לוגו יהלומי ניסור בטון חדש

שיטת ברנוביץ'

בין הגישות הבולטות בעשורים האחרונים בענף הבנייה הישראלי ניתן למנות את שיטת ברנוביץ' – שיטת בנייה אשר פותחה בשנות השמונים של המאה הקודמת בידי הקבלן מוטי ברנוביץ' ויושמה על ידו לראשונה בשנת 1982.

שיטת ברנוביץ' – מאפיינים 

שיטת ברנוביץ' היא שיטת בנייה המתבססת על ייצור אלמנטים באתר הבנייה, כאשר יציקת הקירות מתבצעת באמצעות תבניות פלדה שאריחי החיפוי מורכבים מעל גביהן. את התבניות מייצרים באופן מדויק ובהתאמה מלאה לפתחים ייעודיים בקיר. עוגני אל – חלד מוחדרים אל גבם של אריחי החיפוי ותבנית חיצונית מורכבת במיקום הייעודי בקומת העבודה כאשר היא ריקה. האריחים שאליהם הוחדרו העוגנים ממוקמים מעל גבי התבנית וחלקם האחורי נמרח בחומר איטום. רשת פלדה מורכבת על גב האריחים והעוגנים נקשרים אליה. לאחר בקרה של העוגנים, הקיר נסגר באמצעות תבנית פנימית ונוצק בטון למרווח הקיים בין התבניות. בשלב הסופי, לאחר שהבטון יבש, התבניות משוחררות והקיר נותר מחופה.

יתרונות השיטה בהשוואה לשיטת הבנייה הקונבנציונלית

שיטת הבנייה הקונבנציונלית מתבססת על התאמה לשלד נושא עומסים הכולל קירות מילוי, כאשר השלד על כל חלקיו עשוי בטון מזוין המעביר את העומס אל הקרקע. שיטת בנייה זו נחשבת למיושנת בשל היותה כרוכה בעבודת כפיים אינטנסיבית, בזמני ביצוע ארוכים ובתלות בבעלי מקצוע כאלה ואחרים. במקביל, השיטה הקונבנציונלית נשענת במידה מועטה בלבד על ציוד בנייה מתקדם או על טכניקות בנייה מתועשות, ועל כן, נחשבת למסורבלת ומיושנת בהשוואה לשיטת ברנוביץ'. 

חסרונות השיטה בהשוואה לשיטת הבנייה המתועשת

בהשוואה לשיטת הבנייה הקונבנציונלית, שיטת ברנוביץ' נחשבת, אמנם, למתועשת יחסית, אך בהשוואה לשיטת הבנייה המתועשת המקובלת כיום, היא בעלת חסרונות משמעותיים. יישום שיטת ברנוביץ' דורש היערכות נרחבת באתר הבנייה ומייצר לכלוך רב הדורש ניקיון מסיבי של האלמנטים המוכנים ומייקר את עלויות הבנייה. זאת ועוד, השיטה אינה מתקדמת דיה להתמודדות עם סוגי אלמנטים מתועשים מסוימים במסגרת זמן קצוב מראש, היות וההסבה דורשת כלים ויכולות מורכבים, ובעקבות כך, נוצר צורך בהקמת מפעל מתאים באתר הבנייה, תוך בזבוז ניכר של משאבים. חיסרון אחר של שיטת ברנוביץ' קשור בעובדה שיישום השיטה תלוי באספקת בטון חיצונית. 

שיטת הבנייה המתועשת המועדפת כיום הינה שיטת בנייה מודרנית ומתקדמת המתבססת על תבניות פלדה המיוצרות במפעל ויצוקות עם האבן. הרכבת החזיתות המתועשות הינה פעולה קלה ומדויקת המתבססת על אמצעי חיבור קבועים. במהלך הייצור, נוצקות תעלות בצדי האלמנטים המתועשים ובמהלך הרכבתם מושחלים בהן אלמנטים עשויים פלסטיק המייצרים את האיטום הראשוני בין האלמנטים. יישום השיטה המתועשת מקנה יתרונות רבים כמו זמינות רחבה של אלמנטים בגדלים שונים לרבות אלמנטים עם מאפיינים ספציפיים כמו אלמנטים ייעודיים לממ"ד, אלמנטים בעלי פתח ייעודי לחלון / דלת ועוד, בהתאמה מלאה למידות החלל ולמאפייניו.

יתרונות נוספים המאפיינים את המגמה המתועשת בענף הבנייה מתמקדים ברמת איכות גבוהה, המתאפשרת הודות לבקרת האיכות הגבוהה המיושמת במפעלים ואשר מותאמת לדרישות התקנים בתחום. שיטת הבנייה המתועשות גם בטיחותיות יותר, כאשר האלמנטים מובלים באמצעות משאיות המצוידות בציוד נשיאה ייעודי ומונפים באמצעות ציוד מתאים המהווה חלק בלתי נפרד מהאלמנטים עצמם. השימוש בשיטות בנייה מתקדמות מסוג זה מבטיח סביבת עבודה נקייה באופן משמעותי, ללא ייצור פסולת ומפגעים סביבתיים באתר הבנייה ומתאים במיוחד לאתרי בנייה צפופים, היות והוא מייתר את הצורך בהקצאת שטחים ייעודיים לייצור האלמנטים באתר ומצמצם את הצורך בתנועת רכבים כבדים בסביבת אתר העבודה.

נשמח לעמוד לשירותכם!

כחברה מהמובילות בענף הניסור בטון הישראלי, אנו גאים להעמיד לרשות לקוחותינו את מערך השירותים המקצועי, האמין והיעיל ביותר בשוק, תוך הקפדה מתמדת על מתן שירות אישי לכל לקוח ולקוח. המקצוענות הבלתי מתפשרת, המערך הטכנולוגי המתקדם וצוות העובדים המוסמך והמיומן המעמיד לרשות לקוחותינו את ניסיונו העשיר, הפכו אותנו לספק השירותים המועדף על לקוחות רבים, החל בלקוחות פרטיים וכלה בלקוחות קבלניים, מוסדיים וציבוריים הנהנים משירות ברמה אחרת לכל אורך הדרך.

צרו קשר ומומחינו ישמחו להעניק לכם שירות כמיטב המסורת!

אז מה היה לנו עד עכשיו?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Picture of רפאל קונו
רפאל קונו

במשך הרבה שנות ניסיון בתחום הבנייה שיפוצים ובעיקר עבודות הריסה, יש לי הרבה ידע לתת לכם הגולשים אם אתם מוצאים טעות כל שהיא אנחנו נשמח שתיידעו אותנו כמה שיותר מהר כי בסך הכל אנחנו רוצים שיהיה חומר טוב לקוראים שלנו.

מומלצים בשבילכם

בניית שלד

בניית שלד

שלד המבנה, בדומה למערכת השלד בגוף האנושי, הוא זה שמבטיח את היציבות של המבנה כולו. לכן זהו גם השלב הראשון בכל פרויקט בנייה, ואין ספק

קרא עוד »
שיטת בניה קנדית

שיטת בניה קנדית

זו אחת משיטות הבניה המתקדמות בעולם, ובשנים האחרונות היא נכנסה גם אלינו, לישראל. אז בואו נכיר לעומק את שיטת הבניה הקנדית, ונדבר על: אנחנו בחברת

קרא עוד »
איך הורסים מבנים בתמא 38

איך הורסים מבנים בתמ"א 38?

פרויקטים של תמ"א 38 הם פרויקטים גדולים מאוד, בלשון המעטה. היערכות נכונה היא המפתח להצלחה, ויש כמה דברים שכדאי לעשות לפני שיוצאים לדרך. הנה רשימה

קרא עוד »
שיפוצים מומלצים לקיץ

4 שיפוצים מומלצים לקיץ

העונה החמה היא זמן אידיאלי לערוך שיפוץ בבית. השילוב בין מזג האוויר החמים, שעות האור הממושכות והזמן הרב שיש לכם בין כותלי הבית, זה בדיוק

קרא עוד »

רוצה לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית?

כשאנו אומרים שאנו מתחייבים להצעת מחיר הטובה ביותר אנו מתכוונים לכך.
מלאו את הפרטים:

קטגוריות

פוסטים אחרונים

השיחה הזו תחסוך לכם

*מתחייבים לספק שירות עד 48 שעות מרגע הפניה

דיסק יהלום
חייגו עכשיו

וקבלו ייעוץ והצעת מחיר במיוחד עבורך