לוגו יהלומי ניסור בטון חדש

קבלן רשום

מתכננים שיפוץ בבית? כל הסיבות למה עדיף לבחור רק בקבלן רשום

כאשר מתכננים שיפוצים לא חסרות דאגות בדרך כלל – בין אם מדובר בתכנון, או בתקציב או באישורים המלווים שנחוץ לרכוש. אך חשוב לא לשכוח בכל הבלגאן את הסכנה שעדיף להימנע ממנה הכי הרבה – לשכור את הקבלן הלא נכון.

כיצד ניתן להימנע ממצב בו הינכם מוצאים את עצמכם תקועים עם קבלן לא מתאים, שלא ממצא את תפקידו או הבטחותיו? הכי מומלץ זה לסמוך על יכולת השיפוט שלכם! עשו את המחקר שלכם, בדקו עם מי נכנסתם לעסקים.
איזה סוג קבלן הוא, האם יש לו הרבה לקוחות ממליצים, האם הוא רשום?

מה המשמעות של קבלן רשום ולמה זה חשוב כל כך?

נתחיל מהחלק הטכני והקצת משעמם – ישנו רשם קבלנים במשרד הבינוי והשיכון, וקבלן רשום הוא קבלן המופיע בפנקס הקבלנים. בפנקס הקבלנים ישנם סיווגים רבים של סוגי קבלנים – מה שרלוונטי לעבודות שיפוץ זה קבלן רשום לשיפוצים (סיווג מספר 131).

אתם רוצים לבקש את מספר הרישיון של הקבלן שלכם על מנת למצוא אותו בפנקס הקבלנים הנגיש לכולם ולוודא את כישוריו. ישנם דרישות רבות מקבלנים רשומים – הם מחויבים ברמת עבודה מסוימת שמצופה מהם – לכן מאוד מומלץ לפנות קודם כל לקבלן שעבר את תהליך הרישום – כדי לקבל רמת בטיחות בכל נושא השיפוצים, שגם כך לא פשוט.

כיצד הבחירה שלנו משפיעה על תהליך השיפוץ?

כל עבודת שיפוצים טומנת בחובה סיכון מסוים, החל מהוצאות כספיות בלתי צפויות, עיכובים בעבודה, עברה על תקנים והרשימה עוד ארוכה.

כמובן שישנם בעלי מקצוע טובים גם בין הקבלנים הלא רשומים, אבל אין ספק שהסיכון שאתם לוקחים איתם, גדל משמעותית שכן הם לא עברו שום ביקורת או הכשרה רשמית.

לעומתם, קבלני השיפוצים שעברו את תהליך הרישום, הוכיחו לרשם הקבלנים את אמינותם כבעלי עסק יציב (חובת הוכחה שהעסק קיים ופעיל לפחות 5 שנים) ואת הידע שלהם על ידי סדרה של מבחנים ממשלתיים שעברו כדי לקבל את הרישיון (כולל בנושאי בטיחות בעבודה- מאוד חשוב לכם כבעלי נכס).
על קבלן כזה יש אחריות – לספק את ההבטחות שלו ולסיים את העבודה כפי שהוחלט והוסכם בניכם.

קבלן שהוכיח את שנות הניסיון שלו, ואת רמת המקצועיות שלו, בהחלט יכול להתמודד עם כול המקרים הבלתי צפויים שיכולים לצוץ בעת השיפוץ, כפי שפירטנו קודם.

תהליך השיפוצים הוא מתיש, ארוך, ולפעמים גורר כאבי ראש. לכן אתם רוצים לוודא כי הקבלן מסור, מומלץ, מוכן, ובעל ניסיון מספק.

וודאו כי הוא בקיא בתחום העבודה שנחוצה לכם בפרויקט שלכם. לעיתים אנשים בוחרים בקבלנים שאיתם הם "מתחברים". במקרה זה צריך לעשות בדק בית ולשאול את עצמנו, האם אני רוצה קבלן נחמד או מקצועי? מה יותר חשוב לי? – אנחנו תמיד ממליצים להישען על העובדות ,ניסיון ועבודות קודמות – חיבור אישי זה חשוב, אך זו לא הבטחה לעבודה מסורה וברמה טובה.

לסיכום, בסופו של דבר המטרה שלנו היא למצוא את הקבלן המתאים ביותר – קבלן שמבין מספיק במלאכה על מנת להתמודד עם העבודה וכל הבעיות שיכולות לצוץ במהלכה. ניתן לעשות מחקר, ניתן לברר המלצות וניסיון ולשקול את כל ההצעות מחיר – אך הדרך הבטוחה ביותר היא ללא ספק לפנות לקבלן רשום לשיפוצים כדי לספק לעצמכם שקט נפשי ועבודה חלקה ומהירה . בהצלחה בשיפוץ!

אז מה היה לנו עד עכשיו?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Picture of רפאל קונו
רפאל קונו

במשך הרבה שנות ניסיון בתחום הבנייה שיפוצים ובעיקר עבודות הריסה, יש לי הרבה ידע לתת לכם הגולשים אם אתם מוצאים טעות כל שהיא אנחנו נשמח שתיידעו אותנו כמה שיותר מהר כי בסך הכל אנחנו רוצים שיהיה חומר טוב לקוראים שלנו.

מומלצים בשבילכם

בניית שלד

בניית שלד

שלד המבנה, בדומה למערכת השלד בגוף האנושי, הוא זה שמבטיח את היציבות של המבנה כולו. לכן זהו גם השלב הראשון בכל פרויקט בנייה, ואין ספק

קרא עוד »
שיטת בניה קנדית

שיטת בניה קנדית

זו אחת משיטות הבניה המתקדמות בעולם, ובשנים האחרונות היא נכנסה גם אלינו, לישראל. אז בואו נכיר לעומק את שיטת הבניה הקנדית, ונדבר על: אנחנו בחברת

קרא עוד »
איך הורסים מבנים בתמא 38

איך הורסים מבנים בתמ"א 38?

פרויקטים של תמ"א 38 הם פרויקטים גדולים מאוד, בלשון המעטה. היערכות נכונה היא המפתח להצלחה, ויש כמה דברים שכדאי לעשות לפני שיוצאים לדרך. הנה רשימה

קרא עוד »
שיפוצים מומלצים לקיץ

4 שיפוצים מומלצים לקיץ

העונה החמה היא זמן אידיאלי לערוך שיפוץ בבית. השילוב בין מזג האוויר החמים, שעות האור הממושכות והזמן הרב שיש לכם בין כותלי הבית, זה בדיוק

קרא עוד »

רוצה לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית?

כשאנו אומרים שאנו מתחייבים להצעת מחיר הטובה ביותר אנו מתכוונים לכך.
מלאו את הפרטים:

קטגוריות

פוסטים אחרונים

השיחה הזו תחסוך לכם

*מתחייבים לספק שירות עד 48 שעות מרגע הפניה

דיסק יהלום
חייגו עכשיו

וקבלו ייעוץ והצעת מחיר במיוחד עבורך