יהלומי ניסור וקידוח בטון

הריסה במסגרת תמ"א 38/2

רבים יודעים כי במסגרת תוכנית המתאר האיזורית, הידועה כתמ"א 38, דירות קיימות משופצות ומורחבות בתהליך שמשפר את פני העיר, משפר את איכות חיי הדיירים ונושא רווח כלכלי עבור היזם והקבלן שביצעו את התהליך.

תמ"א 38 היא תהליך שבסופו של דבר יוצר מבנים יפים יותר, אבל לא רבים יודעים שחלק מן התהליכים הללו יש גם לא מעט פעולות הריסה.

חשוב להבין שכדי לבנות מבנה טוב יותר יש להרוס תחילה לפחות חלק מן המבנה הקיים, ובנושא זה מעורבים שלל גורמים ואנשי מקצוע, החל ממהנדס ועד עורך דין נדלן.

לכן חברה המתמחה בפעולות הריסה חייבת להיות בקיאה לחלוטין בכל התהליכים הנדרשים, לרבות היבטי בטיחות בעבודה, נושאי ביטוח, אישורים נדרשים, היבטים חוקיים ועוד.

הריסה במסגרת תמ"א 38

תמ"א 38 מיועדת למעשה לחיזוק מבנים קיימים מפני רעידות אדמה, אולם יש מבנים שלא ניתן לחזק ומוטב להרוס ולבנות חדשים תחתם.

הסיבה יכולה להיות למשל שאותם מבנים לא תוכננו מראש לצאת משקל ועומס גבוהים או לא נבנו מלכתחילה על פי תקנים ייעודיים, כך שגם חיזוק משמעותי לא יוכל להתחרות במבנה חדש שמראשית תוכנן בצורה יעילה יותר. 

עבור אותם מבנים קיימת תת תכנית של תמ"א 38, המכונה תמ"א 38/2, ובה נכללות רוב פעולות ההריסה.

הריסת המבנה מתבצעת כחלק מהכנה לבניית מבנה חדש, בכפוף להנחיות הרשות המקומית בהיתר שניתן לשם כך. 

באופן כללי, במסגרת התהליך מגודר השטח המיועד להריסה נחתמים ביטוחים שונים המיועדים לעבודות ההריסה, מתוכננת תוכנית הריסה מפורטת ונוצר קשר עם קבלן פינוי פסולת בניין.

את ההריסות יש לסלק באמצעות משאיות אל אתרים מורשים בהם תוטמן הפסולת או למחזר לשימוש נוסף, הכל בתלות בהיתר.

חשיבות הבחירה בקבלן הריסות מנוסה ומקצועי 

תמ"א 38 בדרך כלל מתבצעת במבנה אחד בתוך סביבה עירונית צפופה;

כך שחשוב לבצע את פעולת ההריסה באופן מפוקח ומדויק על מנת למנוע נזקים למבנים הסמוכים ולצמצם למינימום את ההפרעה לשכנים ואת התנועה ברחובות האיזור.

ההתקשרות עם קבלן ההריסות תורמת לפרוייקט תמ"א 38 במספר אופנים:

1. קודם כל בטיחות: כל פרוייקט הריסה הוא פרוייקט שטומן בחובו סיכונים, ועל אחת כמה וכמה כאשר מדובר בבניין שלם שמסביבו מבנים אחרים, שכנים, חוטי חשמל, צנרת ביוב, כבישים ועוד שורה ארוכה של דברים שיש לשמור על בטחונם ושלמותם. 

2. יעילות מקסימלית בזמן מינימלי: הריסת מבנה ופינוי הפסולת אורכים זמן, וזמן כידוע שווה כסף. ככל שמבנה קיים ייעלם בזמן קצר יותר, תוך שימוש בשיטות הריסה מתקדמות וציוד איכותי, תוך הקפדה על החוק והנחיות הבטיחות, כך הפרוייקט יסתיים בזמן קצר יותר. 

3. נקודת פתיחה אידיאלית לתחילת הבנייה: יישום מדויק של תוכניות ההריסה מאפשר התחלה טובה יותר ליישום תוכניות הבנייה. לכן יש חשיבות לפינוי המבנה, להכנת השטח, לשמירה על מערכות החשמל והמים בסביבה וכדומה.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

Facebook
Twitter
LinkedIn
רפאל קונו
רפאל קונו

במשך הרבה שנות ניסיון בתחום הבנייה שיפוצים ובעיקר עבודות הריסה, יש לי הרבה ידע לתת לכם הגולשים אם אתם מוצאים טעות כל שהיא אנחנו נשמח שתיידעו אותנו כמה שיותר מהר כי בסך הכל אנחנו רוצים שיהיה חומר טוב לקוראים שלנו.

מומלצים בשבילכם

ניסור משטחי בטון

כמה זמן לוקח לבטון להתייבש?

בכל הנוגע לייבוש בטון, חשוב לקחת בחשבון מספר גורמי מפתח חשובים המשפיעים על רמת עמידות של התוצר הסופי. ככל שהליך ההתייבשות יהיה נכון יותר, משטח

קרא עוד »
בטון סדוק

האם ניתן לתקן בטון סדוק?

בטון הוא אחד מחומרי הבניין העתיקים ביותר הידועים לאדם. אולם למרות עמידותו הרבה לאורך זמן, למרבה הצער, במצטבר, הבטון אינו מתמודד היטב עם לחצים סביבתיים,

קרא עוד »

רוצה לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית?

כשאנו אומרים שאנו מתחייבים להצעת מחיר הטובה ביותר אנו מתכוונים לכך.
מלאו את הפרטים:

קטגוריות

פוסטים אחרונים

השיחה הזו תחסוך לכם

*מתחייבים לספק שירות עד 48 שעות מרגע הפניה

דיסק יהלום
חייגו עכשיו

וקבלו ייעוץ והצעת מחיר במיוחד עבורך