לוגו יהלומי ניסור בטון חדש

קיר כובד – כל מה שאתם צריכים לדעת

Picture of רפאל קונו
רפאל קונו

בכל הנוגע לבנייה, בטיחות הינה הפרמטר הראשון במעלה. מתוך הבנה כי בעיות בטיחות במבנים עלולות להוות גורם רב סיכון ולהוביל לאסון, ננקטים מגוון אמצעים שמטרתם למקסם את רמת היציבות של כל מבנה. בין היתר, קירות כובד מהווים חלק בלתי נפרד מענף הבנייה ומטרתם להגביר את רמת הבטיחות של המבנים.

מהו קיר כובד?

קיר כובד הינו קיר תומך שמטרתו למנוע תזוזת אדמה ועפר העלולה ליצור לחץ על המבנה ולהוביל לקריסתו. הקיר שומר על יציבות המבנה ומאפשר להשתמש בו בבטיחות מרבית. לרוב, קירות תומכים מורכבים משילוב של בטון, פלדה, אבן ועץ.

מתי יש צורך בקיר כובד?

קירות כובד, כמו קירות תומכים אחרים, משתלבים בבניית מבנים אדריכליים מגוונים כמו כבישים ומנהרות, והודות לעובדה שהם מונעים סחף גם במיקומים משופעים ביותר, הם מאפשרים לסלול כבישים בטיחותיים גם בנקודות תלולות במיוחד.

אילו סוגים של קירות תומכים נוספים קיימים?

קירות שיגומים

קירות שיגומים בגרסתם המודרנית עשויים משורת כלונסאות בטון הנקדחים בעומק רב וצמודים האחד לשני. עם סיום הליך הקידוח והיציקה ניתן לחפור מצד אחד של קירות השיגומים ולהנמיך את מפלס הקרקע ללא תזוזה של הקרקע מצדם השני.

קירות תומכים דקים

קירות עשויים בטון מזוין בצורת L  / T הפוכה. משקל העפר מצד הקירות האחד מנוצל לבלימת תנועת העפר שבצד השני. 

קירות תומכים מבטון טרום

קירות תומכים המשלבים לוח בטון טרומי ואלמנט עיגון. 

שימוש בעוגני קרקע

במטרה לבלום את תזוזת הקרקע, מקובל לעשות שימוש בקירות תומכים (בייחוד דקים) בשילוב עוגני קרקע העשויים משקולות המחוברות אל הקיר התומך באמצעות כבלים ותורמים לחיזוק הקיר תומך כנגד תנועת הקרקע, כשמשקלם מונע תזוזה של הקיר התומך.

על מה יש לתת את הדעת בתכנון קיר כובד?

בשל חשיבותם הרבה של קירות כובד בכל הנוגע לבטיחות מבנים, ובשל העובדה שקירות כובד מתמודדים עם עומס רב, על תכנון קירות תומכים כמו קירות כובד להיעשות במקצועיות מרבית. תכנון קיר תומך יתבצע בידי מהנדס מורשה לעיסוק בתחום ספציפי זה וייעשה באופן שיבטיח כי הקיר יוכל לעמוד במצבי התהפכות, תזוזה אופקית ושקיעה, תוך חישוב שיווי המשקל הדרוש לעמידה בשלושת המצבים.

על מה חשוב להקפיד בהקמת קיר כובד?

על מנת להבטיח רמת בטיחות מקסימלית, חובה לשכור את שירותיה של חברה מבצעת מקצועית ואמינה שמאחוריה ניסיון מקצועי רב, ציוד מתקדם והתחייבות מלאה לבטיחות ללא פשרות.

אנו כאן רק כדי לשתף אתכם מהידע שלנו

אנו נותנים רק שירותי ניסור וקידוח בבטון כחברה מובילה בענף הניסור בטון, אנו גאים להעמיד לרשותכם את המערך המקצוע והאמין ביותר בענף, תוך התחייבות לסטנדרטים הגבוהים ביותר בתחום הבטיחות ושימוש בציוד מקצועי ברמה הגבוהה בעולם. בזכות צוות המומחים המיומן שלנו, בזכות הניסיון הרב שצברנו עם השנים ובזכות תודעת השירות הייחודית שלנו, הדוגלת במתן שירות מסור לכל אורך הדרך, אנו נחשבים לכתובת המקצועית המועדפת על לקוחות רבים, החל בלקוחות פרטיים וכלה בלקוחות מוסדיים, ציבוריים וקבלניים שאינם מתפשרים על פחות מהטוב ביותר.

זקוקים לשירותים מתחום הבטון וחשוב לכם לקבל את המענה המקצועי, האמין והבטוח ביותר? חשוב לנו להעניק גם לכם חוויית שירות מושלמת מכל בחינה. פנו אלינו ומומחינו ישמחו לחזור אליכם!

אז מה היה לנו עד עכשיו?

Picture of רפאל קונו
רפאל קונו

במשך הרבה שנות ניסיון בתחום הבנייה שיפוצים ובעיקר עבודות הריסה, יש לי הרבה ידע לתת לכם הגולשים אם אתם מוצאים טעות כל שהיא אנחנו נשמח שתיידעו אותנו כמה שיותר מהר כי בסך הכל אנחנו רוצים שיהיה חומר טוב לקוראים שלנו.

מומלצים בשבילכם

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית

כשאנו אומרים שאנו מתחייבים להצעת מחיר הטובה ביותר אנו מתכוונים לכך.
מלאו את הפרטים:

קטגוריות

פוסטים אחרונים

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית - בהתחייבות!

השיחה הזו תחסוך לכם

*מתחייבים לספק שירות עד 48 שעות מרגע הפניה

דיסק יהלום
חייגו עכשיו

וקבלו ייעוץ והצעת מחיר במיוחד עבורך