הנשיא 12 צור הדסה

9060049 ישראל

077-805-3023

זמינות 24/6

yahalomey@gmail.com

לפניות בכל נושא

בטון דרוך | מה זה, מה הייתרונות ומה בונים עם זה?

בטון דרוך

בטון דרוך, הוא בטון שמחוזק באמצעות דחיסה. הבטון הדרוך- הוא אחד מהסוגים של הבטון המזויין.

ישנם 2 אופנים בהם דורכים על הבטון. יש דריכה הנקראת "דריכת קדם", ויש סוג נוסף הנקרא "דריכה אחר".

לכל סוג של דריכה, יש תכונות אחרות. מטרת טכניקת "בטון דרוך", היא ליצור מבנה חזק ויציב המחזיק גם תחת עומס רב, ושלא יקרוס בעת רעידות אדמה.

אפשר למצוא בארץ מאגרי מים שנבנו בטכניקת "בטון דרוך". וכך גם גשרים רבים בארץ נבנו באמצעות "בטון דרוך".

סוגים של דריכת בטון.

דריכת קדם-

לצורך ביצוע בריכה זו, מותחים את מוטות הפלדה לפני שיוצקים את הבטון. המתיחה- נעשית באמצעות מוטות מיוחדים. בדריכת קדם, משתמשים כדי להכין חלקי בטון מוכנים מראש. ולכן, משתמשים בדריכת קדם לצורך בנייה טרומית.

דריכה אחר-

בסוג זה של דריכה, משתמשים בתוך אתרי בנייה. בסוג זה של דריכה, מתיחת כבלי הפלדה נעשית לאחר יציקת הבטון. בדריכה מסוג זה, משתמשים לבניית גשרים, אולמות, מאגרי מים, ועוד. בסוג דריכה זה, מוטות הפלדה מוחדרים לתוך צינור חלול הנמצא בתוך גוף הבטון. את המוטות, מחברים אל כבלי המתיחה. וכך, הבטון מתרגל ללחצים ועומסים חזקים במיוחד.

גשרים בונים מבטון דרוך.

המתיחה של הבטון, נותנת לבטון יכולת התנגדות ללחצים ועומסים בעתיד.

כאשר מופעל לחץ חזק על הבטון הדרוך- הלחץ לא נשאר באותה נקודה, אלא מתפזר בכל רחבי הבטון היצוק.

ולכן, כיוון שבטון דרוך מסוגל לשאת עליו עומס רב- משתמשים בו לבניית גשרים. ולכן, אפשר למצוא ברחבי הארץ, גשרים שונים שנבנו מבטון דרוך.

החל מגשרים קטנים מקומיים בתוך הערים, ועד גשרים גדולים בכבישים סואנים באזור המרכז. גשרים אלו מסוגלים לשאת אלפי מכוניות בו זמנית.

בטון דרוך בבנייה טרמית.

שיטת הבנייה הטרמית- הולכת ותופסת תאוצה בישראל. בארץ ישנה מצוקה של מבני ציבור. מוסדות חינוך, עמותות וגופים ציבוריים פרטיים- זקוקים למבנה ציבור באופן מידי.

בניית מבנה באתר בנייה, יכולה לקחת שנתיים. אבל המוסדות השונים צריכים את המבנה מהר יותר. לכן, מזמינים הגופים השונים מבנים שנבנו בבנייה טרומית.

החברות העוסקות בבנייה טרומית, מכינות את הלוחות העשויות מבטון דרוך עבור המבנים. כך, מגיעה החברה עם חלקים מוכנים של הבניין.

אין צורך לעשות את יציקות הבטון בשטח. וכך, תוך כמה חודשים עד שנה- המבנה הטרומי מוכן.

מהם היתרונות של מוטות מבטון דרוך?

מוסדות ציבור רבים בארץ, משתמשים בתקרות העשויות ממוטות מבטון דרוך.

תקרות אלו חזקות במיוחד, אך עוביין לא צריך להיות רב מדי. בשביל בנייה בבטון דרוך, אפשר לחפור בור פחות עמוק.

קבלנים הבונים מבנים עם חיזוק מפני רעידות אדמה, שמים יציקות של מוטות העשויות מבטון דרוך כדי לחזק את הבניין. באופן כללי- הבנייה עם מוטות בטון דרוך, חוסכת היטב בכוח אדם.

ניסור בטון- שימוש חוזר במוטות ולוחות מוכנים של בטון דרוך.

מדוע קבלנים משקיעים כסף בהזמנת שירות ניסור בטון? עיקר העבודה בהכנת מבנים- היא יציקת הבטון. באמצעות מסור יהלום מקצועי, ניתן לנסר את לוחות הבטון בשלמותם, ולעשות בהם שימוש חוזר. וכך, לקבלנים וחברות הבנייה הרוכשות את לוחות ומוטות הבטון- נחסך בנייה של יציקת הבטון, ורכישת צינורות הפלדה שבתוך הבטון.

דיסק יהלום
השיחה הזאת תחסוך לך.

חייג וקבל הצעת מחיר במיוחד עבורך