קבלן רשום

מתכננים שיפוץ בבית? כל הסיבות למה עדיף לבחור רק בקבלן רשום

קבלן רשום לניסור בטון

ניסור בטון היא פעולה הדורשת רמה גבוהה של התמחות, ידע מקצועי וניסיון בתחום...

אישור קונסטרוקטור לניסור קורת בטון

אישור קונסטרוקטור לניסור קורת בטון קורת בטון היא לא רק רצועת בטון המשמשת חלק...

אישור עבודה בגובה

אישור עבודה בגובה דרישות לקבלת האישור והמשמעות שלו קידוח בבטון   ניסור בבטון  ...

בדק בית – טיפול בתקלות ושיפור החיים

טיפול בתקלות ושיפור איכות החייםבדק בית – טיפול בתקלות ושיפור איכות החיים מרבית...

ניסור בטון בפרויקט הוספת מרפסות

ניסור בטון בפרויקט הוספת מרפסות ניסור בטון עוזר לבצע פעולות רבות שלא ניתן לנסר...

חוץ מקידוח בקיר בטון, מה עוד אפשר לעשות עם קידוח יהלום ?

חוץ מקידוח בקיר בטון מה עוד אפשר לעשות עם קידוח יהלום ? קידוח בקיר בטון - מה...

5 סיבות למה לשכור חברת הריסה מקצועית ולא להרוס לבד

5 סיבות למה לשכור חברת הריסה מקצועית ולא להרוס לבד גם אם אתם מנהלים עשרות...

עבודה עם בטון לפני הרכבת שער חשמלי

עבודה עם בטון לפני הרכבת שער חשמלי חברת יהלומי ניסור בטון מזמינה אתכם לקבל...

4 דרכים לקידוח בטוח – איך לקדוח בקיר מבלי לגרום נזק

4 דרכים לקידוח בטוח – איך לקדוח בקיר מבלי לגרום נזק אתם רוצים לקדוח בקיר הבית...

איך קידוח יהלומים הפכה למכונת קידוח בטון הפופולרית ביותר?

איך קידוח יהלומים הפכה למכונת הקידוח בטון הפופולרית ביותר? מכונת קידוח בטון...
מתכננים שיפוץ בבית? כל הסיבות למה עדיף לבחור רק בקבלן רשום

כאשר מתכננים שיפוצים לא חסרות דאגות בדרך כלל – בין אם מדובר בתכנון, או בתקציב או באישורים המלווים שנחוץ לרכוש. אך חשוב לא לשכוח בכל הבלגאן את הסכנה שעדיף להימנע ממנה הכי הרבה – לשכור את הקבלן הלא נכון.

כיצד ניתן להימנע ממצב בו הינכם מוצאים את עצמכם תקועים עם קבלן לא מתאים, שלא ממצא את תפקידו או הבטחותיו? הכי מומלץ זה לסמוך על יכולת השיפוט שלכם! עשו את המחקר שלכם, בדקו עם מי נכנסתם לעסקים.
איזה סוג קבלן הוא, האם יש לו הרבה לקוחות ממליצים, האם הוא רשום?

מה המשמעות של קבלן רשום ולמה זה חשוב כל כך?

נתחיל מהחלק הטכני והקצת משעמם – ישנו רשם קבלנים במשרד הבינוי והשיכון, וקבלן רשום הוא קבלן המופיע בפנקס הקבלנים. בפנקס הקבלנים ישנם סיווגים רבים של סוגי קבלנים – מה שרלוונטי לעבודות שיפוץ זה קבלן רשום לשיפוצים (סיווג מספר 131). אתם רוצים לבקש את מספר הרישיון של הקבלן שלכם על מנת למצוא אותו בפנקס הקבלנים הנגיש לכולם ולוודא את כישוריו. ישנם דרישות רבות מקבלנים רשומים – הם מחויבים ברמת עבודה מסוימת שמצופה מהם – לכן מאוד מומלץ לפנות קודם כל לקבלן שעבר את תהליך הרישום – כדי לקבל רמת בטיחות בכל נושא השיפוצים, שגם כך לא פשוט.

כיצד הבחירה שלנו משפיעה על תהליך השיפוץ?

כל עבודת שיפוצים טומנת בחובה סיכון מסוים, החל מהוצאות כספיות בלתי צפויות, עיכובים בעבודה, עברה על תקנים והרשימה עוד ארוכה. כמובן שישנם בעלי מקצוע טובים גם בין הקבלנים הלא רשומים, אבל אין ספק שהסיכון שאתם לוקחים איתם, גדל משמעותית שכן הם לא עברו שום ביקורת או הכשרה רשמית. לעומתם, קבלני השיפוצים שעברו את תהליך הרישום, הוכיחו לרשם הקבלנים את אמינותם כבעלי עסק יציב (חובת הוכחה שהעסק קיים ופעיל לפחות 5 שנים) ואת הידע שלהם על ידי סדרה של מבחנים ממשלתיים שעברו כדי לקבל את הרישיון (כולל בנושאי בטיחות בעבודה- מאוד חשוב לכם כבעלי נכס).
על קבלן כזה יש אחריות – לספק את ההבטחות שלו ולסיים את העבודה כפי שהוחלט והוסכם בניכם. קבלן שהוכיח את שנות הניסיון שלו, ואת רמת המקצועיות שלו, בהחלט יכול להתמודד עם כול המקרים הבלתי צפויים שיכולים לצוץ בעת השיפוץ, כפי שפירטנו קודם.

תהליך השיפוצים הוא מתיש, ארוך, ולפעמים גורר כאבי ראש. לכן אתם רוצים לוודא כי הקבלן מסור, מומלץ, מוכן, ובעל ניסיון מספק. וודאו כי הוא בקיע בתחום העבודה שנחוצה לכם בפרויקט שלכם. לעיתים אנשים בוחרים בקבלנים שאיתם הם "מתחברים". במקרה זה צריך לשאול את עצמנו, האם אני רוצה קבלן נחמד או מקצועי? מה יותר חשוב לי? – אנחנו תמיד ממליצים להישען על העובדות ,ניסיון ועבודות קודמות – חיבור אישי זה חשוב, אך זו לא הבטחה לעבודה מסורה וברמה טובה.

לסיכום, בסופו של דבר המטרה שלנו היא למצוא את הקבלן המתאים ביותר – קבלן שמבין מספיק במלאכה על מנת להתמודד עם העבודה וכל הבעיות שיכולות לצוץ במהלכה. ניתן לעשות מחקר, ניתן לברר המלצות וניסיון ולשקול את כל ההצעות מחיר – אך הדרך הבטוחה ביותר היא ללא ספק לפנות לקבלן רשום לשיפוצים כדי לספק לעצמכם שקט נפשי ועבודה חלקה ומהירה . בהצלחה בשיפוץ!

שיחה מהירה