יהלומי ניסור וקידוח בטון

פיקוח בניה בפרויקט הריסות בטון

פרויקט הריסות בטון הוא פרויקט שנוגע בעצבים החשופים של המבנה ופרויקט בו ישנו סיכון בטיחותי לא קטן באופן מובנה. המשמעות של שני אלה היא שכל טעות בתהליכי העבודה יכולה להוביל גם לבעיות מבניות משמעותיות וגם לאירועי בטיחות משמעותיים.

בפרויקט מעין זה, חשוב מאוד שתהיה נוכחת פונקציות מקצועית ייעודית שתפקח על כל ההתנהלות בשטח ותוודא שכל המעורבים בפרויקט, מבצעים את עבודתם על פי העקרונות והסטנדרטים הנדרשים ועל פי כל הכללים הרלוונטיים לפרויקט. את הפונקציה הזאת ניתן לגייס במסגרת שירות פיקוח בניה בפרויקט הריסות וחיתוך בטון.

מדוע נדרש פיקוח בניה בכלל?

בכל פרויקט או תהליך שאיכותו או איכות התוצר שלו היא קריטית, ישנה חשיבות רבה מאוד בנוכחותה של פונקציה מקצועית שתקדיש את עצמה לפיקוח על הפרויקט או התוצר. דברים אלה נכונים במיוחד כאשר בפרויקט מעורבים גורמים שונים וזמניים שמתנהלים לעיתים על פי אינטרסים מנוגדים.

כך למשל, כאשר מדובר על בית תוכנה, ישנו גורם מקצועי שמבצע מה שנקרא בקרת איכות, והוא אחראי לפקח על כך שהתוצר הסופי עומד בסטנדרטים הנדרשים ושתהליכי הייצור מבוצעים בצורה נכונה. בענף הבנייה, לאיכות העבודה והתוצאה ישנה חשיבות אף רבה הרבה יותר, וזאת מעבר לכך שבפרויקט בניה טיפוסי מעורבים שורה של גורמים מקצועיים שאינם קשורים זה לזה ואין להם כל לויאליות מובנית כלפי הלקוח.

פיקוח בניה בפרויקט הריסות בטון וקידוחי בטון ובכלל, הוא מרכיב מפתח בניסיון להבטיח את איכות העבודה בפרויקט ולכן מומלץ לבחור מפקח בניה מומלץ כמו חברת י.נ הנדסה . בכדי להמחיש מדוע חשובה פונקציית הפיקוח פשוט נסביר מה קורה ללא נוכחות של מפקח מתאים: דמיינו שקבלן ההריסות בונה לעצמו תכנית הריסה בהתאם להערכת העלויות שלו ובהתאם למהירות ולזמן שבהם הוא מתכנן לסיים את הפרויקט.

דמיינו לעצמכם שתכנית זו עלולה לגרום לכך שהמבנה כולו יקרוס בגלל סדר ההריסות שבחר הקבלן או שלאחר ההריסה צפויים להישאר לא מעט חלקי בטון בגלל המהירות בה ביקש הקבלן לסיים את תפקידו. פיקוח בניה בפרויקט הריסות בטון הוא בדיוק הגורם שימנע מצבים כאלה.

מה תפקידו של המפקח?

במסגרת תפקידו, אחראי מפקח הבניה לבצע שורה של פעולות שמטרתן היא לוודא כי כל הנעשה במסגרת הפרויקט עולה בקנה אחד עם העקרונות ההנדסיים ועם הסטנדרטים הנדרשים. בכלל זה, בודק מפקח הבניה את ההתאמה בין העבודות בשטח ובין תכנית ההריסה, את ההסמכה של כל המעורבים בפרויקט, את האופן בו מבוצעים תהליכי ההריסה ואת רמת הבטיחות עליה מקפידים בשטח, את הפעולות המבוצעות בתום כל הריסה על מנת לוודא שסולקו כל השיירים וההריסה בוצעה בצורה איכותית עד תום.

אלו הן כמובן רק דוגמאות לתפקידו של מפקח בנייה בפרויקט הריסת בטון, אך התפקיד החשוב ביותר שלו הוא ייצוג הלקוח הסופי וייצוג האינטרסים שלו בפרויקט, לרבות סטנדרטים, עלויות, לוחות זמנים וכן הלאה.

מפקח בניה לבתים פרטיים  https://i-eng.co.il/

אז מה היה לנו עד עכשיו?

Facebook
Twitter
LinkedIn
רפאל קונו
רפאל קונו

במשך הרבה שנות ניסיון בתחום הבנייה שיפוצים ובעיקר עבודות הריסה, יש לי הרבה ידע לתת לכם הגולשים אם אתם מוצאים טעות כל שהיא אנחנו נשמח שתיידעו אותנו כמה שיותר מהר כי בסך הכל אנחנו רוצים שיהיה חומר טוב לקוראים שלנו.

מומלצים בשבילכם

בטון סדוק

האם ניתן לתקן בטון סדוק?

בטון הוא אחד מחומרי הבניין העתיקים ביותר הידועים לאדם. אולם למרות עמידותו הרבה לאורך זמן, למרבה הצער, במצטבר, הבטון אינו מתמודד היטב עם לחצים סביבתיים,

קרא עוד »
שיטת ברנוביץ'

שיטת ברנוביץ'

בין הגישות הבולטות בעשורים האחרונים בענף הבנייה הישראלי ניתן למנות את שיטת ברנוביץ' – שיטת בנייה אשר פותחה בשנות השמונים של המאה הקודמת בידי הקבלן

קרא עוד »

רוצה לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית?

כשאנו אומרים שאנו מתחייבים להצעת מחיר הטובה ביותר אנו מתכוונים לכך.
מלאו את הפרטים:

קטגוריות

פוסטים אחרונים

השיחה הזו תחסוך לכם

*מתחייבים לספק שירות עד 48 שעות מרגע הפניה

דיסק יהלום
חייגו עכשיו

וקבלו ייעוץ והצעת מחיר במיוחד עבורך