סוגי בטון וכל מה שצריך לדעת על בטון

6 סיבות למה היהלום הוא חברם הטוב של עובדי הבניין

6 סיבות למה היהלום הוא חברם הטוב של עובדי הבניין קידוח בבטון   ניסור...

צילום קווי ביוב שנפגעו כתוצאה מניסור בטון

  קידוח בטון הינה משימה שחייבת להתבצע על יד המומחים, שכן טעויות בעת...

ניסור קיר בטון – 10 כללים של עשה ואל תעשה!

ניסור קיר בטון 10 כללים של עשה ואל תעשה! קידוח בבטון   ניסור בבטון  ...

קבלן רשום לניסור בטון

ניסור בטון היא פעולה הדורשת רמה גבוהה של התמחות, ידע מקצועי וניסיון בתחום...

אישור קונסטרוקטור לניסור קורת בטון

אישור קונסטרוקטור לניסור קורת בטון קורת בטון היא לא רק רצועת בטון המשמשת חלק...

אישור עבודה בגובה

אישור עבודה בגובה דרישות לקבלת האישור והמשמעות שלו קידוח בבטון   ניסור...

בדק בית – טיפול בתקלות ושיפור החיים

טיפול בתקלות ושיפור איכות החייםבדק בית – טיפול בתקלות ושיפור איכות החיים מרבית...

ניסור בטון בפרויקט הוספת מרפסות

ניסור בטון בפרויקט הוספת מרפסות ניסור בטון עוזר לבצע פעולות רבות שלא ניתן לנסר...

חוץ מקידוח בקיר בטון, מה עוד אפשר לעשות עם קידוח יהלום ?

חוץ מקידוח בקיר בטון מה עוד אפשר לעשות עם קידוח יהלום ? קידוח בקיר בטון - מה...

5 סיבות למה לשכור חברת הריסה מקצועית ולא להרוס לבד

5 סיבות למה לשכור חברת הריסה מקצועית ולא להרוס לבד גם אם אתם מנהלים עשרות...

סוג בטון וכל מה שצריך לדעת על בטון

בטון הוא לא חומר שצריך להציג לישראלי הממוצע, אך עדיין ישנם לא מעט דברים שכדאי לדעת לפני שמתחילים לעבוד אתו, כמו אילו סוגי בטון קיימים ולמה מתאים כל סוג בטון. כל מה שרציתם לדעת על בטון.

מאז המצאתו, הבטון נחשב לאחד מחומרי הבנייה הנפוצים בעולם בכלל ובייחוד בישראל. למעשה, הבטון ממשיך להתפתח ובעשורים האחרונים "נולדו" מספר סוגים חדשים של בטון וגם מפעלי בטון. אך לפני שנסקור את סוגי הבטון השונים והתכונות שלהם, חשוב שנדע מהו בדיוק החומר הזה וממה הוא מורכב.

u

מה זה בדיוק בטון?

בטון הוא תערובת המורכבת מחצץ, מים, חול וצמנט (חומר מליטה המשמש כדבק של התערובת), המשמשת בעיקר לצרכי בנייה שונים ומגוונים. בתחילה התערובת נוזלית, אך לאחר מספר שעות בהן היא חשופה, התערובת מתקשה ומתחזקת. את התערובת יוצקים כשהיא במצב נוזלי יחסית אל המשטח בו מתוכנן להיות בטון, מחליקים את התערובת, ולאחר מספר שעות היא מתקשה ומתחזקת, וכך אנו מקבלים קיר או רצפת בטון, עם המאפיינים המוכרים שלו: חוזק, עמידות, קשיחות, אי-גמישות ועוד.

7

שימושים בבטון

הבטון משמש לצרכי בנייה רבים, וביניהם- בנייה תעשייתית, ציבורית, מסחרית וגם פרטית. בין היתר, הבטון משמש גם לבנייה של קירות, משטחים, רצפות ועוד.

בשנים האחרונות התרחב השימוש בבטון וכיום הוא מגוון יותר, כאשר הוא משמש גם כאלמנט דקורטיבי. עיצוב בעזרת בטון הפך לטרנד של ממש, והוא מעניק לחלל המעוצב מראה מודרני, תעשייתי ואורבני כאחד. בנוסף, אפשר לצבוע את הבטון בעזרת ערבוב חומרים נוספים (כמו חימר, אדמה, ועוד) בתערובת.

השימושים הרבים בבטון הביאו להתפתחותם של סוגים שונים של בטון, שלכל אחד מהם תכונות משלו ושימושים משלו.

?

סוגי בטון והשימושים שלהם

  1. בטון מוכן – זהו סוג מאוד פשוט ובסיסי של בטון, שפעמים רבות מוכן באתר הבנייה ולא מובל ממפעל לבטון, לרוב כאשר לא נדרשת כמות גדולה של בטון.
  2. בטון מזוין – ככל הנראה סוג הבטון המוכר ביותר. אל תערובת הבטון מכניסים מוטות או רשתות עשויות פלדה, שהופכות את תערובת הבטון לחזקה ועמידה בפני משקלים אפילו יותר מבטון רגיל.
  3. בטון דרוך – גם בבטון דרוך משולבות מוטות פלדה, אך בנוסף מופעל לחץ כלשהו על גבי צד אחד של היציקה, כך שהלחץ יאזן את הלחץ שאמור להיות מופעל על הבטון מצדו השני.
  4. בטון דקורטיבי – זהו בטון המשמש לצרכי עיצוב. על ידי הטבעה של תבניות עיצוביות שונות ועל ידי שימוש בצבעים בתערובת הבטון, ניתן לייצר קירות ורצפות בטון מעוצבות בדוגמאות ובעיצובים שונים. כיום ניתן לייצר רצפות בטון כפרי, דמוי עץ ועוד, המשלבות גם את יתרונות הבטון והחוזק שלו, ומתאפיינות בעיצוב מודרני יפה.
  5. בטון חצי שקוף – אחד הפיתוחים האחרונים בתחום הבטון, המאפשר לחפות קירות באמצעות בטון מיוחד, אשר דרכו חודר מעט אור. אל תערובת הבטון ה"רגילה" מוסיפים חומרים הפולטים אור, כך שמתקבל מראה מודרני ייחודי.
שיחה מהירה