לוגו יהלומי ניסור בטון חדש

המדריך לבחירה נכונה של להב יהלום לניסור בטון

התאמה מדויקת בין להב היהלום הנבחר לבין אופי ניסור הביטון הנדרש מהווה ערובה לחיתוך מדויק ואיכותי כמו גם להארכת חיי הלהב. כיצד תבחרו את להב היהלום המותאם באופן אופטימלי לעבודת ניסור הבטון הנדרשת?

הנתונים שחשוב לקחת בחשבון לפני בחירת להב יהלום:

על מנת לבצע את הבחירה המקצועית ביותר לניסור בטון איכותי יש לקחת בחשבון את הפרמטרים הבאים:

 • דרגת הקושי ורמת השחיקה של משטח העבודה
 • רמת המהירות והיעילות של מסור היהלום
 • גודל הלהב הנדרש ומחירו
 • רמת איכות החיתוך הנדרשת

מסור יהלום – כך זה עובד

על מנת לבצע את הבחירה הנכונה ביותר במסור יהלום, יש להבין את אופן הפעולה של מסורים מסוג זה. 

מסור יהלום מורכב מארבעה חלקים בסיסיים הכוללים את המרכיבים הבאים:

 • גוף המסור בצורת דיסק מתכת שבשוליו שיני יהלומים
 • שיני יהלום סינטטי המנסרות את הבטון
 • החלק המתכתי המקבע את היהלומים למקומם עד לשחיקתם באמצעות פעולת הניסור
 • החלק המקשר בין מקטעי החיתוך לגוף המסור

פעולת הניסור מתבצעת באמצעות שיני היהלום הנעות במהירות גבוהה. עם פעולת החיתוך של להב היהלום, המשטח המקבע את היהלומים נשחק בהדרגה, תוך הסרת שיני היהלום השחוקות ושחרור שיני יהלום חדשות הממשיכות את הליך הניסור. שיני יהלום גדולות עדיפות לחיתוך מהיר ואילו שימוש בשיני יהלום קטנות תורם להארכת חיי הלהב. יעילות הלהב תלויה ברמת הקושי של הבטון ושל משטח הקיבוע של שיני היהלומים כמו גם במספר היהלומים. עם חיתוך משטח בטון רך, יש לעשות שימוש במסור שחלקיו מהודקים זה לזה היטב על מנת לאפשר שימוש אופטימלי בשיני היהלום. עם חיתוך משטח בטון קשה, לעומת זאת, יש לעשות שימוש במסור יהלום שהחיבור בין חלקיו רופף יותר ומאפשר שחרור מהיר יותר של שיני יהלום חדשות במהלך העבודה.

מגוון היצרניות בשוק הינו רחב ומבחר מסורי היהלום העומד לרשות הצרכנים מבוסס על הליכי מחקר שנועדו לבחון את היחס בין תרכובות יהלומים והרכבו הטכני של המסור לבין משטחי בטון מגוונים. 

סוגי להבים

>> אם אתם מחפשים להב יהלום למסור ידני – זה הלהב בשבילכם

מסורי בטון נחלקים לשלושה סוגים מרכזיים. מעבר לכך, כל אחת מהקטגוריות מציעה מגוון אפשרויות רחב בכל הנוגע לגודל הלהב ולצורתו.  

 • מסורים מחולקים – מסורים מחולקים נחשבים לבחירה הפופולארית ומיועדים לחיתוך בטון מהיר. באמצעות שילוב נכון של חלקים בגדלים משתנים בהתאם לצורך, המרווחים שבין רכיבי המסור מפזרים את אבק הבטון ומאפשרים ניסור ברמת יעילות גבוהה. המרווחים שבין החלקים השונים אף תורמים לקירור הלהב.  
 • מסורים בעלי שוליים מתמשכים – מסורים בעלי שוליים מתמשכים מספקים חיתוך מהיר ונקי תוך מזעור מקסימלי של שבבי הבטון. החיתוך באמצעות להב מסוג זה איטי יותר ומקובל לעשות בו שימוש כאשר יש צורך ברמת דיוק גבוהה במהלך החיתוך. 
 • מסורי טורבו – מסורי טורבו משלבים את יתרונות שני סוגי המסורים האחרים וניתן לעשות בהם שימוש לצורך חיתוך יבש ורטוב. השימוש במסור טורבו עשוי לספק, במידת הצורך, רמת דיוק גבוהה במהירות גבוהה.

הנוסחה לבחירת להב אפקטיבית: אורך חיי הלהב מול המחיר

מבחר להבי היהלום הקיים בשוק מציג מגוון רמות איכות ועלות, החל בלהבים זולים ובסיסיים וכלה בלהבי פרמיום יקרים. על מנת לבצע את הבחירה החכמה והמשתלמת ביותר, יש לבחון את אורך חיי הלהב מול עלותו. 

במידה ומסור הבטון מיועד לעבודות קטנות שאינן מנצלות את מלוא היכולת של הלהב, להב זול עשוי להוות בחירה מספקת. במידה והלהב מיועד לשימוש תדיר, בחירה בלהב פרמיום תוך בחינת יחס העלות לחיתוך אחד תהיה אפקטיבית יותר. ככלל, המטרה היא למקסם העלות לס"מ חיתוך באמצעות חלוקה של עלות הלהב במספר החיתוכים.

אנו שומרים על הלהבים שלנו ולכן אנו גם שומרים על מחירון ניסור בטון הזול בישראל

ניסור בטון קשה עשוי לקצר את חיי הלהב ולהפחית את מהירות החיתוך. לעבודה מסיבית עם להב זול, סביר להניח שיהיה צורך בהחלפה יום יומית של הלהב, בעוד להב פרמיום עשוי לעבוד כשבוע. החלפת להב מפחיתה את מהירות העבודה ואת יעילותה, כך שמומלץ לשקול שימוש בלהב איכותי לצורך עבודה רציפה.

דגשים שחשוב לזכור לשם ביצוע בחירת להב מושכלת:

עומק: ככל שהחיתוך הנדרש עמוק יותר, נדרש להב גדול יותר. 

גיל הבטון: בטון בן 8 – 0 שעות דורש להב יהלום מהודק יותר.

שילוב מתכות: במידה ומשטח הבטון משולב ברשת כבלים וכדומה, עבודת הניסור תהיה איטית יותר ופחות חסכונית בכל הנוגע לאורך חיי הלהב.

מהירות: יש לפעול בהתאם להוראות היצרן בכל הנודע למהירות השימוש המומלצת.

חיתוך יבש או רטוב: ככלל, חיתוך רטוב מתאים לעבודה בחוץ בעוד חיתוך יבש מתאים לעבודה בחלל סגור.

נשמח לספק לכם שירות מקצועי, אמין ומהיר!

כחברה שמאחוריה מקצוענות ללא פשרות, ניסיון עשיר ולקוחות מרוצים רבים, אנו מעמידים לרשות לקוחותינו את מערך השירותים המוביל בענף הבטון, תוך הקפדה מתמדת על בטיחות בסטנדרטים הגבוהים ביותר. צוותי העבודה המוסמכים והמיומנים שלנו אמונים על מתן שירות מקצועי ואמין ומחזיקים בכל האישורים והביטוחים הנדרשים כחוק. במקביל, אנו עושים שימוש בטכנולוגיות המתקדמות בעולם במטרה להעניק לכל לקוח ולקוח את המענה המקצועי, המדויק, המהיר והבטוח ביותר.

על חוג לקוחותינו הנאמנים נמנים לקוחות מוסדיים, ציבוריים וקבלניים כמו גם לקוחות פרטיים הנהנים משירות אישי ומסור לכל אורך הדרך.

חשוב לכם לקבל את התשובות המקצועיות ביותר? פנו אלינו עוד היום ונשמח לשוב אליכם בהקדם!

אז מה היה לנו עד עכשיו?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Picture of רפאל קונו
רפאל קונו

במשך הרבה שנות ניסיון בתחום הבנייה שיפוצים ובעיקר עבודות הריסה, יש לי הרבה ידע לתת לכם הגולשים אם אתם מוצאים טעות כל שהיא אנחנו נשמח שתיידעו אותנו כמה שיותר מהר כי בסך הכל אנחנו רוצים שיהיה חומר טוב לקוראים שלנו.

מומלצים בשבילכם

שיפוצים מומלצים לקיץ

4 שיפוצים מומלצים לקיץ

העונה החמה היא זמן אידיאלי לערוך שיפוץ בבית. השילוב בין מזג האוויר החמים, שעות האור הממושכות והזמן הרב שיש לכם בין כותלי הבית, זה בדיוק

קרא עוד »

רוצה לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית?

כשאנו אומרים שאנו מתחייבים להצעת מחיר הטובה ביותר אנו מתכוונים לכך.
מלאו את הפרטים:

קטגוריות

פוסטים אחרונים

השיחה הזו תחסוך לכם

*מתחייבים לספק שירות עד 48 שעות מרגע הפניה

דיסק יהלום
חייגו עכשיו

וקבלו ייעוץ והצעת מחיר במיוחד עבורך