הנשיא 12 צור הדסה

9060049 ישראל

077-805-3023

זמינות 24/6

yahalomey@gmail.com

לפניות בכל נושא

אישור קונסטרוקטור לניסור בטון

קורת בטון היא לא רק רצועת בטון המשמשת חלק מהמבנה כמו כל חלק אחר ממנו. קורת בטון היא בדרך כלל מרכיב שמהווה חלק מרכזי בקונסטרוקציה שמעניקה למבנה את החוזק המבני שלו. בהתאם לכך, לפני שאתם מפעילים את המסור, חשוב שתדעו שאתם חייבים לקבל אישור קונסטרוקטור לניסור בטון.

איך תזהו קורת בטון?

כדי לקבל אישור קונסטרוקטור לניסור בטון, צריך לזהות תחילה שאכן מדובר בבטון הרצוי לחיתוך לדוגמא, קורת בטון. הדרך היחידה לוודא שאכן מדובר בקורת בטון היא עיון בתכניות הבניה של המבנה, בהן מפורטים כל פרטי הבנייה שלו, לרבות מיקומים של קורות בטון.

מאחר ואתם לא יודעים לקרוא תכניות בנייה, אתם יכולים לדבר עם חברת ניסור בטון מומחית או פשוט להזמין מהנדס בניין שידע למצוא את התכניות הללו היכן שצריך, ולוודא האם מדובר בקורת בטון והאם ניתן לבצע בה ניסור.

ככלל, קורות בטון ממוקמות באזור התקרה ו/או הרצפה של המבנה, אך ניתן לעשות בהן גם שימוש אנכי כעמודי תמך של המבנה. במקום לנחש, פשוט הזמינו מהנדס מוסמך שיעניק לכם את האישור הנדרש, שיאפשר לכם לבצע את הניסור בראש שקט.

מה זה קונסטרוקטור ואיך הוא רלוונטי?

קונסטרוקטור הוא מהנדס בניין בעל הסמכה מיוחדת בכל הקשור לקונסטרוקציה של המבנה, יסודות המבנה ויציקות בטון.

בכל הקמה של מבנה חדש, בית פרטי או בניין, הקונסטרוקטור ממלא תפקיד מפתח בתכנון ובפיקוח על כל הנושא של הנחת היסודות ויציקת הבטון, והוא שבודק את התכנית האדריכלית ומאשר אותה, לאחר שווידא כי היא כוללת את כל עמודי התמך וקירות התמך הנדרשים.

במידה ואלה לא קיימים בתכנית, לקונסטרוקטור יש את הסמכות לחייב את הוספתם על פי חישובים סטטיסטיים שונים שהוא מבצע.

מאחר ומדובר בניסור של קורת בטון, שמהווה כאמור חלק מהקונסטרוקציה של המבנה, את האישור הנדרש צריך לתת קונסטרוקטור מוסמך בלבד. 

אישור קונסטרוקטור לניסור בטון הוא אינו הליך בירוקרטי, אלא פשוט הליך מקצועי של בחינת ההשפעה הצפויה של הניסור על החוזק המבני של המבנה, ואם השפעה זו היא מינורית ומתקבלת על הדעת, ניתן לאשר את ביצוע הניסור.

במידה ולא ניתן לאשר אותו, יציע לכם הקונסטרוקטור אלטרנטיבות ואפשרויות שונות, למשל בניית עמוד תמך חלופי שיעניק למבנה את החוזק המבני שיאבד לו בעקבות ניסור הקורה.

אישור קונסטרוקטור לניסור קורת בטון צריך להתקבל לפני שאתם מתחילים כל פעולת שיפוץ, וזאת על מנת להימנע ממצב של בניית תכנית שיפוץ ולאחר מכן להבין כי לא תוכלו להוציא אותה אל הפועל בצורה מלאה, מכיוון שלא ניתן לנסר קורת בטון כלשהי.

אדריכל מקצועי יפנה לאנשי המוסמכים מראש וישיג את כל האישורים הנדרשים למימוש התכנית האדריכלית, ואם לכם לא ידוע על שום אישור כזה שהתקבל בפרויקט שלכם, אולי כדאי שתחליפו מילה עם האדריכל שלכם ותבררו היכן זה עומד.

אם בא לכם להציץ במחירון שלנו – לחצו כאן

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
רפאל קונו
רפאל קונו

במשך הרבה שנות ניסיון בתחום הבנייה שיפוצים ובעיקר עבודות הריסה, יש לי הרבה ידע לתת לכם הגולשים אם אתם מוצאים טעות כל שהיא אנחנו נשמח שתיידעו אותנו כמה שיותר מהר כי בסך הכל אנחנו רוצים שיהיה חומר טוב לקוראים שלנו.

מומלצים בשבילכם

רוצה לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית?

כשאנו אומרים שאנו מתחייבים להצעת מחיר הטובה ביותר אנו מתכוונים לכך.
מלאו את הפרטים:

קטגוריות

פוסטים אחרונים

אבק בניסור בטון
3 דרכים לשלוט באבק בעת חיתוך בטון

כשמדובר בחיתוך בטון, עלולות להיות הרבה סכנות המתרחשות בתהליך. חלק מהסכנות עלולות לכלול רעשים חזקים או ציוד לא תקין, עם זאת אחת הסכנות הגדולות ביותר

קידוח 30 צול
קידוחים בעובי 30 צול! (80 ס"מ)

עוד פרויקט נדיר הגיע לסיומו, קידוחי יהלום בעובי של 30 צול! (80 ס"מ) יהלוMי ניסור וקידוח בבטון מוכנים לכל פרויקט. צרו איתנו קשר באחת מן

השיחה הזו תחסוך לכם

דיסק יהלום
חייגו עכשיו

וקבלו ייעוץ והצעת מחיר במיוחד עבורך