לוגו יהלומי ניסור בטון חדש

בטון מוחלק – עשה זאת בעצמך

אם עד לפני שנים ספורות השימוש בבטון מוחלק היה מיועד לריצוף תעשייתי בלבד, הרי שכיום הוא נחשב לאופציית ריצוף ייחודית, יוקרתית ונחשקת בנישה הביתית. לשימוש בריצוף בטון מוחלק בזירה הביתית יתרונות רבים, אך גם חסרונות, ואם חלמתם על ריצוף בטון מוחלק ובורכתם בחוש טכני מפותח ובידיים טובות, תוכלו לנסות ולהכין משטח בטון מוחלק בכוחות עצמכם ולחסוך בעלויות העבודה.

מהו בטון מוחלק?

בטון מוחלק הינו שכבת בטון אחת המתפרשת על פני שטח נרחב ללא מחיצות. ריצוף באמצעות בטון מוחלק ניתן ליישום בבית ובשטחי חוץ כאחד, תוך שילוב חלוקות וטקסטורות ייחודיות, והתוצר הסופי מרשים מכל בחינה.

בטון מוחלק לבית

ריצוף בטון מוחלק ניתן ליישום בהתאמה פרטנית לרצון הלקוח, אם כי לא ניתן לשלוט באופן מלא על הגוון הסופי שיתקבל בסופו של התהליך. זאת ועוד, ריצוף מסוג זה מצטיין בעמידות גבוהה בפני שריטות וכימיקלים שונים ומתאים לגימור מט או מבריק. מנגד, ריצוף בטון מוחלק נחשב ליקר, ובטווח הרחוק, עתידים להיווצר בו סדקים קטנים בלתי נמנעים כתוצאה מבלאי טבעי של הבטון.

>> איך עוצרים יצירת סדקים של קיר בטון חדש?

חיסרון אחר של ריצוף בטון מוחלק מתבטא בעובדה שלא ניתן להניח אותו מעל גבי ריצוף קיים, בדומה למרצפות קרמיקה, וניתן ליצוק את הבטון רק לאחר הסרת הריצוף הקיים ושכבת החול שתחתיו. 

חיסרון נוסף של ריצוף בטון מוחלק בא לידי ביטוי בעובדה שמדובר בשכבת בטון אחת, ללא חלוקה למרצפות. במידה ונדרשים תיקוני אינסטלציה, לא ניתן להסתפק בהרמת מרצפות בודדות, כמו בריצוף קרמיקה, ויש צורך בשבירת הבטון.

מעבר לעלויות הכרוכות בתיקון, לא ניתן יהיה לשחזר באופן מדויק את גוון הבטון המקורי והתוצאה הסופית תהיה בלתי הרמונית. היות וכך, ריצוף בטון מוחלק לחדרים רטובים במרחב הביתי אינו מומלץ. זאת ועוד, בהתחשב בעובדה שריצוף בטון כבד באופן משמעותי מריצוף קרמיקה, במידה וחלמתם לעשות בו שימוש בדירה הממוקמת בבניין משותף, תידרשו להוציא אישור מיוחד. 

הפתרון המושלם – חיפוי בטון משלוב בחומרים פולימריים (מיקרטופינג)

ריצוף בטון מוחלק מסוג זה ניתן ליישום מעל פני ריצוף קיים, ללא צורך בהסרת המרצפות הקיימות. זאת ועוד, ריצוף בטון מסוג זה עמיד יותר מבטון מוחלק סטנדרטי, הגוון המדויק שלו ניתן לשחזור במקרה הצורך בעתיד והתוצאה המתקבלת מבריקה ויוקרתית יותר. 

לקבלת ריצוף בטון מרהיב בשילוב טקסטורות ייחודיות, צורות מגוונות, חלוקות מקוריות וגוונים מיוחדים, יש לעשות שימוש בבטון מוטבע (בומנייט) המיושם באמצעות תבנית מיוחדת ומאפשר ליהנות ממראה ייחודי המשקף באופן מושלם את טעמכם האישי, כשהוא מעניק לחלל טאצ' מקורי שאין דומה לו.

בטון מוחלק צבעים

בטון מוחלק צבעים
בטון מוחלק צבעים

ככלל, הבטון הינו אפור, אך ניתן לשלב בריצוף בטון מוחלק גווני אפור שונים ואף גווני חום, ירוק, אדום, כתום ולבן. שינוי גוון מעבר לגוון האפור המקורי של הבטון יהיה כרוך, כמובן, בתוספת תשלום שתייקר את העלות הכוללת של הפרויקט.

איך מנקים בטון מוחלק? 

לניקוי ריצוף בטון מוחלק מומלץ לעשות שימוש בסבון המכיל וקס ובמטלית רטובה ולהימנע משימוש בחומרי ניקוי המכילים חומצה, למניעת נזק למשטח. במקביל, ניתן להזמין איש מקצוע לצורך מריחת ציפוי אפוקסי מעל גבי שכבת הבטון, וזאת, במטרה לשפר את רמת העמידות של המשטח לאורך זמן.

בנוגע לתדירות הניקוי המומלצת של בטון מוחלק, הדעות חלוקות. ישנם הסוברים כי מומלץ להקפיד על שגרת ניקוי צפופה של ריצוף הבטון, ואילו אחרים גורסים כי בהתחשב בעובדה שהבטון המוחלק דוחה כתמים, ניתן להסתפק בניקוי לעיתים רחוקות בלבד. 

כמה עולה בטון מוחלק למטר

ככלל, מחיר מ"ר בטון מוחלק נע בין 500- 300 ₪. עם זאת, חשוב לדעת, כי מחירו של ריצוף בטון מוחלק הינו דינמי ותלוי במגוון נתונים משתנים כמו גודל החלל הדרוש ריצוף, גוון הבטון הרצוי, סוג המשטח אותו יש לרצף, צורך להסיר ריצוף קיים, אם ישנו, רמת הנגישות של הדירה למשאבת הבטון ופרמטרים משתנים נוספים המרכיבים את התמחור הסופי. 

בטון מוחלק -עשה זאת בעצמך

החלקת בטון ניתנת לביצוע באופן ידני או באופן מכני והליך ההחלקה מורכב ממספר שלבים אותם חשוב לבצע באופן יסודי על מנת לקבל תוצאה מרשימה ברמת גימור מקסימלית. ככלל, עם העובדה שהחלקת בטון הינה פרויקט אפשרי בהחלט, אותו תוכלו לבצע בכוחות עצמכם, חשוב שתהיו מודעים לכך כי תזמון נכון הינו ערך עליון בכל הנוגע להחלקת בטון. ביצוע אחד השלבים מוקדם מדי, עלול לגרום להחלשה משמעותית של משטח הבטון ולהוביל ליצירת סדקים בעתיד. זאת ועוד, במהלך החלקת בטון יש לתת את הדעת על הפרטים הקטנים ביותר שביצוע מוקפד שלהם יבטיח את הצלחת התהליך. בעיות לחות, קושי ביישור פני השטח, עודף בטון או שפשוף יתר של המשטח עשויים להיגרם כתוצאה מביצוע בלתי מדויק ולחבל בתהליך כולו.

במקביל לצורך בדיוק מוחלט במהלך הביצוע, החלקת בטון מאפשרת לתת דרור ליצירתיות ולהעניק למשטח הבטון גוון וטקסטורה שישדרגו את החלל ללא היכר ויאפשרו לכם להגשים כל חלום עיצובי.

חמשת הצעדים להחלקת בטון מושלמת: 

  1. הסירו את כל הפגמים הקיימים על פני המשטח הבטון הקיים

חשוב לנקות באופן יסודי את המשטח טרם הסרת הפגמים, על מנת להבטיח קבלת משטח חלק ואחיד. הסרת הפגמים תתבצע באמצעות מרית ויש להקפיד להסיר את כולם, עד האחרון שבהם. שלב זה דורש דיוק וסבלנות מרובה, אך התוצאה הסופית תלויה, במידה רבה, בשלב זה. 

  1. שאבו את כל השאריות

לאחר טאטוא וניקיון יסודיים של המשטח, יש לשאוב את האבק ואת שאריות הבטון שנותרו כתוצאה מקרצוף המשטח. חובה לבצע את השאיבה באופן היסודי ביותר ולוודא את הסרת כל המשקעים. לניקיון אופטימלי, מומלץ לעשות שימוש בחומצת מלח  – כימיקל רב עוצמה שביכולתו להסיר משקעי לכלוך ושמן וכתמים שונים אחרים. החומצה אף מרככת את שכבת הבטון העליונה ומאפשרת להכין אותו לשלבים הבאים באופן מיטבי. 

  1. צקו שכבת בטון חדשה

בשלב זה יש ליצוק ולפרוס את שכבת הבטון החדשה. מומלץ לבצע שלב זה באמצעות הטלת הבטון על הרצפה ברצועות, ולאחר מכן, לפרוס אותו באופן שווה באמצעות מרית. חשוב לדעת, כי גם אם שלב זה עשוי להיראות קל למדי, הנכם עשויים להיתקל במהלך העבודה בבעיות כמו רטיבות ובקושי ביישור פני השטח. לאחר יישום השכבה הראשונה, יש להמתין מספר שעות עד לבדיקת הצורך בשכבה נוספת שתחפה על אזורי חוסר שוויון שנוצרו על פני המשטח. חשוב להדגיש, כי רק לאחר התייבשות מלאה של שכבת הבטון, תוכלו למרוח שכבת בטון חדשה באותו האופן בו מרחתם את שכבת הבטון הראשונה. 

  1. לטשו ושטפו את משטח הבטון

את שלב הליטוש של שכבת הבטון מומלץ לבצע באמצעות מלטשת מסתובבת. תחילה, יש לעשות שימוש בנייר זכוכית בעובי בינוני במטרה להסיר את החלקים האי-סימטריים הבולטים לעין. לאחר מכן, יש לעשות שימוש בנייר זכוכית דק, עד שפני המשטח יהיו חלקים לחלוטין. לקבלת תוצאה מושלמת, מומלץ להעביר מעל משטח הבטון גם מקצועה ידנית שתסייע בהחלקת הבטון ובדחיסתו. אם הבטון התייבש יתר על המידה, יש להרטיב אותו מעט באמצעות מים. תוספת המים דורשת משנה זהירות, שכן כמות מים גדולה מדי עלולה להסב נזק משמעותי לבטון. 

  1. הוסיפו שכבת זיגוג להגנה על המשטח

לתוספת הגנה על שכבת הבטון, מומלץ להוסיף שכבת סילר ייעודית לבטון אשר תגן עליו, במידת האפשר, מפני שחיקה עתידית. את החומר יש למרוח רק לאחר ניקיון יסודי של שכבת הבטון, ולמניעת היווצרות שלוליות, מומלץ לפזר את החומר בשכבות דקות. בין שכבה לשכבה, יש להמתין מספר שעות לייבוש מלא. לאחר שאיבה של האבק שנוצר, תוכלו למרוח זיגוג ייעודי. 

אנו לא מציעים שירותי החלקת בטון!

מאחר ואנו מתעסקים בבטון החלטנו לשתף אתכם בידע מקצועי אך אנו מתעסקים אך ורק בניסור וקידוח בבטון – כחברה מובילה בענף הניסור בטון, המציעה את המענה המקצועי, האיכותי והאמין ביותר בתחום, אנו מציעים את מיטב שירותי הניסור בטון במקצועיות ללא פשרות, באמינות גבוהה, ביעילות ובבטיחות מקסימלית. לרשותכם צוותי עבודה מוסמכים ומיומנים המחזיקים באישורי עבודה בגובה ובכל הביטוחים הנדרשים כחוק ומספקים את שירותיהם באמצעות הציוד הטכנולוגי המתקדם בעולם, המאפשר לנו לספק לכם מענה מדויק ואמין לכל צורך ולכל מטרה. 

>> למחירון ניסור בטון שלנו

בין לקוחותינו המרוצים לקוחות מוסדיים, לקוחות קבלניים, לקוחות ציבוריים ולקוחות פרטיים הנהנים מתודעת שירות ממוקדת לקוח שהופכת את התהליך לחוויה מושלמת.

נשמח לספק גם לכם את מיטב שירותינו לשביעות רצונכם המלאה!

אז מה היה לנו עד עכשיו?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Picture of רפאל קונו
רפאל קונו

במשך הרבה שנות ניסיון בתחום הבנייה שיפוצים ובעיקר עבודות הריסה, יש לי הרבה ידע לתת לכם הגולשים אם אתם מוצאים טעות כל שהיא אנחנו נשמח שתיידעו אותנו כמה שיותר מהר כי בסך הכל אנחנו רוצים שיהיה חומר טוב לקוראים שלנו.

מומלצים בשבילכם

בניית שלד

בניית שלד

שלד המבנה, בדומה למערכת השלד בגוף האנושי, הוא זה שמבטיח את היציבות של המבנה כולו. לכן זהו גם השלב הראשון בכל פרויקט בנייה, ואין ספק

קרא עוד »
שיטת בניה קנדית

שיטת בניה קנדית

זו אחת משיטות הבניה המתקדמות בעולם, ובשנים האחרונות היא נכנסה גם אלינו, לישראל. אז בואו נכיר לעומק את שיטת הבניה הקנדית, ונדבר על: אנחנו בחברת

קרא עוד »
איך הורסים מבנים בתמא 38

איך הורסים מבנים בתמ"א 38?

פרויקטים של תמ"א 38 הם פרויקטים גדולים מאוד, בלשון המעטה. היערכות נכונה היא המפתח להצלחה, ויש כמה דברים שכדאי לעשות לפני שיוצאים לדרך. הנה רשימה

קרא עוד »
שיפוצים מומלצים לקיץ

4 שיפוצים מומלצים לקיץ

העונה החמה היא זמן אידיאלי לערוך שיפוץ בבית. השילוב בין מזג האוויר החמים, שעות האור הממושכות והזמן הרב שיש לכם בין כותלי הבית, זה בדיוק

קרא עוד »

רוצה לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית?

כשאנו אומרים שאנו מתחייבים להצעת מחיר הטובה ביותר אנו מתכוונים לכך.
מלאו את הפרטים:

קטגוריות

פוסטים אחרונים

השיחה הזו תחסוך לכם

*מתחייבים לספק שירות עד 48 שעות מרגע הפניה

דיסק יהלום
חייגו עכשיו

וקבלו ייעוץ והצעת מחיר במיוחד עבורך