לוגו יהלומי ניסור בטון חדש

בטון – כל מה שאתם צריכים לדעת

ההגדרה של בטון:

בטון מהווה מרכיב חשוב בענף הבנייה, ובגרסתו המודרנית, מבוסס על תערובת חצץ, מים, חול וצמנט (חומר מליטה). סוג הבטון ואופיו ייקבעו בהתאם לצמנט בו נעשה שימוש, באמצעות התכונות הספציפיות המאפיינות אותו או באמצעות שיטת הייצור בה נעשה שימוש להכנתו.

ההיסטוריה של הבטון: מאז ועד היום

בטון היווה חלק מעולם הבנייה עוד בימי קדם, כאשר האשורים והבבלים השתמשו בחמר כחומר מגבש, ואילו המצרים יצרו בטון מגבס ומסיד והגיעו לתוצר דומה יותר לבטון המודרני. סיד המופק מאבן סיד או מגיר נחשב לאורך שנים  כמרכיב שימושי לייצור בטון עד לשנות ה – 1800 המוקדמות. בשנת 1824 ממציא בריטי בשם Joseph Aspdin יצר תערובת המכונה צמנט פורטלנד על בסיס חמר וסיד ומהווה עד היום מרכיב חשוב בייצור בטון.

אופי הבטון וחוזקו

בבטון רגיל לבנייה, אופי הבטון ייקבע, במידה רבה, על פי יחס המים למלט שבתערובת. ככל שתכולת המים נמוכה יותר, הבטון המתקבל יהיה חזק יותר. עם זאת, חובה על התערובת להכיל מים בכמות מספקת באופן בו כל חלקיק של החומר המגבש יהיה מוקף כולו בדבק הצמנט והמרווחים בין חלקיקי החומר המגבש יתמלאו לגמרי. כך, הבטון יהיה נוזלי דיו לצורך שפיכתו ומריחתו על המשטח המיועד באופן אפקטיבי. כל חלקיקי החומר המגבש יהיו נקיים לחלוטין היות ושאריות אדמה, גם מזעריות, עלולות לייצר תגובת נגד כימית אשר תפחית באופן משמעותי את רמת החוזק של הבטון.

רמת החוזק של הבטון מושפעת מגורמים סביבתיים, בייחוד לחות וטמפרטורה. במידה והבטון מתייבש בטרם עת, חוזקו עלול להיפגע באופן משמעותי. היות וכך, נהוג לעשות שימוש בהליך מיוחד באמצעותו נשמרת לחות הבטון לפרק זמן מוגדר לאחר יציקת הבטון, וזאת, במטרה להאט את הליך ההידלדלות של הבטון המתרחש עם התייבשותו. במקביל, גם טמפרטורות נמוכות פוגעות בחוזק הבטון. גורם אחר המשפיע על עמידות הבטון הוא כמות הצמנט ביחס לחומר המגבש. כאשר יש צורך בבטון חזק מאוד, הוא יכיל פחות חומר מגבש.

בטון מזוין – מה זה?

המצאת הבטון המזוין מיוחסת לגנן פריזאי בשם Joseph Monier שרשם פטנט על המצאתו בשנת 1867. בטון מזוין משלב בטון עם מוטות או רשתות של חומר אלסטי וחזק, לרוב פלדה. הליך החיבור בין רשתות / מוטות הפלדה לבין הבטון מתרחש עם יציקת הבטון, כאשר המוטות / הרשתות נלכדים בתוך הבטון ומעניקים לו חוזק רב ועמידות גבוהה ביותר אשר הופכים אותו לבחירה פופולארית בבניית גשרים ומבנים גבוהים אחרים, המתמודדים עם לחצים ומשקלים גבוהים במיוחד.

בטון מזוין
בטון מזוין

בטון דרוך

בטון דרוך נוצר בטכנולוגיה המשלבת בטון וכבלי פלדה מתוחים, כאשר במהלך היציקה הבטון נתון תחת לחץ. מטרת הפעלת הלחץ היא ליצור שיווי משקל שיאפשר לבטון לעמוד בעתיד בפני לחצים ועומסים כבדים. בטון דרוך משמש לבניית גשרים ומבנים אחרים המתמודדים עם עומס כבד. שטח הפנים המתקבל עם שימוש בבטון דרוך עשוי להיות רחב יותר מזה המתקבל עם שימוש בבטון דרוך.

בטון דרוך
בטון דרוך

כמה עולה קוב בטון?

מחירו של קוב בטון נגזר ממגוון גורמים כמו הכמות הנדרשת, חומרי הגלם המרכיבים את הבטון ואיכותם, אחוז המלט ועוד. בגדול, מחירו של שק בטון אפור במשקל 25 ק"ג יעמוד על קרוב ל – 25 שקלים, בעוד מחירו של בטון אפור מהיר יעמוד על כ – 30 ₪. חשוב לציין כי אנו איננו מספקים בטון, אך, לנוחיותכם, מעמידים לרשותכם את המידע הרלוונטי.

כמה שוקל קוב בטון?

משקלו של קוב בטון משתנה בין סוגי הבטון השונים ובהתאם להרכב הבטון הספציפי, כאשר בטון קל שאיננו מעורב בחצץ כמו בטון רגיל, יהיה בעל משקל קל יותר, ואילו בטון כבד יהיה בעל משקל גבוה מזה של בטון סטנדרטי.

כמה קוב בטון יש במשאית?

משאית בטון סטנדרטית מכילה כחמישה עשר קוב בטון ומאפשרת את הובלת הבטון אל אתר הבנייה.

תוך כמה זמן יציקת בטון מתייבשת?

מרבית סוגי הבטון יתייבשו בתוך 48 שעות ותידרש להם תוספת מים לאחר ייבוש חלקי.

נשמח לספק לכם את המענה המקצועי ביותר בענף הניסור בטון!

כחברה מובילה בתחומה, המספקת את התשובות המקצועיות, האמינות והאפקטיביות ביותר בתחום הניסור בטון תוך הקפדה בלתי מתפשרת על מקצוענות, על אמינות, על יעלות מקסימלית ועל שירות אישי ומסור, אנו מעמידים לרשותכם את הטכנולוגיות המובילות בשוק וצוות עובדים מוסמך ומיומן אשר ישמח ללוות אתכם לכל אורך הדרך, לשביעות רצונכם המלאה!

על חוג לקוחותינו הנאמנים נמנים לקוחות מוסדיים, קבלניים, ציבוריים ופרטיים הנהנים משירות ללא פשרות.

נשמח לעמוד גם לשירותכם!

אז מה היה לנו עד עכשיו?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Picture of רפאל קונו
רפאל קונו

במשך הרבה שנות ניסיון בתחום הבנייה שיפוצים ובעיקר עבודות הריסה, יש לי הרבה ידע לתת לכם הגולשים אם אתם מוצאים טעות כל שהיא אנחנו נשמח שתיידעו אותנו כמה שיותר מהר כי בסך הכל אנחנו רוצים שיהיה חומר טוב לקוראים שלנו.

מומלצים בשבילכם

בניית שלד

בניית שלד

שלד המבנה, בדומה למערכת השלד בגוף האנושי, הוא זה שמבטיח את היציבות של המבנה כולו. לכן זהו גם השלב הראשון בכל פרויקט בנייה, ואין ספק

קרא עוד »
שיטת בניה קנדית

שיטת בניה קנדית

זו אחת משיטות הבניה המתקדמות בעולם, ובשנים האחרונות היא נכנסה גם אלינו, לישראל. אז בואו נכיר לעומק את שיטת הבניה הקנדית, ונדבר על: אנחנו בחברת

קרא עוד »
איך הורסים מבנים בתמא 38

איך הורסים מבנים בתמ"א 38?

פרויקטים של תמ"א 38 הם פרויקטים גדולים מאוד, בלשון המעטה. היערכות נכונה היא המפתח להצלחה, ויש כמה דברים שכדאי לעשות לפני שיוצאים לדרך. הנה רשימה

קרא עוד »
שיפוצים מומלצים לקיץ

4 שיפוצים מומלצים לקיץ

העונה החמה היא זמן אידיאלי לערוך שיפוץ בבית. השילוב בין מזג האוויר החמים, שעות האור הממושכות והזמן הרב שיש לכם בין כותלי הבית, זה בדיוק

קרא עוד »

רוצה לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית?

כשאנו אומרים שאנו מתחייבים להצעת מחיר הטובה ביותר אנו מתכוונים לכך.
מלאו את הפרטים:

קטגוריות

פוסטים אחרונים

השיחה הזו תחסוך לכם

*מתחייבים לספק שירות עד 48 שעות מרגע הפניה

דיסק יהלום
חייגו עכשיו

וקבלו ייעוץ והצעת מחיר במיוחד עבורך