לוגו יהלומי ניסור בטון חדש

יתרונות וחסרונות בהריסת מבנים

Picture of רפאל קונו
רפאל קונו

הריסת מבנים הוא תהליך של פירוק מבנים או מבנים אחרים. ההריסה מתייחסת בדרך כלל להרס מכוון של מבנה, או לפירוק ושימוש חוזר בסוגים מסוימים של מבנים כגון : תהליך פינוי בינוי. 

חברות בנייה בכל הארץ מגלות את היתרונות של פירוק והריסה של מבנים ישנים. 

המאמר בשיתוף https://investec.co.il

ישנן שלוש שיטות עיקריות המשמשות להריסת מבנים 

מכנית, ידנית וכימית.

– שיטת הריסת מבנים מכנית היא ללא ספק הפופולרית ביותר. היא כוללת שימוש במחפרים, דחפורים, מגרדים ופטישים. 

-הריסה ידנית כרוכה בהפלת מבנים מסוימים בעזרת כדורי הריסות בעוד שאחרים נהרסים על ידי מנופים או ציוד כבד אחר. 

-תהליך כימי יכול לשמש עבור פרויקטים קטנים יותר או כאשר קשה להשתמש בציוד מכני כי אין מספיק מקום עבורו באתר.

מהם היתרונות של הריסת מבנים ?

הריסת מבנים אינה תמיד אירוע משמח עם זאת, זו הזדמנות מצוינת להשקיע בנדל"ן. לא נדיר שיזמים רוכשים מבנים ישנים ורעועים מתוך כוונה להרוס אותם ולבנות משהו חדש.

ולכן הריסת מבנים היא צעד חיוני בתחום הנדל"ן.

התהליך גם עוזר לפנות מקום לפיתוחים חדשים והוא עוזר לנקות אזורים נטושים. הריסת מבנים יכולה גם לעזור ליצור מקומות עבודה, לייצר הכנסה ולהגדיל את החזר ה-ROI עבור קונים פוטנציאליים.

מתי הגיע הזמן להרוס בניין?

 הריסה עשויה להיות יקרה, אך היא עשויה להיות נחוצה אם הבניין מסוכן מדי לשימוש או אם אין בו עוד צורך. מבנים נהרסים מסיבות שונות , לרבות כאשר ישנם מפגעים בטיחותיים במבנה עקב נזק מבני.

ככל שהמבנה ניזוק, מתעוררים סכנות בטיחותיות באותו אזור. לדוגמא, כאשר מחלחלים מים למבנה עקב נזילה בגג, הדבר עלול להוביל להידרדרות של קירות ורצפות וככל שהגג דולף יותר, כך גדל הסיכוי שהמים ייכנסו לתוך הבית או המשרד שלך. המים יכולים להילכד ויוכלו לעלות גבוה יותר על הקירות עד שיגיעו לתקרות ולרצפות. זה מקשה יותר ויותר על אנשים להתנייד בבניינים ובמקביל גורם לעובש וטחב לצמוח שעלולים להוביל לבעיות נשימה או אלרגיות.

בנוסף סדקים חיצוניים בחלקו החיצוני של המבנה הם סימן לבעיות ביסוס. לפעמים בעיות ביסוס יכולות להיגרם על ידי דברים כמו חדירת מים, קרקע לא מספקת או דחיסה לא נכונה של הקרקע.

בעיות ביסוס עלולות לגרום נזק מבני של ממש לבית. הנזק יכול לנוע בין סדקים בתשתית, רצפות שוקעות או התכופפות, ועד קירות חיצוניים מתנפחים. בעיות ביסוס נגרמות לרוב מחדירת מים, אדמה לא מספקת או דחיסה לא נכונה של הקרקע.

איך נדע מה המחירים וכמה זמן זה ייקח לנו להרוס את המבנה ?

עלות הריסת המבנה יכולה להשתנות בהתאם לגודל וסוג המבנה, וכמה ממנו צריך להרוס. העלות נעה בין  1400 ש”ח – 80,000 ש”ח ויכולה להימשך בין כמה שעות לשבועות.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

Picture of רפאל קונו
רפאל קונו

במשך הרבה שנות ניסיון בתחום הבנייה שיפוצים ובעיקר עבודות הריסה, יש לי הרבה ידע לתת לכם הגולשים אם אתם מוצאים טעות כל שהיא אנחנו נשמח שתיידעו אותנו כמה שיותר מהר כי בסך הכל אנחנו רוצים שיהיה חומר טוב לקוראים שלנו.

מומלצים בשבילכם

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית

כשאנו אומרים שאנו מתחייבים להצעת מחיר הטובה ביותר אנו מתכוונים לכך.
מלאו את הפרטים:

קטגוריות

פוסטים אחרונים

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית - בהתחייבות!

השיחה הזו תחסוך לכם

*מתחייבים לספק שירות עד 48 שעות מרגע הפניה

דיסק יהלום
חייגו עכשיו

וקבלו ייעוץ והצעת מחיר במיוחד עבורך