לוגו יהלומי ניסור בטון חדש

3 דרכים לשלוט באבק בעת חיתוך בטון

כשמדובר בחיתוך בטון, עלולות להיות הרבה סכנות המתרחשות בתהליך. חלק מהסכנות עלולות לכלול רעשים חזקים או ציוד לא תקין, עם זאת אחת הסכנות הגדולות ביותר היא ייצור אבק.

אבק שנוצר מחיתוך בטון עלול להזיק לבריאות האדם ממספר סיבות. לכן ישנם אמצעי זהירות חשובים שיש לנקוט בהם על מנת להגן על עצמכם מפני אבק בעת חיתוך בטון.

אך כיצד אבק מזיק ומהן הדרכים לשלוט בו?

אם אתם רוצים לדעת על זה יותר, אנא המשיכו לקרוא.

אבק וחיתוך בטון

חיתוך בטון מייצר כמויות אדירות של של אבק.

יש חומר שנקרא סיליקה גבישית והוא נפוץ בבטון. היות וכך, ברגע שחותכים אותו, האבק יכול לייצר חלקיקי סיליקה קטנים מאד. עם זאת, כאשר האבק הופך לאוויר, הוא יכול להכניס את עצמו בקלות לריאות שלנו, בעיקר מכיוון שאבק המכיל סיליקה הוא ממש עדין.

אם נמשכת החשיפה לאבק בטון, זה יכול להוביל לנזק בלתי הפיך בריאות או למחלות כמו אמפיזמה וסיליקוזיס כרוני. זה יכול להשפיע לא רק על איכות החיים אלא אפילו להוביל למוות. בגלל זה אין להכחיש אתת חשיבות השליטה באבק בעת חיתוך בטון. ולכן ישנן שיטות שבהן ניתן לשלוט על האבק.

3 דרכים לשלוט באבק בעת חיתוך בטון

אבק בעת ניסור בטון

באופן כללי, ישנן שלוש שיטות שבהן ניתן לשלוט על האבק בעת חיתוך בטון. שיטות אלה נבדלות על סמך הטכניקות והציוד בהם משתמשים כדקלמן:

1. חיתוך רטוב ודיכוי מים

חיתוך רטוב הוא שיטת בקרת אבק שבה מוסיפים מים לתערובת על מנת להפחית את כמות האבק שנוצרת.

למעשה, זה יכול להפחית את האבק שנוצר עד 85% בהשוואה לחיתוך בטון יבש. בעוד המים משמשים לשליטה על האבק, ניתן להשתמש בהם גם להפחתת הטמפרטורה של להב היהלום ששימש לחיתוך הבטון. זה עוזר לשמור על הלהב קריר, מה שיגדיל את תוחלת החיים שלו. להב קריר יותר בחיתוך רטוב יכול גם לאפשר לכם לבצע חיתוכים מדויקים במיוחד מכיוון שלא תצטרכו לחכות שהלהב יתקרר כמו בחיתוך יבש.

בדרך כלל, המים מוזרמים ישירות על להב החיתוך המסתובב בזמן שהוא נמצא בפעולה. זרימת המים הרציפה נשאבת גם ישירות לאזור החיתוך בזמן שהמסור נמצא בשימוש. מכאן מרססים ערפל מים באוויר כדי לאפשר לאבק להתיישב יותר במהירות. סילוני מים משמשים לדיכוי פליטת האבק. זה נראה כמו מיכלי לחץ המכילים מינימום 8 ליטר מים כדי לייצר יחס של חצי ליטר מים לדקה ושולט עוד יותר בפליטת האבק.

מכיוון שתתמודד עם זרימת מים רציפה, עליך לוודא שאתה עושה שימוש נכון בציוד שיכול להתמודד עם בלימת מים ואיסוף בטון נוזלי.

2. הוצאת אבק

שאיבת אבק עושה שימוש במערכות כגון שואבים בעלי עוצמה גבוהה שיש להם מסנני אוויר טובים. אלה מותאמים לכלי שיכול להוציא אבק בשלבים של חיתוך, ניסור או קידוח. השימוש בציוד מיצוי האבק המתאים הוא קריטי, במיוחד כיוון שהוא תוכנן במיוחד כדי ללכוד את כל האבק.

הקפד לשים לב בזהירות לשקיות איסוף אבק ומסננים. רוקן אותם, נקה אותם, והחלף אותם באופן קבוע כדי למנוע סתימות או עודף סתימות.

3. ציוד מגן לנשימה

מסיכות סינון האוויר מסייעות במתן הגנה נוספת מפני חתיכות בטון הניתזות באוויר שמיוצרות במהלך חיתוך בטון. הן משמשות לעיתים קרובות יחד עם שיטת בקרת אבק אחרת (בין אם זה דיכוי מים או מיצוי). השימוש במכונת הנשימה הנכונה הוא חשוב ועליו לעמוד בדרישות הבטיחות.

ציוד מגן ניסור בטון

סיכום

חיתוך בטון יכול להיות עבודה מסוכנת. ישנן סכנות שונות הקשורות אליו, ייצור האבק הוא כזה שיכול לגרום נזק בלתי הפיך לבריאות. היות וכך שימוש בשיטות בקרת אבק ואמצעי בטיחות הוא קריטי בעת חיתוך בטון. בעוד שניתן לסווג דיכוי מים והפקת אבק, תוך שימוש בציוד מגן כגון מכשירי הנשמה ניתן להשתמש בשילוב עם שיטות אלה.

אם אתה זקוק לניסור בטון המתבצע בצורה בטוחה ואמינה, לצורך מסחרי או למגורים, אנא התקשרו אלינו למספר: 077-805-3023

>> למחירון ניסור בטון לחצו כאן

אז מה היה לנו עד עכשיו?

Facebook
Twitter
LinkedIn
רפאל קונו
רפאל קונו

במשך הרבה שנות ניסיון בתחום הבנייה שיפוצים ובעיקר עבודות הריסה, יש לי הרבה ידע לתת לכם הגולשים אם אתם מוצאים טעות כל שהיא אנחנו נשמח שתיידעו אותנו כמה שיותר מהר כי בסך הכל אנחנו רוצים שיהיה חומר טוב לקוראים שלנו.

מומלצים בשבילכם

מחיר קוב בטון

מהו מחיר קוב בטון?

מחיר קוב בטון נע בין 250-350 ש"ח, ומושפע מכמה גורמים מרכזיים כמו החומרים מהם מורכב הבטון והיחס ביניהם. לפניכם מחשבון מחיר קוב בטון: גובה (במטרים):

קרא עוד »
מה זה ניסור בטון

מה זה ניסור בטון?

ניסור בטון הוא תהליך של חיתוך או הסרה של בטון באמצעות ציוד ומסורים עוצמתיים ומדויקים. ניסור בטון מתבצע בדרך כלל בפרויקטים של בנייה, שיפוץ והריסה,

קרא עוד »

רוצה לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית?

כשאנו אומרים שאנו מתחייבים להצעת מחיר הטובה ביותר אנו מתכוונים לכך.
מלאו את הפרטים:

קטגוריות

פוסטים אחרונים

השיחה הזו תחסוך לכם

*מתחייבים לספק שירות עד 48 שעות מרגע הפניה

דיסק יהלום
חייגו עכשיו

וקבלו ייעוץ והצעת מחיר במיוחד עבורך