איך בוחרים כלי עבודה לעבודת ניסור וקידוח בטון?

יהלומי ניסור בטון

6 סיבות למה היהלום הוא חברם הטוב של עובדי הבניין

6 סיבות למה היהלום הוא חברם הטוב של עובדי הבניין קידוח בבטון   ניסור...

צילום קווי ביוב שנפגעו כתוצאה מניסור בטון

  קידוח בטון הינה משימה שחייבת להתבצע על יד המומחים, שכן טעויות בעת...

ניסור קיר בטון – 10 כללים של עשה ואל תעשה!

ניסור קיר בטון 10 כללים של עשה ואל תעשה! קידוח בבטון   ניסור בבטון  ...

קבלן רשום לניסור בטון

ניסור בטון היא פעולה הדורשת רמה גבוהה של התמחות, ידע מקצועי וניסיון בתחום...

אישור קונסטרוקטור לניסור קורת בטון

אישור קונסטרוקטור לניסור קורת בטון קורת בטון היא לא רק רצועת בטון המשמשת חלק...

אישור עבודה בגובה

אישור עבודה בגובה דרישות לקבלת האישור והמשמעות שלו קידוח בבטון   ניסור...

בדק בית – טיפול בתקלות ושיפור החיים

טיפול בתקלות ושיפור איכות החייםבדק בית – טיפול בתקלות ושיפור איכות החיים מרבית...

ניסור בטון בפרויקט הוספת מרפסות

ניסור בטון בפרויקט הוספת מרפסות ניסור בטון עוזר לבצע פעולות רבות שלא ניתן לנסר...

חוץ מקידוח בקיר בטון, מה עוד אפשר לעשות עם קידוח יהלום ?

חוץ מקידוח בקיר בטון מה עוד אפשר לעשות עם קידוח יהלום ? קידוח בקיר בטון - מה...

5 סיבות למה לשכור חברת הריסה מקצועית ולא להרוס לבד

5 סיבות למה לשכור חברת הריסה מקצועית ולא להרוס לבד גם אם אתם מנהלים עשרות...

איך בוחרים כלי עבודה לעבודת ניסור וקידוח בטון?

כלים עמידים הדרושים לעבודה על בטון חשובים מאוד, שכן השימוש בבטון נפוץ כיום בהרבה מאוד תשתיות ומבנים. בזכות החוזק שלו, הוא יכול לשמש בבניית קירות עבים וכן ליציקה של רצפה. הוא משמש בהתקנת בריכות, יצירת עמודים, יסודות, מרפסות ועוד. למרות חוזקו של החומר, ניתן למצוא כמה וכמה סוגים של כלים שנועדו לעבודה עימו – כלי ניסור, חיתוך וגם קידוח של בטון. האם כל כלי עבודה נפוץ, לרבות כלי עבודה מקיטה יכולים להתאים? מיד נראה איך בוחרים כלי עבודה שנועדו לביצוע עבודות בטון למיניהן.

?

מקדחים במיוחד לבטון

בין אם ברור לכם כי כלי עבודה מקיטה הם כלים איכותיים מתוך ניסיון אישי ובין אם לאו, חשוב שתדעו שיש מגוון עצום של מקדחים. אם אתם צריכים מקדח לקידוח בבטון, אל תתבלבלו ותבחרו פתרון לא מתאים. יש בנמצא מקדחים (שאותם מחברים אל הפוטר של הכלי) שיתאימו לקידוח של ברזל או עץ ויש כאלה שיתאימו לקידוח של בטון. אם מנסים להשתמש בפתרון לא מתאים התוצאה תהיה עגומה. למשל, אם תנסו לקדוח בטון באמצעות מקדח לברזל, המקדח עשוי להישרף ולהיהרס. אז אם אתם בוחרים מקדח או שמישהו מגיע אליכם כדי לבצע עבודה בבטון, וודאו כי נעשה שימוש במקדח שמתאים לכך.

פטישון מוסיף המון

תחת המשפחה שנקראת כלי עבודה מקיטה ניתן למצוא מקדחות ופטישונים. חשוב לבהיר זאת משום שגם פטישונים כוללים מאפיינים מסוימים הדומים למדי למקדחות רגילות. פטישון, שהוא דומה למדי למקדחה יותר חזקה, הינו בעל יכולת לקדוח בטון בזכות פונקציה של דפיקה על הבטון. יש גם חלק מהמקדחות שיכולות לבצע את הפונקציה הזאת, אבל לא תמיד הדבר מספיק לטיפול בבטון. פטישון יכול לבצע הלימה בבטון בצורה כזאת שניתן לחדור גם משטחי בטון עבים ומבלי להזיק למקדח. אם מנסים לבצע את אותה פעולה באמצעות מקדחה רגילה, המקסימום שיקרה זה שייווצר סימן על הבטון ותו לא. אם מנסים יותר חזק, המקדחה פשוט תיהרס.

מסורים לחיתוך בבטון

אנשי מקצוע שמתמצאים בניסור, קידוח וחיתוך בבטון לא יכולים להסתפק בפטישון ובסט של מברגים לבטון. אז במה הם מציעים לבחור?  יש צורך גם בפתרונות רציניים והם המסורים. לא כל מסור חזק ובעל עוצמה יוכל לבצע כמו שצריך חיתוך בבטון. במידה ולא בוחרים את המסור הנכון, עשוי הדבר לסכן מאוד את המשתמש. זו גם הסיבה שמאוד לא רצוי שמי שיבצע חיתוך בבטון יהיה חסר ניסיון בעבודה מסוג זה. המסור עשוי "לקפוץ" ולצאת משליטתו של המפעיל. תאונה עשויה להתרחש והמסור עשוי כמובן גם להיהרס.

יש מסורי דיסק שבנויים במיוחד לבטון וכאשר בוחרים אותם יש לשים לב לדבר הבא – המסורים הללו צריכים להיות מסוג דיסק יהלום. השילוב של המתכת המסתובבת ביחד עם היהלום מביא ליכולת מרשימה לחדור לעומק הבטון בקלות מפתיע. יש לציין כי יש עוד מסורים נוספים שיכולים לבצע קידוח בחומרים מאוד חזקים, לרבות מסורי שרשרת. כאשר בוחרים את הכלי המתאים, חיוני לוודא כי יודעים לעבוד עם כלי העבודה וכי יודעים להכיר את כל דגשי הבטיחות החשובים.

יש לציין כי רצוי לבצע את העבודה תוך שימוש בכלים וציוד לצורך סימון. ניתן להיעזר בכלי סימון לייזר למשל, וכך לבצע את החיתוך או הקידוח בדיוק במקום הרצוי ובלי טעויות. גם אם משתמשים בפתרונות אחרים, חשוב להקפיד על ביצוע מדויק וקפדני. ללא ספק, יש להשתמש בציוד הגנה, לרבות קסדות, משקפי הגנה וככפות הגנה לידיים.

שיחה מהירה