את הפעולה בזהירות ובמיומנות ויש להם את כלי העבודה החזקים והטובים ביותר.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

Facebook
Twitter
LinkedIn
רפאל קונו
רפאל קונו

במשך הרבה שנות ניסיון בתחום הבנייה שיפוצים ובעיקר עבודות הריסה, יש לי הרבה ידע לתת לכם הגולשים אם אתם מוצאים טעות כל שהיא אנחנו נשמח שתיידעו אותנו כמה שיותר מהר כי בסך הכל אנחנו רוצים שיהיה חומר טוב לקוראים שלנו.

מומלצים בשבילכם

ניסור משטחי בטון

כמה זמן לוקח לבטון להתייבש?

בכל הנוגע לייבוש בטון, חשוב לקחת בחשבון מספר גורמי מפתח חשובים המשפיעים על רמת עמידות של התוצר הסופי. ככל שהליך ההתייבשות יהיה נכון יותר, משטח

קרא עוד »
בטון סדוק

האם ניתן לתקן בטון סדוק?

בטון הוא אחד מחומרי הבניין העתיקים ביותר הידועים לאדם. אולם למרות עמידותו הרבה לאורך זמן, למרבה הצער, במצטבר, הבטון אינו מתמודד היטב עם לחצים סביבתיים,

קרא עוד »

רוצה לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית?

כשאנו אומרים שאנו מתחייבים להצעת מחיר הטובה ביותר אנו מתכוונים לכך.
מלאו את הפרטים:

קטגוריות

פוסטים אחרונים

השיחה הזו תחסוך לכם

*מתחייבים לספק שירות עד 48 שעות מרגע הפניה

דיסק יהלום
חייגו עכשיו

וקבלו ייעוץ והצעת מחיר במיוחד עבורך