בדק בית

טיפול בתקלות ושיפור איכות החיים

6 סיבות למה היהלום הוא חברם הטוב של עובדי הבניין

6 סיבות למה היהלום הוא חברם הטוב של עובדי הבניין קידוח בבטון   ניסור...

צילום קווי ביוב שנפגעו כתוצאה מניסור בטון

  קידוח בטון הינה משימה שחייבת להתבצע על יד המומחים, שכן טעויות בעת...

ניסור קיר בטון – 10 כללים של עשה ואל תעשה!

ניסור קיר בטון 10 כללים של עשה ואל תעשה! קידוח בבטון   ניסור בבטון  ...

קבלן רשום לניסור בטון

ניסור בטון היא פעולה הדורשת רמה גבוהה של התמחות, ידע מקצועי וניסיון בתחום...

אישור קונסטרוקטור לניסור קורת בטון

אישור קונסטרוקטור לניסור קורת בטון קורת בטון היא לא רק רצועת בטון המשמשת חלק...

אישור עבודה בגובה

אישור עבודה בגובה דרישות לקבלת האישור והמשמעות שלו קידוח בבטון   ניסור...

בדק בית – טיפול בתקלות ושיפור החיים

טיפול בתקלות ושיפור איכות החייםבדק בית – טיפול בתקלות ושיפור איכות החיים מרבית...

ניסור בטון בפרויקט הוספת מרפסות

ניסור בטון בפרויקט הוספת מרפסות ניסור בטון עוזר לבצע פעולות רבות שלא ניתן לנסר...

חוץ מקידוח בקיר בטון, מה עוד אפשר לעשות עם קידוח יהלום ?

חוץ מקידוח בקיר בטון מה עוד אפשר לעשות עם קידוח יהלום ? קידוח בקיר בטון - מה...

5 סיבות למה לשכור חברת הריסה מקצועית ולא להרוס לבד

5 סיבות למה לשכור חברת הריסה מקצועית ולא להרוס לבד גם אם אתם מנהלים עשרות...

טיפול בתקלות ושיפור איכות החיים

בדק בית – טיפול בתקלות ושיפור איכות החיים

מרבית החוזים לרכישת בית יד שנייה, קובעים שרכישת הבית תתבצע AS IS. משמעות הקביעה הזאת הינה, שכל תקלה בבית וכל בעיה קיימת או שעלולה להתגלות בעתיד וניתן לייחס אותה לדייר הקודם, איננה מעניינו של מוכר הנכס, ועל רוכש הנכס עצמו חלה החובה לטפל בבעיה, חמורה ככל שתהיה. האמור לעיל איננו כולל, כמובן, בעיות מבניות אקוטיות, שעלולות להשפיע על האפשרות של הרוכש לגור בנכס, להשכיר אותו או למכור אותו. בדק בית יסודי עשוי לגלות את כל הכשלים והבעיות ולהציג בפני הרוכשים תמונה אמינה של מצב הנכס. מהו בדק בית יסודי ומי מבצע אותו? האם צריך לבצע בדק בית גם במבנים ובבתים חדשים? מהי משמעות בדק הבית לאיכות החיים של הדירים בו? בשורות הבאות נרחיב מעט את היריעה בנושא שכל מי שעומד לרכוש בית או נדל"ן אחר חייב להכיר.

בדק בית יסודי – מה זה ומי מבצע אותו

בדק בית הוא השם הכולל לתהליך שבו נבדק הבית המיועד למכירה, במטרה לזהות את כל התקלות והמפגעים הקיימים בו. התקלות והמפגעים מתחלקים לשניים – כאלה שהם משמעותיים לבטיחותם ובטחונים של הדיירים בבית, וכאלה שיש להם חשיבות בעיקר בכל האמור באיכות החיים. עם הכשלים הבטיחותיים ניתן למנות, למשל, שקעי חשמל פגומים, מעקות לא יציבים או סדקים בקירות, שהם כשלעצמם עלולים לגרום לרשויות להכיר בבית הזה כמסוכן. כשלים הפוגעים באיכות החיים עשויים להיות דלתות שלא נסגרות כיאות, ארונות מטבח פגומים, מרצפות שבורות או קירות מלוכלכים. כל אחת מהבעיות דלעיל, משפיעה לרעה על איכות החיים בבית. זיהוי מוקדם של הכשלים מאפשר לתקן אותם במהירות וביעילות.

בדק בית מתבצע על ידי אנשי מקצוע מיומנים, האמונים על איתור מפגעים ונזקים בבית ולרשותם עומד המכשור המתקדם ביותר, המאפשר גילוי נזילות, בעיות בביוב, בעיות ברשת החשמל ועוד. זאת, גם במקרים שבהם עשו מוכרי הנכס שיפוצים קוסמטיים במטרה להצניע את הכשלים.

בדק הבית ואיכות החיים

בדק בית יסודי הוא חשוב מאד, אם דיירי הבית החדש מעוניינים באיכות חיים גבוהה, ללא בעיות מיוחדות, גם לא בעיות מינוריות לכאורה, שבעיקר הן מעצבנות אבל אין בהן סיכונים בטיחותיים. אחד הדברים שחשוב להדגיש בהזדמנות זאת, הוא שחשוב לבצע בדק בית גם בבתים חדשים, ולא רק בבתים ישנים. לעיתים מתברר שבדק הבית בבתים חדשים הוא אפילו חשוב יותר. זאת, כיון שגילוי כשלים לאחר תום תקופת האחריות של הקבלן מצריך תיקון על חשבון הרוכש. בדק בית יסודי מזהה כשלים ובעיות מלכתחילה, כאשר הדו"ח של הבודק מהווה מסמך קביל, המחייב את הקבלן שבנה את הבית לבצע תיקונים בנכס ככל שיידרשו.

שיחה מהירה