לוגו יהלומי ניסור בטון חדש

ההבדלים בין חיתוכים של חומרי גלם שונים

ובנוסף, ההבדל בין חיתוך גבס לבין חיתוך בטון

ההבדלים בין חיתוכים של חומרי גלם שונים

בימינו יש שירותי כרסום וחיתוך שמיועדים לביצוע עבודות מדויקות וייחודיות בכל תחום.

חומרי הגלם בהם מתבצע החיתוך והכרסום הם: בסוגי עץ שונים, בסלע, מתכת, בטון ופלסטיק.

החיתוך עצמו מתבצע על ידי אדם מומחה ומיומן בחיתוך עץ CNC או חיתוך סלע בלייזר, אדם שיש לו ניסיון בתחום ומסוגל להביא עבודות בדרגת אומנות.

במקומות תעשייתיים רבים שמתמחים בכרסום וחיתוך, עושים שימוש במכונה שנקראת כרסומת שייחודה חיתוך CNC. מכונה זו תחסוך זמן רב בשל מהירותה ויכולות הדיוק שלה. מגוון המוצרים שזקוקים לכרסום הינם מיועדים לתערוכות, מודלים ואבי טיפוס, דלתות, כסאות ועיטורים לבתי כנסת, שלטים ועוד. להלן שיטות שונות של חיתוך בחומרי גלם השונים.

כרסום של עץ                                                                                                                                    

בהרבה נגריות תוכלו למצוא ביצוע עבודות בכרסום וחיתוך בעץ. יש מכונה שמיועדת לכרסום עץ, שהומצאה בארה"ב, שהיא ידועה באיכות חיתוך עץ שהיא מספקת. היא מצליחה להביא עבודות רבות לרמות גמור ותוצאות משובחות ומרשימות במיוחד.

על ידי הגדרות נכונות ומדויקות ניתן לשלוט היטב במכונה הזו ולהצליח ליצור בעזרתה עבודות שונות ומגוונות כמו כסאות, שולחנות, חיתוכים ועיטורים שונים בחומרי עץ שמקנים לעבודה מראה אומנותי של ממש. העצים בהם עושים שימוש הם לרוב מעץ בוק או אורן, אלו עצים בגוונים יפים, מאוד עמידים ונעים לעבוד איתם ולהכין מהם ריהוט כגון, דלת, שולחן, גדר מעץ, שער עץ ועוד.

יש אפשרות גם ליצור חריטה וכרסום עדין לעיטור על כל אלה באמצעות המכונה, לעשות בליטות של עיטורים, חספוס ומרקמים שונים, דוגמאות של פרחים או ציורים מובלטים ועוד. שירות הכרסום מספק גם עבודת חריטה שהיא בתלת ממד למטרות מודלים של אדריכלי, כיפופי עץ למטרות שונות ועוד.

כרסום פלסטיק                                                                                                           

כרסום וחיתוך בפלסטיק מעניק לתעשייה תבניות של פלסטיק בממדים שונים, מוצרים שונים בתחום הקוסמטיקה, ייצור וריהוט מפלסטיק ועוד מוצרים שדורשים חיתוך מדויק ומקצועי של החומר. מכונה שמבצעת כרסום בפלסטיק היא מכונת כרסום CNC היא גם מספקת הרבה עבודות כרסום בענף התעופה והחלל.

חיתוך בלייזר                                                                                                        

על מנת להצליח לחתוך חומרים חזקים במיוחד כמו מתכת, פלדה, סלע וברזל וחומרים קשיחים נוספים כמו ניסור בטון, תידרש עבורם מכונה מיוחדת, מכונה שעמידה בחוזק שלהם ומסוגלת לחתוך אותם בצורה חדה ומיומנת.

לשם כך תוכלו למצוא היום מכונת חיתוך לייזר שמאפשרת חיתוך איכותי של כל החומרים הקשיחים הללו. טכנולוגית החיתוך של כל אלה תספק חיתוך של מגוון מתכות וסלעים למגוון רחב של שימושים כמו, אביזרים לפסי ייצור של מוצרים, ריהוט, שערים, דלתות, רצפות ועוד.

מלבד השימוש הרחב בתעשייה, שיטות חיתוך אלה פותחות צוהר לעולם יצירתי רחב של עבודות אמנות שונות שמיועדות לנוי ויופי מכל חומר גלם שנחפוץ בו, ועמידותם תשמר לאורך שנים רבות.

ההבדל בין חיתוך גבס לבין חיתוך בטון

גבס ובטון הם שני חומרים בעלי מאפיינים שונים לגמרי. יחד עם זאת, גם לוחות גבס וגם יציקות מבטון מהווים אלמנטים חשובים ביותר בהרבה מאוד מבנים.

ניתן למצוא את לוחות גבס כפתרון יעיל מאוד בשיפוצים ובשיפורים של בתים ושל משרדים ויש מקרים שבהם הבטון יהיה יותר שימושי.

הבטון משמש למשל לצורך הקמת יסודות וממ"דים בעוד גבס לא יתאים לכך. ומה עושים כאשר רוצים לבצע חיתוך במהלך העבודה או השיפוץ? הפעם נכיר את ההבדל שבין חיתוך לוחות גבס לבין חיתוך של בטון.

חיתוך של לוחות גבס

לכאורה, אמור להיות פשוט ביותר לבצע חיתוך של לוחות גבס. אחרי הכול, זה חומר לא מאוד עבה ולא מאוד עמיד ביחס לבטון. יחד עם זאת, יש לנהוג זהירות והקפדה בחיתוך. זה חשוב גם כדי שלא להרוס את לוח הגבס וכן כדי שלא להיפצע תוך כדי. זה חשוב גם כדי לקבל תוצאות מדויקות.

לצורך החיתוך יש להצטייד בסכין חיתוך איכותית (סכין יפנית) בסרט מדידה ובעיפרון. ראשית כל, יש לקחת מידות מדויקות באמצעות סרט המדידה ולסמן בעיפרון את הקו שאותו רוצים לחתוך.

לאחר מכן, יש לעבור על הקו המסומן באמצעות הסכין. החיתוך הזה אינו שובר לוחות גבס לשניים וגם אינו מפורר אותם. השלב הבא הוא העמדה של הלוח ובאמצעות מכה קלה ליד קו החיתוך מקבלים את התוצאה הרצויה – חיתוך נקי ומלא.

אם רוצים, ניתן לשייף את הקצה של הפאזה כדי שהתוצאה תהיה יותר חלקה ואסתטית.

חיתוך של בטון

לעומת חיתוך של לוחות גבס, חיתוך של בטון כלל אינו נעשה באמצעות סכין יפנית. כך נצטרך חיים שלמים רק כדי לבצע שריטה ראויה לשמה בתוך הבטון הקשה. אז מה כן צריך לעשות? החיתוך הוא בעצם עבודת ניסור שמבוצעת באמצעות מסור ייעודי לחיתוך הבטון. זה אינו כלי המופעל על בסיס כוח שרירים אלא כלי חשמלי.

מסור יהלום מיוחד עושה את העבודה כאשר רוצים חיתוך מדויק. יש לציין כי אם צריך לבצע קדיחה בלבד, למשל לצורך העברה של צינור של מזגן, ניתן להשתמש בפטישון או במקדחה לקידוח בטון. יש לציין כי ישנם מסורי בטון על בסיס יהלום בעלי מנגנון הידרולי.

לסיום, אם רוצים לבצע את הפעולה באופן עצמאי מומלץ בכל עבודה של חיתוך, הן של לוחות גבס והן של בטון, לעבוד בזהירות ובפעמים הראשונות להיעזר באיש מקצוע מנוסה שידריך אתכם איך לבצע את הפעולה כהלכה.

למידע נוסף על לוחות גבס, הסוגים השונים, גדלים ומחירים לחצו כאן!


אז מה היה לנו עד עכשיו?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Picture of רפאל קונו
רפאל קונו

במשך הרבה שנות ניסיון בתחום הבנייה שיפוצים ובעיקר עבודות הריסה, יש לי הרבה ידע לתת לכם הגולשים אם אתם מוצאים טעות כל שהיא אנחנו נשמח שתיידעו אותנו כמה שיותר מהר כי בסך הכל אנחנו רוצים שיהיה חומר טוב לקוראים שלנו.

מומלצים בשבילכם

בניית שלד

בניית שלד

שלד המבנה, בדומה למערכת השלד בגוף האנושי, הוא זה שמבטיח את היציבות של המבנה כולו. לכן זהו גם השלב הראשון בכל פרויקט בנייה, ואין ספק

קרא עוד »
שיטת בניה קנדית

שיטת בניה קנדית

זו אחת משיטות הבניה המתקדמות בעולם, ובשנים האחרונות היא נכנסה גם אלינו, לישראל. אז בואו נכיר לעומק את שיטת הבניה הקנדית, ונדבר על: אנחנו בחברת

קרא עוד »
איך הורסים מבנים בתמא 38

איך הורסים מבנים בתמ"א 38?

פרויקטים של תמ"א 38 הם פרויקטים גדולים מאוד, בלשון המעטה. היערכות נכונה היא המפתח להצלחה, ויש כמה דברים שכדאי לעשות לפני שיוצאים לדרך. הנה רשימה

קרא עוד »
שיפוצים מומלצים לקיץ

4 שיפוצים מומלצים לקיץ

העונה החמה היא זמן אידיאלי לערוך שיפוץ בבית. השילוב בין מזג האוויר החמים, שעות האור הממושכות והזמן הרב שיש לכם בין כותלי הבית, זה בדיוק

קרא עוד »

רוצה לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית?

כשאנו אומרים שאנו מתחייבים להצעת מחיר הטובה ביותר אנו מתכוונים לכך.
מלאו את הפרטים:

קטגוריות

פוסטים אחרונים

השיחה הזו תחסוך לכם

*מתחייבים לספק שירות עד 48 שעות מרגע הפניה

דיסק יהלום
חייגו עכשיו

וקבלו ייעוץ והצעת מחיר במיוחד עבורך